Eșec pentru Cosmin Contra la arabi: Florin Niță și Nicolae Stanciu au fost titulari | Sport.ro

📅 2024-10-25

Damac s-a deplasat vineri seară la Khobar pentru duelul de pe ”Prince Saud bin Jalawi Stadium” împotriva celor de la Al Qadisiya, în etapa cu numărul 8 din primul eșalon al Arabiei Saudite.

Florin Niță și Nicolae Stanciu au fost integraliști la echipa pregătită de Cosmin Contra

În minutul 39, Julian Quinones a deschis scorul din pasa lui Iker Almena. În actul secund, Pierre Emerick Aubameyang a dus scorul la 2-0, în urma assist-ului provenit de la Ignacio Fernandez din minutul 88. Habibou Diallo a micșorat diferența în minutul 90+5, dar prea târziu ca Damac să mai poată modifica tabela de marcaj încă o dată.

După meci, portalul FlashScore l-a notat pe Florin Niță cu 6.6, în timp ce Nicolae Stanciu a fost punctat, de aceeași sursă, cu 6.4.

Damac, în acest sezon

După opt etape desfășurate în primul eșalon al Arabiei Saudite, Damac se situează pe locul 13 cu 7 puncte.

Formația dirijată de Cosmin Contra a înregistrat până acum două victorii, un rezultat de egalitate și cinci eșecuri, consemnând un golaveraj de -3 (11 goluri marcate, 14 primite).

Pentru mai multe detalii, va invitam sa vizitati stirea originala.
📈 ROBOTFX MetaTrader Expert Advisors and Indicators to maximize profits and minimize the risks

Ultimele stiri sport

L-a "salvat" pe Dan Petrescu de la demitere și a reacționat imediat: "Am fost în ipostaza lui"

CFR Cluj și Sepsi OSK au oferit un spectacol de neuitat.

Un fost jucător de la FCSB îl face praf pe Gigi Becali: ”Face aceleași lucruri. O comedie!”

Un fost jucător de la FCSB îl face praf pe Gigi Becali, finanțatorul echipei.

Dan Petrescu a reacționat imediat după CFR Cluj - Sepsi OSK

CFR Cluj - Sepsi OSK s-a încheiat 3-3.

Covăsnenii au "explodat" după egalul cu CFR: "Ieșim plin de sânge, mi se pare ireal!"

Sepsi OSK a ratat victoria într-un meci spectaculos, încheiat 3-3 pe terenul lui CFR Cluj, după o desfășurare plină de răsturnări de situație.

CFR Cluj – Sepsi 3-3! Festival de goluri în Gruia! CFR a revenit în doar șapte minute

CFR Cluj se duelează în Gruia cu Sepsi Sfântu Gheorghe, în această seară, de la 21:00, LIVE TEXT pe Sport.ro, în etapa a 14-a din Superliga României.

Cornel Dinu a "distrus" un jucător de la FCSB după meciul cu Rangers: „A fost întors pe toate părțile"

FCSB a suferit o înfrângere usturătoare în etapa a treia din UEFA Europa League, scor 0-4, împotriva echipei Glasgow Rangers.

Damac a pierdut cu Al Qadisiya.

Ce notă a primit Răzvan Marin, după Udinese - Cagliari: ”Complicat”

Razvan Marin (28 de ani) a fost titular în meciul pierdut de Cagliari în deplasare, scor 2-0 cu Udinese.

Răzvan Marin, titular în eșecul lui Cagliari din ultima etapă

Cagliari a înfruntat-o pe Udinese vineri seară.

Surpriza pregătită de Lamine Yamal înainte de "El Clasico"

Cu doar o zi înainte de mult așteptatul meci dintre Real Madrid și FC Barcelona, tânărul Lamine Yamal a reușit să atragă atenția fanilor.