Presa din Germania a explodat după Barcelona - Bayern 4-1: " O seară de coșmar" | Sport.ro

📅 2024-10-23

Spaniolii au obținut o victorie clară împotriva echipei germane, Bayern München. Catalanii s-au impus cu 4-1, iar prestația lor a stârnit reacții dure în presa germană.

Barcelona a început în forță partida, iar Raphinha a deschis scorul în secunda 58, după o acțiune individuală superbă în care l-a driblat pe Manuel Neuer.

Deși Bayern a avut șansa de a egala rapid, golul lui Harry Kane a fost anulat pentru offside, dar atacantul englez nu a renunțat și a reușit să înscrie în minutul 18, restabilind echilibrul pe tabelă cu un șut precis.

Totuși, catalanii au revenit în avantaj în minutul 30 prin golul lui Robert Lewandowski, care a lovit decisiv în poarta fostei sale echipe.

Raphinha a marcat din nou înainte de pauză și a dus scorul la 3-1.

În a doua repriză, Raphinha a încheiat recitalul cu al treilea său gol, realizând un hat-trick impresionant.

Presa din Germania a explodat după Barcelona - Bayern 4-1

Imediat după fluierul final, presa din Germania a criticat dur prestația echipei antrenate de Hansi Flick.

Publicația BILD a titrat fără menajamente: "Flick a demontat-o pe Bayern!"

„Acum lucrurile devin foarte amare, Bayern!” au mai scris germanii.

În minutul 79, publicația a notat:Meciul e ca și decis! Atacurile lui Bayern se sting fără gol, iar Barcelona, ​​între timp, parcă înscrie la fiecare fază periculoasă”.

De asemenea, BILD a concluzionat:

„Hansi Flick și FC Barcelona umilesc FC Bayern, învinsă clar cu 4-1 pe teren propriu! Barça transformă meciul de verificare pentru Vincent Kompany, antrenorul lui Bayern, într-o seară de coșmar."

Pentru mai multe detalii, va invitam sa vizitati stirea originala.
📈 ROBOTFX MetaTrader Expert Advisors and Indicators to maximize profits and minimize the risks

Ultimele stiri sport

Presa din Germania a explodat după Barcelona - Bayern 4-1: " O seară de coșmar"

Meciul de pe "Estadi Olímpic Lluís Companys" a fost un adevărat spectacol pentru fanii Barcelonei.

Oaia neagră din FC Barcelona - Bayern Munchen! L-au făcut praf și l-au notat cu 3: ”O rușine”

FC Barcelona a învins-o cu 4-1 pe FC Bayern Munchen.

Marius Niculae știe ce va face FCSB contra Rangers: "Eu asta cred"

Joi seară, de la ora 22:00, FCSB va întâlni pe Rangers în a treia etapă a grupelor Europa League, pe faimosul ”Ibrox Stadium” din Glasgow.

Raul Rusescu face praf un club din Liga 1: ”Lucrurile sunt mai grave decât credeam”

Raul Rusescu (36 de ani) și-a agățat ghetele în cui în iulie 2023.

Ronald Gavril va boxa în noiembrie pentru titlul mondial WBF: ”Mă pregătesc intens! Vreau să fiu numărul 1”

Ronald Gavril (38 de ani) locuiește în Las Vegas, dar va lupta în luna noiembrie în România.

Românii își fac simțită prezența la Glasgow! Câți fani FCSB vor fi pe ”Ibrox Stadium”

După o victorie importantă în Grecia împotriva lui PAOK, scor 1-0, unde doar 200 de suporteri roș-albaștri au putut fi prezenți din cauza restricțiilor impuse de gazde, FCSB va beneficia de un sprijin mai consistent în Scoția.

Ce susține Gabi Balint înainte de Rangers - FCSB

FCSB se pregătește intensiv de meciul cu Rangers.

Recordul lui Gică Hagi este în pericol! Galatasaray e gata să încoroneze un nou rege ”Cim-Bom”

Galatasaray a demonstrat încă o dată că este o forță pe teren propriu, după un meci spectaculos împotriva suedezilor de la Elfsborg, în etapa a treia din Europa League.

Dinamo a defilat în Liga Campionilor la handbal, iar Dennis Politic a reacționat categoric: ”Sperăm să ajungem și noi în UCL”

Dinamo a învins-o pe Sporting cu 33-29.

Campionul olimpic Florin Enache, discurs din suflet la Gala "NOI pentru EI", organizată de ALIA

Cei mai implicați medici în tratarea bolnavilor cu AVC au fost premiați în cadrul Galei "NOI pentru EI".