Fiind printre cei ziși ”lupii tineri”, neavând nicio clipă imaginea de baron local, putând să se laude cu rezultate administrative excelente și cu planuri mari, de peste 1 miliard de euro proiecte în acest mandat, președintele PSD și CJ Vâlcea a declarat:
” În septembrie, la congres, voi candida pentru o poziție in primele rânduri ale partidului. Imi asum, dupa 31 de ani de PSD, candidatura pentru vicepreședinte!
Constantin Rădulescu ne-a spus că pentru președintele interimar s-a votat secret și nu a dezvăluit care a fost opțiunea sa.
Eu știu cu cine ați votat
Evident ! a răspuns Constantin Rădulescu, de parcă am fi știut fiecare dintre noi la cine se referă celălat.
Probabil că s-a ”copt” varianta ca președintele de la Vâlcea să se implice mult mai mult la Centru”, a spus Constantin Rădulescu.