Răzvan Lucescu s-a oprit în timpul interviului și a făcut un gest direct către fanii lui PAOK Salonic | Sport.ro

📅 2024-10-24

Oaspeții au condus cu 2-0 la Salonic, dar elevii lui Răzvan Lucescu au revenit superb și au smuls un punct în final. După ce meciul s-a terminat, antrenorul român a oferit faza serii pe "Toumba".

Răzvan Lucescu, faza serii după PAOK - Viktoria Plzen

Răzvan Lucescu a acordat un interviu televiziunii Cosmote TV la finalul meciului PAOK Salonic - Viktoria Plzen. Tehnicianul român s-a oprit în timpul interviului, impresionat de scandările suporterilor, și a făcut semne de mulțumire în direcția acestora.

Chiar dacă a fost condusă cu 2-0 de Viktoria Plzen, PAOK s-a trezit pe final și a arătat o altă atitudine în a doua parte a jocului. Fanii prezenți pe "Toumba" au apreciat tresăsirea favoriților, iar după golul egalizator s-a declanșat nebunia la Salonic. Acest lucru ne arată, din nou, relația specială dintre club și suporteri.

Răzvan Lucescu a fost impresionat de atitudinea suporterilor, iar la final le-a mulțumit prin mai multe gesturi. Antrenorul a avut cuvinte frumoase pentru fani și în cadrul interviului.

Ce a declarat Răzvan Lucescu la finalul partidei

Antrenorul român a recunoscut că a fost foarte dezamăgit în prima jumătate a meciului, dar se bucură că jucătorii au reacționat pe final și au evitat înfrângerea:

"Nu am o explicație pentru prima parte a meciului. Există și meciuri în care lucrurile nu merg deloc așa cum ai vrea. Nu am avut încredere, nu știam ce să facem cu mingea. Prima repriză a fost una dintre cele mai slabe pe care le-am văzut vreodată.

Este foarte important să ne uităm la modul în care a reacționat echipa pe final. Ne-a ajutat foarte mult și cartonașul roșu încasat de adversari.

Sunt supărat pentru jocul din prima repriză, dar în același timp mă declar optimist pentru prestația din final. Avem spirit și o mentalitate prin care nu cedăm niciodată. E foarte importantă reacția noastră, le mulțumim și suporterilor pentru susținere", a declarat Răzvan Lucescu, potrivit site-ului Gazzetta.

Meci nebun la Salonic

Joi seară, pe Toumba, PAOK a remizat dramatic pe teren propriu contra celor de la Viktoria Plzen, 2-2. Formația din Cehia avea 2-0 la pauză, după golurile marcate de Milan Havel (31') și Matej Vydra (39').

PAOK a reușit să smulgă dramatic o remiză. Trupa lui Răzvan Lucescu a avut o posesie zdrobitoare și a găsit drumul spre goluri în ultimele 10 minute. Au marcat doi jucători introduși în actul secund: atacantul marocan Tarik Tissoudali (84') și fundașul ghanez Abdul Rahman Baba (90+3').

Viktoria Plzen a rămas în zece oameni în minutul 70, iar PAOK a profitat de acest lucru. Sampson Dweh, fundașul liberian de la Plzen, a fost eliminat pentru cumul de cartonașe galbene.

Pentru PAOK a fost primul punct obținut în faza principală din Europa League, după ce în primele două runde a pierdut contra lui Galatasaray (1-3) și FCSB (0-1).

Echipa lui Răzvan Lucescu, locul 30 în grupa de 36, va mai înfrunta Manchester United, RFS, Ferencvaros, Slavia Praga și Real Sociedad.

Pentru mai multe detalii, va invitam sa vizitati stirea originala.
📈 ROBOTFX MetaTrader Expert Advisors and Indicators to maximize profits and minimize the risks

Ultimele stiri sport

Mourinho, ca-n vremurile bune. A făcut show în Fenerbahce - Manchester United: "Arbitrul mi-a spus ceva incredibil"

Unul dintre cele mai așteptate meciuri din etapa a treia din UEFA Europa League s-a disputat la Istanbul. Fenerbahce și Manchester United au remizat, scor 1-1.

Nervi la Rangers - FCSB: "A plecat direct la vestiare. A încasat o lovitură la ochi și nu mai vedea deloc"

Philippe Clement, antrenorul lui Rangers, a comentat succesul clar al echipei sale contra lui FCSB, scor 4-0, în faza principală din Europa League.

Ce notă a primit Radu Drăgușin, integralist în Tottenham - AZ Alkmaar: ”Mult mai bine”

Radu Drăgușin (22 de ani), fundașul celor de la Tottenham, a fost integralist în meciul din Europa League cu AZ Alkmaar, câștigat cu 1-0.

Elias Charalambous chiar a luat atitudine după Rangers - FCSB 4-0

Rangers - FCSB 4-0, un meci pe care echipa lui Becali trebuie să-l uite cât mai repede.

Mesajul postat de George Ogăraru când FCSB încasa gol după gol contra lui Rangers

George Ogăraru (44 de ani), fostul fundaș de la FCSB, acum manager al academiei de la Steaua, a postat un mesaj în timpul meciului Rangers - FCSB 4-0, din Europa League.

FCSB s-a prăbușit în clasamentul Europa League! Ce poziție ocupă după înfrângerea cu Rangers

FCSB, fără replică în fața lui Rangers. Campioana României a capitulat cu scorul de 4-0 (2-0), joi seara, pe stadionul Ibrox Park din Glasgow, în etapa a treia a Europa League.

Vaclav Cerny, killer-ul lui FCSB, fair-play după meci: "Am fost puțin norocoși"

Rangers a învins clar FCSB, scor 4-0, în etapa a treia din faza principală Europa League.

Ce i-a spus arbitrul lui David Miculescu după golul anulat din Rangers - FCSB: "Am vorbit pe tunel"

FCSB a reușit să înscrie în minutul 2 al meciului cu Rangers, dar reușita lui David Miculescu a fost anulată pentru fault în atac.

Mihai Popescu, discurs sincer la finalul meciului cu Rangers: "Asta ne-a costat!"

FCSB, fără replică în fața lui Glasgow Rangers. Campioana României a capitulat cu scorul de 4-0 (2-0), joi seara, pe stadionul Ibrox Park din Glasgow, în etapa a treia a Europa League.

Gigi Becali s-a săturat! Cinci jucători de la FCSB, OUT pentru meciul cu Rapid: ”Nu vor fi pe teren”

Meciul dintre Rangers și FCSB s-a încheiat cu victoria categorică a scoțienilor, scor 4-0.