Victorie mare pentru Dinamo Bucureşti. „Dulăii” au învins lidera grupei în Liga Campionilor la handbal masculin

📅 2024-10-23

Dinamo Bucureşti a câştigat al patrulea meci, în etapa a 6-a a fazei grupelor Ligii Campionilor, în faţa propriilor suporteri, în Sala Polivalentă din capitală.

După o repriză echilibrată, în care cele două echipe s-au succedat la conducere, dar cu un avans maxim de un gol, oaspeţii s-au mobilizat pe final şi au intrat la pauză cu două goluri în faţă.

Dinamo a avut un debut de repriză secundă foarte bun, la jumătatea ei având un plus 6, şi chiar plus 7, liniştitor pe tabelă.

Lusitanii au forţat pe final, dar nu au reuşit să recupereze, tabela fiind închisă la scorul de 33-29.

Dinamo se află momentan pe locul 3, cu 8 puncte, dar cu un meci mai mult jucat decât PSG şi Fuchse Berlin, aflate pe 4 şi 5.

Etapa viitoare, Dinamo primeşte vizita nemţilor de la Fuchse, tot pe teren propriu.

Pentru mai multe detalii, va invitam sa vizitati stirea originala.
📈 ROBOTFX MetaTrader Expert Advisors and Indicators to maximize profits and minimize the risks

Ultimele stiri mediafax

De ce se mută pensionarii străini în masă în Ungaria? De ce e atractivă pentru pensionarii germani?

Cel mai talentat pilot român de karting participă la FIA Motorsport Games 2024

Polonia vrea mai multe trupe americane în ţară şi anunţă că va investi, în 2025, 200 de milioane de dolari pentru a moderniza bazele folosite de SUA

Polonia continuă să investească în bazele militare în care sunt dislocaţi militarii americani, plănuind ca, în 2025, să aloce 200 de milioane de dolari pentru aceste eforturi, după ce, în 2023, a investit nu mai puţin de 300 de milioane de dolari în acest sens.

Războiul din Ucraina, ziua 973. Zelenski îndeamnă aliaţii să sporească presiunea asupra Coreei de Nord / Armata rusă ocupă încă un sat din regiunea Doneţk

Creşte numărul victimelor atacului din Turcia. Liderii lumii condamnă incidentul de la Ankara

Nou mesaj RO-Alert în Tulcea. Risc de cădere a unor obiecte din spaţiul aerian, în contextul unor potenţiale atacuri ruseşti asupra Ucrainei. Două aeronave F-16 au monitorizat situaţia

Autorităţile au emis miercuri seara un mesaj RO-Alert pentru locuitorii din zona de nord-est a judeţului Tulcea, avertizând despre posibilitatea căderii unor obiecte din spaţiul aerian, în contextul unor potenţiale atacuri ruseşti asupra teritoriului ucrainean.

Guvernul României condamnă atacul terorist din Turcia

Ciolacu a dezvăluit cu ce echipă ţine. Premierul a vorbit şi despre lupta cu kilogramele

Preşedintele Turciei condamnă „atacul josnic” şi laudă forţele de securitate

Preşedintele turc Recep Tayyip Erdogan a descris evenimentele de miercuri după-amiază din nortul Ankarei drept „un atac josnic care vizează supravieţuirea ţării noastre, pacea naţiunii noastre şi iniţiativele noastre de apărare care sunt simbolul idealului nostru de Turcie pe deplin...