CFR Cluj – Sepsi 3-3! Festival de goluri în Gruia! CFR a revenit în doar șapte minute | Sport.ro

📅 2024-10-25

CFR Cluj – Sepsi 3-3

Final de partidă!

Minutul 90+3: GOL CFR Cluj! Postolachi și-a dominat adversarul din punct de vedere fizic și a "ciupit" mingea din fața fundașilor, urmată de un gol de toată frumusețea.

Minutul 86: GOL CFR Cluj! Final dramatic în Ardeal! Postolachi înscrie și o readuce pe formația lui Dan Petrescu "în cărți".

Minutul 84: GOL Sepsi! Florin Ștefan rupe plasa! EUROGOL de la marginea careului. Fundașul născut la Slatina a trimis un voleu superb în poarta lui Mihai Popa.

Minutul 71: Același Kamara fost aproape de "dublă". Liberianul a trimis cu capul, dar execuția a fost trimisă direct pe traiectoria portarului.

Minutul 60: Alin Fică și-a încercat norocul și a trimis un șut la colțul lung. Ciobotariu a stat în locul potrivit la momentul potrivit și a respins pericolul.

Minutul 55: GOL Sepsi! Denis Ciobotariu, de asemenea fost jucător la CFR, a înscris! Fundașul s-a trezit cu mingea la picioare după o fază fixă și a trebuit doar să împingă balonul în "ațe".

Minutul 52: GOL CFR! După ce și-a încercat norcul de mai multe ori în prima repriză, Mohammed Kamara reușește să înscrie!

A început repriza secundă!

Final de primă repriză!

Minutul 39: Ocazie CFR! Ardelenii au fost pe aproape de egalare. Postolachi a trimis un șut, dar execuția sa a fost blocată cu pieptul de către slovacul Branislav Ninaj.

Minutul 37: GOL Sepsi! Marius Coman s-a jucat cu apărarea clujenilor și a înscris. Un șut precis în colțul din dreapta a porții a fost de ajuns pentru a înscrie în poarta echipei ce l-a lansat în fotbal.

Minutul 29: Același Kamara și-a încercat norocul cu un șut în forță, dar Gyenge a fost pe fază și a eliminat pericolul.

Minutul 17: Mohammed Kamara își ia inima în dinți și trimite de la distanță. Portarul oaspeților a fost pe fază și a respins balonul.

Minutul 3: Ciprian Deac trimite cu capul. Execuția este lipsită de precizie și trece pe lângă poarta apărată de Gyenge.

Minutul 1: Start de meci!

Echipele de start

CFR Cluj: Mihai Popa - Simao Rocha, Bolgado, M. Ilie, Camora - Fică, Keita, Djokovic - Deac, Postolachi, Kamara

Rezerve: Hindrich, Abeid, Mogoș, György, Boben, Graovac, Artean, R. Filip, A. Păun, Tachtsidis, Korenica, P. Michael

Antrenor: Dan Petrescu

Sepsi: Gyenge - Ciobotariu, Ninaj, Fl. Șefan - Haruț, Alimi, Mino Sota, Dumitrescu - C. Matei, M. Coman, El Sawy

Rezerve: Niczuly, Bardea, Hajdin, Neskovic, Breij, D. Oroian, Kallaku

Antrenor: Valentin Suciu

CFR ocupă locul trei în clasament, cu 19 puncte, la două lungimi în urma Universității Craiova și la șapte de liderul U Cluj. Dacă se vor impune în fața celor de la Sepsi, ocupanta locului opt în ierarhie, clujenii vor urca pe locul doi și se vor apropia de rivala din oraș.

CFR Cluj - Sepsi, 21:00, LIVE TEXT pe Sport.ro

Echipa lui Dan Petrescu vine după o remiză pe Ilie Oană cu Petrolul, scor 0-0, meci la care au apărut și anumite neînțelegeri în sânul clubului. După ce l-a introdus pe Louis Munteanu pe teren la pauza meciului, Dan Petrescu l-a înlocuit pe atacant în prelungiri, lucru ce l-a scos din minți pe fotbalist care i-a reproșat acest lucru antrenorului.

Totuși, la conferința de presă premergătoare partidei cu Sepsi, Munteanu a ținut să își ceară iertare pentru gestul său.

Vreau să vorbesc și eu despre ce s-a întâmplat la meciul cu Petrolul. Am vrut să vin în fața dumneavoastră pentru că n-am avut o reacție corectă față de Mister. Vreau să spun și public că îmi pare rău față de Panin, față de Mister, față de colegi și față de toți oamenii din club.

N-am avut o reacție bună. A fost o reacție urâtă care nu mă caracterizează. Într-adevăr, am simțit la picior că am o leziune. N-am avut în viața mea o problemă musculară și n-am știut să gestionez situația cum trebuie. Probabil că și d-asta m-a scos Mister din teren - pentru că îmi vrea binele. Știu că el m-a dorit foarte mult aici și cu siguranță nu a vrut să îmi facă rău.

Îmi cer scuze față de toată lumea din club. Nu a fost o reacție corectă. Îmi place să câștig, cu mentalitatea asta am fost de mic - să fiu câștigător. Probabil și d-asta am avut această reacție. Îmi pare rău încă o dată”, a spus Louis Munteanu la conferință.

De cealaltă parte, Sepsi Sfântu Gheorghe vine după două victorii la rând, cu Hermannstadt (scor 4-0) și UTA Arad (scor 1-0).

Sezonul trecut, cele două grupări s-au duelat de patru ori, de două ori în campionatul regulat și de două ori în play-off. Dacă în turul campionatului regulat, CFR Cluj s-a impus cu 3-0, în retur Sepsi a câștigat cu 2-1. Apoi, cele două echipe au remizat în primul meci din play-off, scor 1-1, iar CFR Cluj a avut câștig de cauză în retur, scor 2-1.

Clasamentul din Superliga României

Pentru mai multe detalii, va invitam sa vizitati stirea originala.
📈 ROBOTFX MetaTrader Expert Advisors and Indicators to maximize profits and minimize the risks

Ultimele stiri sport

L-a "salvat" pe Dan Petrescu de la demitere și a reacționat imediat: "Am fost în ipostaza lui"

CFR Cluj și Sepsi OSK au oferit un spectacol de neuitat.

Un fost jucător de la FCSB îl face praf pe Gigi Becali: ”Face aceleași lucruri. O comedie!”

Un fost jucător de la FCSB îl face praf pe Gigi Becali, finanțatorul echipei.

Dan Petrescu a reacționat imediat după CFR Cluj - Sepsi OSK

CFR Cluj - Sepsi OSK s-a încheiat 3-3.

Covăsnenii au "explodat" după egalul cu CFR: "Ieșim plin de sânge, mi se pare ireal!"

Sepsi OSK a ratat victoria într-un meci spectaculos, încheiat 3-3 pe terenul lui CFR Cluj, după o desfășurare plină de răsturnări de situație.

CFR Cluj se duelează în Gruia cu Sepsi Sfântu Gheorghe, în această seară, de la 21:00, LIVE TEXT pe Sport.ro, în etapa a 14-a din Superliga României.

Cornel Dinu a "distrus" un jucător de la FCSB după meciul cu Rangers: „A fost întors pe toate părțile"

FCSB a suferit o înfrângere usturătoare în etapa a treia din UEFA Europa League, scor 0-4, împotriva echipei Glasgow Rangers.

Eșec pentru Cosmin Contra la arabi: Florin Niță și Nicolae Stanciu au fost titulari

Damac a pierdut cu Al Qadisiya.

Ce notă a primit Răzvan Marin, după Udinese - Cagliari: ”Complicat”

Razvan Marin (28 de ani) a fost titular în meciul pierdut de Cagliari în deplasare, scor 2-0 cu Udinese.

Răzvan Marin, titular în eșecul lui Cagliari din ultima etapă

Cagliari a înfruntat-o pe Udinese vineri seară.

Surpriza pregătită de Lamine Yamal înainte de "El Clasico"

Cu doar o zi înainte de mult așteptatul meci dintre Real Madrid și FC Barcelona, tânărul Lamine Yamal a reușit să atragă atenția fanilor.