Ange Postecoglou a luat decizia în privința lui Radu Drăgușin, înainte de Tottenham - AZ Alkmaar | Sport.ro

📅 2024-10-24

Eliminat în prima etapă din Europa League cu Qarabag, după doar opt minute, Drăgușin a fost din nou titularizat de Ange Postecoglou în Europa League. De această dată va face evolua în centrul defensivei alături de experimentatul Ben Davies (31 de ani).

Radu Drăgușin, titular în Tottenham - AZ Alkmaar

Pentru Drăgușin, acesta va fi al cincilea meci al sezonului pentru Tottenham și al patrulea din postura de titular. A mai evoluat în două meciuri din Premier League, unul în Europa League și unul în Cupa Ligii Angliei.

Înainte de meciul de la Londra, Tottenham are șase puncte din tot atâtea posibile în grupa principală din Europa League, la fel ca Lazio, Olympique Lyon, Anderlecht sau FCSB.

Florin Manea: "Nu se pune problema ca Radu Drăgușin să plece de la Tottenham"

În ultima perioadă, după ce Drăgușin nu a mai prins minute la Tottenham, în presa internațională au apărut speculații potrivit cărora fundașul ar lua în calcul o revenire în campionatul Italiei, Napoli fiind clubul interesat de serviciile sale. Totuși, Florin Manea exclude o plecare a lui Radu de la Tottenham.

"Eu nu cred că Tottenham vrea să-l lase să plece, nu cred că este momentul pentru el. Aa, bun, ne-am gândi dacă nu joacă niciun meci până în iarnă, dar el nu e nici genul care să dea bir cu fugiții. El e un tip care luptă, care se ambiționează și învață din greșeli.

Radu și-a dorit mult să meargă în Anglia. Normal, în Italia este cunoscut, iar Napoli este o echipă care se bate la campionat și are un antrenor mare, Conte, care a demonstrat. Nu pot să spun că nu ar fi benefic pentru Radu, dar în momentul de față nu ne gândim la nicio plecare. Suntem onorați de interesul celor de la Napoli, dar pentru moment el joacă la Tottenham, mai are încă șase ani de contract, deci nu se pune problema", a mai spus Florin Manea.

Pentru mai multe detalii, va invitam sa vizitati stirea originala.
📈 ROBOTFX MetaTrader Expert Advisors and Indicators to maximize profits and minimize the risks

Ultimele stiri sport

Gigi Becali a intrat la TV imediat după 0-4 cu Rangers. A criticat patru jucători: "Trebuie să înțeleagă"

Rangers - FCSB 4-0, în etapa a treia din Europa League.

Târnovanu și-a găsit cu greu cuvintele după Rangers - FCSB 4-0: "Din acel moment nu ne-a mai ieșit nimic"

FCSB a încasat o bătaie zdravănă la Glasgow. Rangers s-a impus pe teren propriu, scor 4-0, în a treia etapă din UEFA Europa League.

Cum a numit-o BBC pe FCSB după eșecul usturător contra lui Rangers: "E greu de crezut asta"

FCSB a suferit un eșec drastic pe Ibrox Stadium contra lui Rangers, 0-4, în runda a treia din faza principală Europa League.

Răzvan Lucescu s-a oprit în timpul interviului și a făcut un gest direct către fanii lui PAOK Salonic

PAOK Salonic a obținut, joi, primul punct din actuala ediție a UEFA Europa League. Campioana Greciei a remizat pe teren propriu cu Viktoria Plzen, scor 2-2.

Cât a plătit Rangers pentru Vaclav Cerny, ”killer-ul” lui FCSB de pe Ibrox Stadium

Meciul dintre Rangers și FCSB s-a încheiat cu victoria categorică a scoțienilor, scor 4-0.

Radu Drăgușin, aproape să o comită din nou în Europa League. Emoții la Tottenham - Alkmaar

Radu Drăgușin a fost titularizat la Tottenham în duelul din Europa League cu AZ Alkmaar.

"Nu este fault!" Specialistul a dat verdictul în cazul golului anulat FCSB-ului în partida cu Rangers

Rangers - FCSB, duel în etapa a treia din Europa Leagu, pe stadionul Ibrox din Glasgow.

Câte schimbări a făcut FCSB la pauză, la 2-0 pentru Rangers

Meciul dintre Rangers și FCSB, din faza principală a UEFA Europa League, poate fi urmărit în format LIVE TEXT AICI.

Un singur jucător de la FCSB lăudat la pauza meciului cu Rangers: "Foarte bine a arătat!"

Rangers a condus-o pe FCSB cu 2-0 la pauza meciului din faza principală Europa League.

Rangers - FCSB 4-0, în Europa League! Întrângere la scor pentru campioana României

Partida de pe Ibrox Stadium dintre Rangers și FCSB s-a încheiat cu victoria scoțienilor, scor 4-0.