Steaua - Concordia Chiajna 2-1. ”Militarii” au întors scorul și au rămas fără eșec în acest sezon

📅 2024-10-17

Pentru ”roș-albaștrii” au marcat Dani Iglesias (minutul 45+1) și Bogdan Chipirliu (minutul 61), în timp ce pentru ilfoveni a punctat David Ghimfuș (minutul 39).

Steaua - Concordia Chiajna 2-1. Trupa lui Daniel Oprița, fără eșec în acest sezon

Steaua nu a început foarte bine acest duel din Ghencea și a fost aproape să rămână în inferioritate numerică încă din minutul 34, când fundașul central Daniel Vîrtej (26 de ani) a fost aproape să-l ”șteargă” pe față cu crampoanele pe Mihai Dobrescu (32 de ani) și să fie eliminat.

”Roș-albaștrii” au continuat forma slabă din prima repriză și au încasat gol în minutul 39 de la David-Ghimfuș (19 ani), care a trimis în plasă cu un șut pe jos.

Însă, trupa lui Daniel Oprița (43 de ani) a reușit să egaleze pe tabela de marcaj chiar înainte de pauză, în minutul 45+1, prin spaniolul Dani Iglesias (29 de ani), care a finalizat după ce i-a fost așezată mingea excelent în careu de Chipirliu.

În minutul 61 al reprizei a doua, ”roș-albaștrii” au marcat prin Bogdan Chipirliu și au reușit să întoarcă scorul. În cele din urmă, Steaua s-a impus în acest meci cu scorul de 2-1 și a rămas fără înfrângere în acest sezon.

În urma acestui rezultat, Steaua se află pe locul secund al ierarhiei din Liga a 2-a, cu 20 de puncte acumulate după 10 meciuri, în timp ce Concordia Chiajna ocupă poziția a 16-a a clasamentului, cu 11 puncte.

Clasamentul Ligii a 2-a

Clasamentul Ligii a 2-a / Foto: LPF2.ro

VIDEO Rezumat Steaua - Concordia Chiajna, scor 2-1

Pentru mai multe detalii, va invitam sa vizitati stirea originala.
📈 ROBOTFX MetaTrader Expert Advisors and Indicators to maximize profits and minimize the risks

Ultimele stiri digi sport

Dan Șucu, decizie finală în cazul lui Marius Șumudică! ”Toate șansele de pe pământ”

Reacția lui Liță Dumitru, după ce a revenit în antrenorat după 13 ani + Ce a spus Daniel Oprița după victoria cu Chiajna

Cum l-a descris Iasmin Latovlevici pe Gigi Becali

Dinu Gheorghe, replică pentru Dan Șucu: ”Rămâi la scaune și canapele. Nu înseamnă nimic în fotbal”