Oaia neagră din FC Barcelona - Bayern Munchen! L-au făcut praf și l-au notat cu 3: ”O rușine” | Sport.ro

📅 2024-10-23

Catalanii au primit vizita ”bavarezilor” pe ”Estadi Olímpic Lluís Companys” miercuri seară, în etapa #3 din faza ligii din UEFA Champions League. La capătul celor 90 de minute, FC Barcelona a înregistrat toate cele trei puncte.

Raphinha a deschis scorul în minutul 1. Harry Kane a restabilit egalitatea în minutul 18, dar catalanii au turat imediat motoarele: Lewandowski a dus scorul la 2-1 (minutul 36), Raphinha a realizat ”dubla” în minutul 45, iar în actul secund a înregistrat hattrick-ul (minutul 56).

După meci, publicația GOAL l-a tras la răspundere pe Manuel Neuer, care a fost notat de englezi cu nota 3: ”O rușine în două goluri marcate de FC Barcelona. Cum a evoluat a fost teribil”, au punctat britanicii.

Manuel Neuer este cotat la 4 milioane de euro de site-urile de specialitate și se află la FC Bayern Munchen din iulie 2011. Până la finele actualei stagiuni mai are neamțul contract cu echipa bavareză.

Notele GOAL pentru jucătorii lui FC Bayern

Ce urmează pentru FC Bayern

Pentru FC Bayern urmează meciul cu Bochum de duminică, 27 octombrie, de la ora 16:30, în a opta etapă din primul eșalon al Germaniei. Cele două se vor întâlni pe ”Vonovia Ruhrstadion” la Bochum.

Pentru mai multe detalii, va invitam sa vizitati stirea originala.
📈 ROBOTFX MetaTrader Expert Advisors and Indicators to maximize profits and minimize the risks

Ultimele stiri sport

Presa din Germania a explodat după Barcelona - Bayern 4-1: " O seară de coșmar"

Meciul de pe "Estadi Olímpic Lluís Companys" a fost un adevărat spectacol pentru fanii Barcelonei.

FC Barcelona a învins-o cu 4-1 pe FC Bayern Munchen.

Marius Niculae știe ce va face FCSB contra Rangers: "Eu asta cred"

Joi seară, de la ora 22:00, FCSB va întâlni pe Rangers în a treia etapă a grupelor Europa League, pe faimosul ”Ibrox Stadium” din Glasgow.

Raul Rusescu face praf un club din Liga 1: ”Lucrurile sunt mai grave decât credeam”

Raul Rusescu (36 de ani) și-a agățat ghetele în cui în iulie 2023.

Ronald Gavril va boxa în noiembrie pentru titlul mondial WBF: ”Mă pregătesc intens! Vreau să fiu numărul 1”

Ronald Gavril (38 de ani) locuiește în Las Vegas, dar va lupta în luna noiembrie în România.

Românii își fac simțită prezența la Glasgow! Câți fani FCSB vor fi pe ”Ibrox Stadium”

După o victorie importantă în Grecia împotriva lui PAOK, scor 1-0, unde doar 200 de suporteri roș-albaștri au putut fi prezenți din cauza restricțiilor impuse de gazde, FCSB va beneficia de un sprijin mai consistent în Scoția.

Ce susține Gabi Balint înainte de Rangers - FCSB

FCSB se pregătește intensiv de meciul cu Rangers.

Recordul lui Gică Hagi este în pericol! Galatasaray e gata să încoroneze un nou rege ”Cim-Bom”

Galatasaray a demonstrat încă o dată că este o forță pe teren propriu, după un meci spectaculos împotriva suedezilor de la Elfsborg, în etapa a treia din Europa League.

Dinamo a defilat în Liga Campionilor la handbal, iar Dennis Politic a reacționat categoric: ”Sperăm să ajungem și noi în UCL”

Dinamo a învins-o pe Sporting cu 33-29.

Campionul olimpic Florin Enache, discurs din suflet la Gala "NOI pentru EI", organizată de ALIA

Cei mai implicați medici în tratarea bolnavilor cu AVC au fost premiați în cadrul Galei "NOI pentru EI".