Dinamo, la un pas de o victorie istorică! A condus până în minutul 54, dar PSG a obținut toate punctele

📅 2024-10-17

PSG - Dinamo 35 - 32

”Dulăii” au făcut un meci mare, însă au pierdut punctele pe final. Elevii lui David Davies au condus până în minutul 30, atunci când parizienii au egalat la 30.

PSG a obținut toate cele trei puncte și urcat pe locul al doilea în Grupa A. De cealaltă parte, Dinamo a rămas cu șase puncte și este pe locul al cincilea.

Min 60: Final de meci! PSG câștigă, scor 35-32

Min. 56: PSG întoarce scorul! Conduce cu 32-30

Min. 52: Djukic marchează pentru Dinamo de la 7 metri!

Min 44: Ali Zein înscrie superb și duce scorul la 26-24 pentru Dinamo!

Min. 36: Haukur Thrastarson înscrie pentru Dinamo și face 22-21!

Min. 31: A început a doua repriză!

Min. 30: Pauză! Dinamo conduce cu 19-16!

Min. 29: Dinamo marchează și conduce cu 18-15!

Min. 16: Miklos Rosta înscrie pentru Dinamo, scorul este 8-8!

Min. 5: Dinamo marchează și conduce cu 3-2!

Min. 1: A început partida!

PSG și Dinamo s-au mai întâlnit în urmă cu două sezoane, în grupele Ligii Campionilor, iar francezii s-au impus de fiecare dată la diferență de șapte goluri. Parizienii pleacă din nou din postura de favoriți în duelul cu ”Dulăii”.

Francezii au câștigat în ultimele două runde, cu Wisla Plock, scor 24-23, și cu Fredericia, scor 38-30, și pleacă cu un moral bun în fața ”Câinilor Roșii”. PSG se află pe locul 5 în clasamentul Grupei A din Liga Campionilor, după primele patru etape, cu 6 puncte acumulate.

De partea cealaltă, după cele 3 victorii obținute în primele 3 etape, Dinamo a cedat în deplasare în ultima rundă în fața celor de Veszprem, scor 24-36.

”Dulăii” se află pe locul 4 în Grupa A și se află la egalitate de puncte cu PSG, Fuchse Berlin și Veszprem, la doar un punct în spatele liderului Sporting.

Pentru mai multe detalii, va invitam sa vizitati stirea originala.
📈 ROBOTFX MetaTrader Expert Advisors and Indicators to maximize profits and minimize the risks

Ultimele stiri digi sport

Dinu Gheorghe a revenit în direct: cum l-a numit pe Dan Șucu

Dan Șucu, decizie finală în cazul lui Marius Șumudică! ”Toate șansele de pe pământ”

Reacția lui Liță Dumitru, după ce a revenit în antrenorat după 13 ani + Ce a spus Daniel Oprița după victoria cu Chiajna