Dumitru Dragomir: ”FCSB s-a făcut de râs” | Sport.ro

📅 2024-10-25

Formația dirijată de Elias Charalambous s-a deplasat în Scoția pentru confruntarea de pe ”Ibrox Stadium” din a treia etapă din Europa League, împotriva celor de la Rangers. FCSB a pierdut însă cu 0-4, după un joc modest făcut de campioana României.

Dumitru Dragomir: ”FCSB s-a făcut de râs”

Dumitru Dragomir consideră că Rangers ar fi trebuit să marcheze mult mai multe goluri și că FCSB a fost norocoasă cu cele patru încasate. De asemenea, fostul președinte al Ligii Profesioniste de Fotbal punctează și că formula de start a roș-albaștrilor a fost total greșită.

”Nu e mult deloc. Trebuia să ia vreo 8. 8, 9 la 1 trebuia să fie scorul. Mi-am notat. Au scăpat bine. Poate face echipa tot așa și cu Rapid. Sunt banii lui, face ce vrea. Au greșit când au plecat din București.

S-au făcut de râs. Îi bagi pe unii care nu au jucat cu alții? Faci invenții. Cel mai bun fundaș central la meciul precedent îl pui fundaș stânga?

În fața fundașilor centrali în loc să îl pui pe Chiricheș sau pe cineva care știe rolul ăsta? Îl pui pe unul care are doar viteza 1 și 2. E greu de înțeles pentru unii acest sport”, a spus Dumitru Dragomir, potrivit Fanatik.

FCSB venea în Europa League după un 4-1 cu RFS la București, în prima etapă, și după un 1-0 la Salonic, cu PAOK, în cea de-a doua etapă din faza ligii a competiției.

FCSB, fără glas la Glasgow

Campioana României nu a avut nicio șansă pe terenul lui Rangers. Gazdele s-au impus fără probleme, scor 4-0. Chiar dacă David Miculescu a avut un gol anulat în minutul 2, după o fază discutabilă, scoțienii au controlat partida după acel moment.

Tom Lawrence a deschis scorul în minutul 11, iar apoi totul s-a năruit pentru FCSB. Vaclav Cerny a majorat diferența în minutul 31, iar în minutul 53 a semnat "dubla" pe Ibrox. Hamza Igamane a închis tabela, în minutul 71, după ce s-a distrat cu apărarea FCSB-ului și a finalizat cu un șut la colțul lung.

FCSB a suferit la Glasgow primul eșec în faza principală din UEFA Europa League. În primele două etape, bucureștenii au învins FK RFS (4-1) și PAOK Salonic (1-0).

Pentru mai multe detalii, va invitam sa vizitati stirea originala.
📈 ROBOTFX MetaTrader Expert Advisors and Indicators to maximize profits and minimize the risks

Ultimele stiri sport

România, învinsă acasă de Polonia, în play-off-ul WEURO 2025

Naţionala feminină de fotbal a României a fost învinsă de Polonia, cu scorul de 2-1 (0-1), vineri seara, pe Stadionul ''Arcul de Triumf'' din Bucureşti, în manşa întâi din prima rundă a play-off-ului de calificare la Campionatul European - WEURO 2025.

Cine e favorită înainte de FCSB - Rapid și ce cotă are un rezultat de egalitate

Duminică, de la ora 21:00, FCSB și Rapid se întâlnesc pe Arena Națională într-un nou derby al Bucureștiului, LIVE TEXT pe www.sport.ro.

Real Madrid vrea să dea lovitura pe piața transferurilor

Real Madrid vrea să dea o lovitură pe piața transferurilor și să aducă la echipă un fost jucător de la Manchester City.

Ce a făcut Gigi Becali după ce a declarat: ”Ce datină? La revedere! Șut să vină joi la antrenament”

Lui Adrian Șut i s-a stins tatăl din viață după Dinamo - FCSB, motiv pentru care a absentat de la jocul roș-albaștrilor din Europa League cu Rangers.

A plecat "pe furiș" de la FCSB și acum regretă: "A fost o greșeală"

Fostul fotbalist al FCSB a recunoscut că plecarea sa din 2016 a fost o greșeală.

Gigi Becali agită spiritele înainte de FCSB - Rapid: ”Pregătesc o mică surpriză”

Meciul dintre FCSB și Rapid este programat duminică, de la ora 21:00.

FCSB a pierdut categoric cu Rangers joi seară.

A jucat la PAOK și a dat verdictul despre plecarea lui Răzvan Lucescu: "Lumea vorbește"

Plecarea lui Răzvan Lucescu de la PAOK Salonic și posibila sa numire ca selecționer al naționalei Arabiei Saudite au generat numeroase speculații.

Sergio Aguero a ales dintre Vinicius și Yamal: ”Pe el îl prefer”

Sergio Aguero (36 de ani) s-a retras în decembrie 2021 în urma problemelor medicale.

Câte bilete s-au vândut la Dinamo - FCSB, în Cupa României

La aproape două săptămâni de la Dinamo - FCSB 0-2, cele două rivale se vor întâlni din nou în Cupa României.