ACTUALITATE
🔒
Au fost publicate stiri noi. Click aici pentru a le afisa.
Astazi — 8 August 2022DigiSport

Cremonese, victorie în Cupa Italiei cu Ternana. Ionuț Radu a primit două goluri la debut, Vlad Chiricheș a fost căpitan

8 August 2022 at 21:35
image
  • Liga 2: CSA Steaua - Metaloglobus, marți, 20:00, Digi Sport 1

  • Media: Digi Sport Special, marți, 22:00, Digi Sport 1

Ionuț Radu și Vlad Chiricheș au fost integraliști la nou-promovata în Serie A, iar stoperul chiar a purtat banderola de căpitan.

Cremonese - Ternana 3-2, în Cupa Italei. Ionuț Radu și Vlad Chiricheș, integraliști

Meciul de la Cremona a început perfect pentru gazde, care conduceau cu 2-0 după doar 22 de minute, în urma golurilor marcate de Luka Bogdan, în proprie poartă, și David Okereke. 2-0 a fost scorul înregistrat pe tabelă și la finalul primei reprize.

Startul părții secunde a adus o cu totul altă desfășurare și Ionuț Radu a fost învins de două ori. Au marcat pentru Ternana Pietro Rovaglia, minutul 54, și Antonio Palumbo, minutul 57.

Scorul final a fost stabilit doar trei minute mai târziu de Giacomo Quagliata. 

În turul trei din Cupa Italiei, Cremonese va juca împotriva Modenei, care a produs surpriza și a eliminat-o pe Sassuolo.

Ionuț Radu, împrumutat de Inter la Cremonese

Ionuț Radu a ajuns la Cremonese de la Inter, sub formă de împrumut pentru un sezon.

Vlad Chiricheș, în schimb, a fost transferat definitiv de nou-promovata în Serie A, de la Sassuolo, și a semnat un contract valabil trei ani.

articolul original.

Gol memorabil în Championship! Ismaila Sarr a înscris din propria jumătate de teren

8 August 2022 at 21:05
image
  • Liga 2: CSA Steaua - Metaloglobus, marți, 20:00, Digi Sport 1

  • Media: Digi Sport Special, marți, 22:00, Digi Sport 1

Ismaila Sarr candidează la titlul "Golul anului" în Anglia

În minutul 12, Ismaila Sarr a preluat mingea în propria jumătate de teren și a șutat surprinzător, profitând de ieșirea portarului David Button.

Setarile tale privind cookie-urile nu permit afisarea continutul din aceasta sectiune. Poti actualiza setarile modulelor coookie direct din browser sau de aici – e nevoie sa accepti cookie-urile social media

West Brom a egalat în prelungirile primei reprize, prin Karlan Grant.

Ismaila Sarr a fost înger și demon pentru Watford. În minutul 73, senegalezul a ratat un penalty, iar meciul s-a încheiat 1-1.

articolul original.

Valentin Gheorghe, gol superb pentru Umraniyespor în meciul cu Fenerbahce

8 August 2022 at 21:04
image
  • Liga 2: CSA Steaua - Metaloglobus, marți, 20:00, Digi Sport 1

  • Media: Digi Sport Special, marți, 22:00, Digi Sport 1

Valentin Gheorghe, gol la debutul în Superliga Turciei

Valentin Gheorghe a fost împrumutat de FCSB la Umraniyespor pentru un sezon, cu opțiunea unui transfer definitiv.

Valentin Gheorghe a fost introdus pe teren în minutul 64 și a înscris în minutul 67.

În urma unui corner, mijlocașul român a primit mingea la marginea careului și a șutat în forță către colțul lung, fără șanse pentru portar.

Setarile tale privind cookie-urile nu permit afisarea continutul din aceasta sectiune. Poti actualiza setarile modulelor coookie direct din browser sau de aici – e nevoie sa accepti cookie-urile social media

Fenerbahce a condus cu 2-1 la pauză, după “dubla” lui Enner Valencia (19’ - penalty, 45+2’) și reușita lui Tomislav Glumac (29’).

Umraniyespor a egalat în minutul 67 după reușita lui Valentin Gheorghe, apoi a preluat conducerea în minutul 73, după ce Antonio Mrsic a înscris din penalty.

Fenerbahce a egalat în minutul 90+2, prin Mergim Berisha.

FCSB a primit 50.000 de euro pentru împrumutul lui Vali Gheorghe în Turcia, iar fotbalistul are un salariu lunar de 25.000 de euro.

  • Un milion de euro este cota de piață a lui Valentin Gheorghe, potrivit Transfermarkt.
articolul original.

Ilie Dumitrescu i-a ironizat pe fotbaliștii Universității Craiova și a prezentat avantajul lui Mirel Rădoi

8 August 2022 at 20:55
image
  • Liga 2: CSA Steaua - Metaloglobus, marți, 20:00, Digi Sport 1

  • Media: Digi Sport Special, marți, 22:00, Digi Sport 1

Fostul mare internațional Ilie Dumitrescu (53 de ani) nu este de acord cu strategia Craiovei de a schimba constant antrenorii și a transmis că, de fapt, marea problemă este la nivelul lotului.

  • Eu constat că nu există rețetă, nu există tratament, nu există niciun antrenor bun la Craiova. Toți antrenorii sunt slabi și jucătorii sunt cei mai buni din lume. Vă spun eu că e foarte complicat dacă sacrifici tot timpul antrenorul” - Ilie Dumitrescu

Ilie Dumitrescu i-a ironizat pe fotbaliștii Universității Craiova și a prezentat avantajul lui Mirel Rădoi

Analistul Digi Sport i-a ironizat pe fotbaliștii Universității Craiova, dar consideră că Mirel Rădoi are un avantaj față de predecesorii săi, originea care îl face să cunoască specificul locului și cum trebuie lucrat în Bănie.

De asemenea, Ilie Dumitrescu a transmis că Mirel Rădoi are și atuul de a cunoaște foarte bine modalitatea prin care să-i motiveze pe jucători.

Rădoi e un antrenor care a demonstrat la U21, a reușit o performanță fantastică. La echipa națională a fost aproape de baraj.

Rădoi e și din oraș, de acolo, din Craiova, poate va gestiona diferit lotul ăsta extraordinar de valoros. Rădoi are și calitatea asta, de a motiva foarte bine jucătorii”, a spus Ilie Dumitrescu, la Fotbal Club, de la Digi Sport.

Mirel Rădoi, liber de contract din finalul anului trecut

Mirel Rădoi a fost în ”cărți” pentru o prelua pe Universitatea Craiova și înainte de începerea sezonului, după îndepărtarea lui Laurențiu Reghecampf, însă nu a ajuns la un acord cu Mihai Rotaru, care a fost nevoit să se reorienteze și l-a numit antrenor pe Laszlo Balint.

Dacă va ajunge acum antrenor la Universitatea Craiova, Mirel Rădoi va reveni în circuit la mai bine de jumătate de la de la încheierea ultimei ”aventuri”, cea de la echipa națională, încheiată pe 30 noiembrie 2021.

În același timp, fostul selecționer ar bifa al doilea mandat ca antrenor principal de echipă de club, după cel de la FCSB, din perioada iunie - noiembrie 2015.

În cazul în care va semna cu Universitatea Craiova în aceste zile, Mirel Rădoi va debuta pe bancă joi, în returul cu Zorya Lugansk din turul trei preliminar al Conference League. În prima manșă, formația din Bănie a fost învinsă cu 1-0.

articolul original.

Ce a spus Gigi Becali după ce a aflat de scandalul legat de ”marca Becali”. ”M-am judecat și cu Giovanni”

8 August 2022 at 17:46
image
  • Liga 2: CSA Steaua - Metaloglobus, marți, 20:30, Digi Sport 1

  • Media: Digi Sport Special, marți, 22:30, Digi Sport 1

Ce a spus Gigi Becali după ce a aflat de scandalul legat de ”marca Becali”. ”M-am judecat și cu Giovanni”

Mai nou, milionarul din Pipera a fost înștiințat că nu mai poate folosi ”marca Becali”. Totul, după ce, în iunie 2022, Gigi Becali a inaugurat hotelul de 5 stele din stațiunea Venus și care se numește ”Becali Hotel Venus”.

Galerie Foto

Ovidiu Christian Altmann, un român stabilit de mulți ani în Germania, susține că ”marca Becali” îi aparține lui și că are drept exclusiv de folosință și pe România.

”Sunt oameni nebuni. Cum poate susține așa ceva? Eu am brandul înregistrat la Registrul Comerțului în România. Puteți și să verificați. Eu dețin brandul Becali în România. E chiar numele meu, așa că este o marcă notorie. Nu e o problemă.

Bătălia eroilor britanici sau istoria așa cum a fost, nu așa cum a rămas în documentele oficiale. Pe Digi World și Digi Online, azi de la 21:00..

Gigi Becali: ”Eu m-am judecat și cu Giovanni”

Chestionat cum va rezolva, totuși, acest diferend și dacă va fi dispus să-i dea o sumă de bani reclamantului, Gigi Becali a replicat.

”Eu am mai avut un proces fix pe aceeași temă, cu Giovanni Becali, pe care l-am câștigat. El m-a dat în judecată atunci că nu pot folosi marca Becali, după ce el și-a făcut firma Becali Sport. Și m-a dat în judecată. Dar, eu am câștigat.

Bine, era în perioada aceea în care am fost certați. Am și hotărâre judecătorească prin care mi se certifică faptul că pot folosi marca Becali.

Este o chestiune pe care o vor rezolva avocații”, ne-a mai spus Gigi Becali. 

Ovidiu Christian Altmann: ”Domnul Becali a încercat să-și înregistreze numele de familie, dar cererea i-a fost respinsă de OSIM România”

Altmann nu pricepe cum omul de afaceri a reușit să primească dreptul de a pune acest nume hotelului său de pe litoralul românesc.

”În România, în Germania și cred că și în alte țări din UE, nu ai voie să-ți înregistrezi numele de familie ca brand. De exemplu, Boris Becker, fostul mare jucător de tenis, nici el nu poate să facă asta în Germania.

În altă țară ar putea, da, fără probleme. Domnul Becali a încercat să-și înregistreze numele de familie, dar cererea i-a fost respinsă de OSIM România. La o întâlnire la ’Ambiance’, cu mai mulți oameni, printre care și Lucian Becali, am aflat de această problemă și atunci am venit eu cu propunerea”, a mai spus Altmann.

Omul care susține că deține marca Becali vrea să se întâlnească cu milionarul din Pipera pentru a rezolva situația.

”Să fie clar, eu nu vreau o anumită sumă, nu vreau, spre exemplu, cinci milioane de euro pe brand. Vreau o întâlnire și să ajungem la un acord. Da, bine, dacă dorește să cumpere marca definitiv, putem negocia.

Dar nu am reușit să mă întâlnesc cu el până acum, deși am încercat. Au fost persoane care mi-au spus că mă pot duce la el, dar mi s-au cerut 3.000, chiar și 5.000 de euro.

Cum să le dau bani? Apoi am fost chemat la un meci Steaua – Dinamo din Cupa României. Echipa dânsului a pierdut, a dat Torje gol, după meci era super-nervos și nu ne-am mai întâlnit. Am fost a doua zi la dânsul la Palat, dar nu l-am găsit.

În cele din urmă, Gigi Becali a făcut, totuși, ceva și a înregistrat marca la OSIM, dar după mine. Cred că nu este OK. Am avut și un schimb de email-uri cu Cabinetul Oproiu, care l-a reprezentat în acea perioadă, și, la scurt timp, am primit o înștiințare că nu-l mai reprezintă pe domnul Becali.

Mi se pare ceva în neregulă și am să încerc să contactez un Cabinet de Avocatură din România pentru a clarifica această problemă”, a mai spus Altmann.

articolul original.

Marius Măldărășanu, după 2-1 cu Voluntari: cine a fost ”cireașa de pe tort” și ce a spus despre problemele financiare

8 August 2022 at 17:46
image
  • Liga 2: CSA Steaua - Metaloglobus, marți, 20:30, Digi Sport 1

  • Media: Digi Sport Special, marți, 22:30, Digi Sport 1

La finalul jocului, antrenorul Marius Măldărășanu (47 de ani) a evidențiat evoluția echipei sale și a recunoscut că Baba Alhassan, marcatorul ambelor goluri, a fost ”cireașa de pe tort”.

VIDEO cu rezumatul meciului Hermannstadt - FC Voluntari:

Marius Măldărășanu, după 2-1 cu Voluntari

Sunt trei puncte. Arată bine clasamentul, se vede frumos, dar trebuie să fim realiști, au trecut doar patru etape. E bine să acumulăm punct sau puncte în fiecare etapă. Ne-a ieșit acum, cu o echipă de play-off, o echipă foarte bună, de calitate, cu jucători tehnici, foarte mobili.

Bătălia eroilor britanici sau istoria așa cum a fost, nu așa cum a rămas în documentele oficiale. Pe Digi World și Digi Online, azi de la 21:00..

Am avut și șansă, am dat două goluri în prima repriză. E de apreciat munca băieților.

Baba este în formă, toată echipa trebuie felicitată, dar el este cireașa de pe tort. Este un jucător bun, de viitor, trebuie să-l creștem cu răbdare. Depinde și de el, trebuie să rămână cu picioarele pe pământ.

Suntem surpriza începutului de sezon. Nimeni nu ne-a privit ca pe o echipă care poate face lucruri frumoase. Forța noastră e omogenitatea. Avem un joc destul de bun, băieții au fost și pragmatici”, a declarat Marius Măldărășanu.

Marius Măldărășanu, despre problemele financiare de la Hermannstadt

Hermannstadt este unul dintre cluburile cu probleme financiare din Liga 1, cu angajații neplătiți din aprilie, iar Marius Măldărășanu a dat de înțeles că s-a săturat de promisiunile pe care le-a tot auzit în ultimele luni.

O să fie bine. Astea sunt vorbele pe care le-am auzit luni de zile, nu vrea să vorbesc, vin după o victorie, sunt bucuros și, pe românește, sunt prost de gură, adică spun ce gândesc. Vom vedea, ni s-a promis că se vor rezolva și nu pot decât să aștept”, a spus Marius Măldărășanu.

VIDEO cu declarațiile lui Marius Măldărășanu:

articolul original.

Mihai Butean a vorbit din nou despre problemele financiare de la FC Hermannstadt: ”Ne-am făcut treaba, e rândul conducerii!”

8 August 2022 at 17:44
image
  • Liga 2: CSA Steaua - Metaloglobus, marți, 20:30, Digi Sport 1

  • Media: Digi Sport Special, marți, 22:30, Digi Sport 1

FC Hermannstadt este echipa de pe locul trei după primele patru etape din noul sezon din Liga 1.

Mihai Butean a vorbit din nou despre problemele financiare de la FC Hermannstadt: ”Ne-am făcut treaba, e rândul conducerii!”

La finalul meciului, Mihai Butean a vorbit din nou despre problemele financiare de la formația sibiană. Fotbalistul a mărturisit că nu a primit niciun salariu și a transmis conducerii clubului că jucătorii și-au făcut datoria pe teren, dar trebuie să fie plătiți.

Butean spune că vor mai aștepta o săptămână, însă a avertizat că echipa s-ar putea dizolva dacă problemele financiare nu se vor rezolva.

Este important pentru moralul nostru. Putem pregăti meciul următor în liniște. Suntem foarte bucuroși pentru aceste rezultate. Suntem pe un drum bun și sperăm să realizăm ce ne propunem.

Având în vedere situația, pot spune că suntem mulțumiți, am scos maximum. Noi nu am primit nimic. Așteptăm să primim săptămâna asta, vom vedea ce se întâmplă. Noi ne-am făcut treaba, e rândul conducerii.

Noi speram să o ducem așa cât mai mult. Depinde foarte mult și ce se întâmplă din partea conducerii. Dacă lucrurile nu se rezolvă, echipa se va dizolva încet încet. Poate unii jucători vor ceda, poate antrenorii, poate Dani Coman. Depinde ce se va întâmpla cu partea financiară.

Transferuri se fac până în ultima zi. Noi ne facem treaba, e meseria noastră. Dacă suntem sau nu plătiți, fotbalul merge înainte. Am mai fost neplătiți și în alte părți”, a declarat Butea la finalul meciului.

VIDEO Rezumatul partidei FC Hermannstadt - FC Voluntari 2-1

articolul original.

Nemulțumirea lui Liviu Ciobotariu după meciul Hermannstadt - Voluntari: “Una caldă, una rece”

8 August 2022 at 17:28
  • Liga 2: CSA Steaua - Metaloglobus, marți, 20:30, Digi Sport 1

  • Media: Digi Sport Special, marți, 22:30, Digi Sport 1

Liviu Ciobotariu: "Acum, toate echipele ne privesc din altă postură"

Baba Alhassan a reușit o "dublă" pentru Hermannstadt, în minutele 23 și 34, iar Adam Nemec a înscris pentru FC Voluntari în minutul 39.

FC Hermannstadt acumulează 8 puncte în clasament, iar FC Voluntari rămâne cu 6 puncte.

La finalul partidei, antrenorul echipei ilfovene, Liviu Ciobotariu, a vorbit despre oscilațiile din joc și despre erorile comise de către jucătorii săi.

"Suntem supărați, dezamăgiți. Cred că puteam mai mult. Jocul l-am pierdut în prima repriză, când am încasat două goluri. Nu aveam voie să primim golurile alea, am lăsat zona liberă. În a doua repriză, am avut 2-3 situații bune de a marca golul egalizator.

Bătălia eroilor britanici sau istoria așa cum a fost, nu așa cum a rămas în documentele oficiale. Pe Digi World și Digi Online, azi de la 21:00..

Este început de campionat, cred că meritam mai mult, dar trebuie să ridicăm capul din pământ. Ne așteaptă un meci foarte greu cu Sepsi. Trebuie să analizăm greșelile pe care le-am făcut. A fost una caldă, una rece, în acest debut de sezon. N-am fost destul de eficienți în faza de atac.

E clar că, în momentul de față, toate echipele ne privesc din altă postură, pentru că în sezonul trecut am terminat pe locul patru, am jucat finala Cupei. Acum, toată lumea se mobilizează, își iau măsuri împotriva noastră. Dar nu este o tragedie, mergem mai departe", a spus Liviu Ciobotariu.

VIDEO Rezumatul meciului FC Hermannstadt - FC Voluntari 2-1

Clasamentul Ligii 1

articolul original.

Dinamo a anunțat numele stadionului pe care se va disputa meciul cu Oțelul Galați

8 August 2022 at 12:57
image
  • Liga 1: Hermannstadt - FC Voluntari, luni, 18:00, Digi Sport 1

  • Liga 1: FC Botoșani - Farul, luni, 21:00, Digi Sport 1

Dinamo a început cu dreptul primul sezon din istoria de 74 de ani a clubului în Liga a 2-a și s-a impus, 1-0, cu Progresul Spartac, într-o partidă disputată la Clinceni.

Dinamo joacă la Clinceni la Oțelul Galați

Meciul dintre Dinamo şi Oţelul Galaţi se va disputa la Clinceni, după ce administratorii stadionului ”Arcul de Triumf”, arenă pe care plănuiau să joace meciurile de pe teren propriu din Liga 2, au decis să schimbe în această perioadă gazonul. 

Primul meci pe teren propriu în acest sezon competițional, Dinamo 1948 vs Oțelul Galați în Liga 2, se va disputa pe Arena Clinceni, a anunțat administratorul special Vlad Iacob pentru site-ul oficial al clubului, dinamo1948.ro.

'Ne-am dorit, la fel ca toți suporterii dinamoviști, să jucăm pe noua arenă 'Arcul de Triumf', însă suntem obligați să programăm următoarele două meciuri pe un alt stadion. Motivul? Administratorii 'Arcului de Triumf' au decis înlocuirea suprafeței de joc în această perioadă. Stadionul Dinamo nu este omologat și are multe probleme: gazon, vestiare și sute de scaune distruse. În aceste condiții, am decis împreună cu staful tehnic al echipei noastre să jucăm la Clinceni. Le mulțumim autorităților locale că susțin prezența dinamoviștilor la Clinceni', a declarat Vlad Iacob.

Bătălia eroilor britanici sau istoria așa cum a fost, nu așa cum a rămas în documentele oficiale. Pe Digi World și Digi Online, azi de la 21:00..

Abonamentele emise de Dinamo 1948 pentru stadionul 'Arcul de Triumf' sunt valabile, cu loc corespondent, pe Arena Clinceni”, a transmis Dinamo, pe Facebook.

Programul lui Dinamo București în sezonul 2022/2023 al Ligii a 2-a

Iată, mai jos, programul dinamoviștilor în sezonul regulat:

  • Progresul Spartac vs Dinamo București 0-1
  • Dinamo București vs Oțelul Galați | 13 august 2022
  • Viitorul Pandurii Tg. Jiu vs Dinamo București | 20 august 2022
  • Dinamo București vs Unirea Dej | 27 august 2022
  • Concordia Chiajna vs Dinamo București | 3 septembrie 2022
  • Dinamo București vs CSA Steaua | 10 septembrie 2022
  • Gloria Buzău vs Dinamo București | 17 septembrie 2022
  • Dinamo București vs Unirea Slobozia | 1 octombrie 2022
  • Minaur Baia Mare vs Dinamo București | 8 octombrie 2022
  • Dinamo București vs Ripensia Timișoara | 15 octombrie 2022
  • Metaloglobus București vs Dinamo București | 22 octombrie 2022
  • Dinamo București vs CSM Slatina | 29 octombrie 2022
  • Csikszereda Miercurea Ciuc vs Dinamo București | 5 noiembrie 2022
  • Dinamo București vs CSC Dumbrăvița | 12 noiembrie 2022
  • Politehnica Iași vs Dinamo București | 26 noiembrie 2022
  • FC Brașov vs Dinamo București | 3 decembrie 2022
  • Dinamo București vs Unirea Constanța | 25 februarie 2023
  • CSC Șelimbăr vs Dinamo București | 4 martie 2023
  • Dinamo București vs Politehnica Timișoara | 11 martie 2023
articolul original.

Laszlo Balint, ca și demis de la Universitatea Craiova! Mirel Rădoi, favorit + nume surpriză luat în calcul

8 August 2022 at 12:55
image
  • Liga 1: Hermannstadt - FC Voluntari, luni, 18:00, Digi Sport 1

  • Liga 1: FC Botoșani - Farul, luni, 21:00, Digi Sport 1

Tehnicianul fost la UTA Arad a rezistat doar 7 meciuri oficiale pe banca oltenilor, în care a bifat două victorii.

Laszlo Balint urmează să fie demis de la Universitatea Craiova. Mirel Rădoi favorit, Leo Grozavu, varianta surpriză

În locul lui Laszlo Balint ar putea să fie instalat Mirel Rădoi, fostul selecționer al naționalei României, anunță Fanatik.

Din informațiile Digi Sport, negocierile pentru rezilierea contractului între Laszlo Balint și conducerea Universității Craiova sunt în toi. Intenția oltenilor este de a rezolva cât mai rapid situația, cel târziu în această seară, iar noul antrenor să fie pe banca Universității Craiova la partida retur cu Zorya Lugansk din turul 3 al Conference League.

De altfel, primele semnale ale despărțirii au fost date chiar de președintele grupării, Sorin Cârțu, care a avut o declarația care a lăsat loc de interpretări, chiar după victoria cu U Craiova 1948.

Bătălia eroilor britanici sau istoria așa cum a fost, nu așa cum a rămas în documentele oficiale. Pe Digi World și Digi Online, azi de la 21:00..

"La toți antrenorii de la Craiova tot timpul scaunul se clatină când nu sunt rezultate (n.r. Întrebat dacă Laszlo Balint va fi pe bancă la returul din Conference League, Sorin Cârțu a dat un răspuns surprinzător).

Nu știu. Orice se poate întâmpla. Au fost victorie astăzi, dar până acum înfrângeri. Niciodată nu știi ce se poate întâmpla. Aia vreau, să ne calificăm", a spus Cârțu pentru Prosport.

Numele surpriză apărut pe lista oltenilor este cel al lui Leo Grozavu, care în cazul în care Mirel Rădoi nu se înțelege cu Mihai Rotaru, devine principal favorit pentru a deveni noul antrenor al Universității Craiova.

Grozavu a fost ultima dată pe banca celor de la Sepsi, din noiembrie 2019 până în septembrie 2021.

De asemenea, în vară, până la instalarea lui Laszlo Balint în locul lui Laurențiu Reghecampf, oltenii au luat în calcul varianta Liviu Ciobotariu, actualul tehnician al celor de la FC Voluntari.

El ar putea reprezenta din nou o variantă acum odată cu posibila demitere al lui Laszlo Balint.

articolul original.

OFICIAL | Isco este noul jucător al Sevillei. Contractul semnat de fostul mijlocaș al lui Real Madrid

8 August 2022 at 12:37
image
  • Liga 1: Hermannstadt - FC Voluntari, luni, 18:00, Digi Sport 1

  • Liga 1: FC Botoșani - Farul, luni, 21:00, Digi Sport 1

Ibericul a semnat cu Sevilla un contract valabil pentru următoarele două sezoane din postura de jucător liber de contract. 

Isco a semnat cu Sevilla

După nouă ani petrecuți pe Santiago Bernabeu, la Real Madrid, Isco a devenit luni după-amiaza oficial noul jucător al Sevillei, potrivit anunțului făcut oficial de gruparea din sudul Spaniei.

Isco Alarcon a semnat acum oficial cu Sevilla FC pe doi ani. După anunțul de ieri că a semnat un acord de principiu, mijlocașul a trecut astăzi testul medical și a pus pixul pe hârtie. ”Malagueno” va fi aici cel puțin până la sfârșitul sezonului 2023/24.

În zilele următoare, Isco va fi prezentat oficial ca sevillista și se va întâlni cu noii săi coechipieri pentru prima sa sesiune de antrenament”, a transmis Sevilla, prin intermedul siteului oficial.

Bătălia eroilor britanici sau istoria așa cum a fost, nu așa cum a rămas în documentele oficiale. Pe Digi World și Digi Online, azi de la 21:00..

Setarile tale privind cookie-urile nu permit afisarea continutul din aceasta sectiune. Poti actualiza setarile modulelor coookie direct din browser sau de aici – e nevoie sa accepti cookie-urile social media

Următoarele nume de pe lista Sevillei, după ce Isco a semnat

Isco vine la Sevilla, după ce a petrecut nu mai puțin de nouă sezoane la gruparea de pe Santiago Bernbeu, în care și-a trecut în palmares titlul în La Liga și trofeul Champions League.

Pe lângă Isco, Monchi mai vrea să-l aducă pe Goncalo Guedes, de la Valencia, numai că rămâne de văzut dacă Sevilla și-l permite pe mijlocașul ofensiv portughez.

Dacă Monchi va reuși, Sevilla ar putea arăta foarte bine la mijlocul terenului, cu Isco și Guedes.

articolul original.

Simona Halep - Donna Vekic LIVE VIDEO 18:00, Digi Sport 2, WTA Toronto | Cine are avantaj la ”directe”

8 August 2022 at 12:26
image
  • Liga 1: Hermannstadt - FC Voluntari, luni, 18:00, Digi Sport 1

  • Liga 1: FC Botoșani - Farul, luni, 21:00, Digi Sport 1

Campioana noastră o va înfrunta pe Donna Vekic (26 de ani, 82 WTA). Sportiva din Croația a ajuns în această postură din poziția de lucky loser.

Halep are un avantaj în fața Donnei la meciurile directe. S-au disputat două partide între ele până acum, ambele tranșate de către Simona în 2013 și 2017, ambele pe hard, la US Open, respectiv Indian Wells. A fost 6-2, 6-1, respectiv 6-4, 6-1 în favoarea Simonei Halep, care nu a pierdut niciun set în fața croatei.

Simona Halep - Donna Vekic LIVE VIDEO 18:00, Digi Sport 2 | Cu cine s-a antrenat Simona la Toronto

Rogers Cup este o competiție de categorie WTA 1000, care oferă premii totale de 2,69 milioane de dolari.

Simona Halep a venit la Toronto fără antrenorul francez Patrick Mouratoglou (52 de ani), așa cum s-a întâmplat și în turneul de la Washington, când românca a abandonat în optimile de finală, la scorul de 7-5, 2-0 pentru rusoaica Anna Kalinskaya (23 de ani, locul 71 WTA).

Bătălia eroilor britanici sau istoria așa cum a fost, nu așa cum a rămas în documentele oficiale. Pe Digi World și Digi Online, azi de la 21:00..

Sâmbătă, Simona Halep s-a antrenat la Toronto alături de iberica Garbine Muguruza (28 de ani, locul 8 WTA).

Simona Halep a avut noroc la tragerea la sorți și are un traseu accesibil până în optimile de finală la Toronto.

În turul doi la Toronto, Simona Halep va juca împotriva chinezoaicei Shuai Zhang (33 de ani, locul 40 WTA) sau împotriva unei alte jucătoare venită din calificări.

Simona Halep - Donna Vekic LIVE VIDEO 18:00, Digi Sport 2 | Posibil duel ci Anett Kontaveit în ”optimi”

Lucrurile se complică pentru Simona Halep începând din faza optimilor de finală, unde ar putea să o înfrunte pe estona Anett Kontaveit (26 de ani, locul 2 WTA).

Coco Gauff (SUA, 11 WTA), Aryna Sabalenka (Belarus, 6 WTA) sau Elena Rybakina (Kazahstan, 23 WTA) ar putea fi adversara Simonei Halep în “sferturi” la Rogers Cup.

Dacă va ajunge în semifinale, sportiva din Constanța va juca cel mai probabil cu una dintre următoarele jucătoare: Paula Badosa (Spania, 4 WTA), Petra Kvitova (Cehia, 24 WTA), Jelena Ostapenko (Letonia, 17 WTA), Jessica Pegula (SUA, 7 WTA) sau Emma Răducanu (Marea Britanie, 10 WTA).

Pe cealalaltă jumătate de tablou a turneului de la Toronto, marile favorite sunt Iga Swiatek (liderul mondial WTA), Ons Jabeur, Maria Sakkari, Belinda Bencic, Garbine Muguruza și Naomi Osaka. Una dintre ele poate fi adversara Simonei Halep în finală.

Simona Halep, campioană la Rogers Cup în 2016 și 2018

Simona Halep a jucat o finală la Toronto, în 2015. Ultima participare datează din 2019, când a ajuns în faza sferturilor de finală.

Simona Halep a câștigat Rogers Cup în 2016 și 2018, când competiția a fost găzduită de orașul Montreal.

După turneul de la Toronto, Simona Halep este așteptată la Cincinnati, SUA (15-21 august).

Sportiva română va avea apoi o săptămâna de pauză, înainte de a fi prezentă la US Open, turneu de Grand Slam programat între 29 august și 11 septembrie, la New York.

articolul original.

FC Botoșani - Farul Constanța LIVE VIDEO, ora 21:00, pe Digi Sport 1. Învingătoarea urcă pe primul loc în clasament

8 August 2022 at 17:26
mihalcea

Adrian Mihalcea, resemnat după Chindia Târgoviște - CFR Cluj 0-2. Ce spune de transferuri

FOTBAL:CHINDIA TARGOVISTE-CFR CLUJ, SUPERLIGA (07.08.2022)

Video Chindia Târgoviște - CFR Cluj 0-2. Ardelenii obțin victoria în nouă jucători! Yeboah, gol superb

FOTBAL:FARUL CONSTANTA-FC BOTOSANI, LIGA 1 CASA PARIURILOR (3.03.2022)

FC Botoșani - Farul Constanța LIVE VIDEO, ora 21:00, pe Digi Sport 1. Învingătoarea urcă pe primul loc în clasament

Digi Sport 1 Live

Acum

Live Fotbal Club
articolul original.

Federația Africană de Fotbal cere intervenția UEFA în scandalul provocat de Aurelio De Laurentiis, patronul lui Napoli

8 August 2022 at 07:44
image
  • Liga 1: Hermannstadt - FC Voluntari, luni, 18:00, Digi Sport 1

  • Liga 1: FC Botoșani - Farul, luni, 21:00, Digi Sport 1

Federația Africană de Fotbal, CAF, a reacționat și a criticat în termeni duri poziția patronului de la Napoli.

Reacția dură a Federației Africa de Fotbal după declarațiile lui Aurelio De Laurentiis

"CAF condamnă comentariile de neacceptat făcute de președintele lui Napoli cu privire la jucătorii africani. Suntem șocați de iresponsabilitatea declarațiilor făcute de Aurelio De Laurentiis, care a spus că jucătorii din Africa care semnează cu Napoli vor fi condiționați să semneze un act prin care să li se interzică participarea la Cupei Africii pe Națiuni.

Afirmațiile lui încalcă articolul 14 al regulamentului disciplinar UEFA. Așadar, CAF cere intervenția imediată a celor de la UEFA împotriva lui De Laurentiis. Noi suntem în continuare dornici să ne jucăm rolul în fotbalul din Africa, exact așa cum fac și celelalte Federații din Europa, Asia, America de Sud și America de Nord.

Nu avem niciun dubiu că atât Napoli cât și UEFA sunt dornice să ajute la dezvoltarea fotbalului în Africa. Ne putem gândi la un moment dat că președintele lui Napoli poate lua aceleași măsuri restrictive și pentru jucătorii din alte zone Confederații.

Bătălia eroilor britanici sau istoria așa cum a fost, nu așa cum a rămas în documentele oficiale. Pe Digi World și Digi Online, azi de la 21:00..

Cupa Africii este cea mai importantă competiție pentru jucătorii de pe teritoriul african. Ultima ediție, cea din Camerun, a fost transmisă în peste 160 de țări și a atras peste 600 de milioane de telespectatori", a fost comunicatul emis de CAF, conform Corriere dello Sport.

Ce a declarat Aurelio De Laurentiis

"Le-am spus impresarilor să nu îmi mai vorbească despre jucători africani. Îi iubesc, dar fie semnează ceva prin care garantează că nu participă la Cupa Africii pe Națiuni, la alt turneu sau la preliminariile Cupei Mondiale, fie nu mai semnează cu noi.

Jucătorii ăștia nu sunt niciodată disponibili. Noi suntem idioții care le plătesc salarii doar pentru ca ei să plece în alte părți ale lumii și să joace pentru altă echipă", a declarat De Laurentiis.

Presa italiană mai scrie că noua strategie a lui De Laurentiis i-ar putea afecta și pe Andre Anguissa sau Victor Osimhen, ceilalți fotbaliști africani pe care Napoli îi are în lot.

Replica lui Kalidou Koulibaly pentru patronul De Laurentiis, care anunțat că mai transferă africani cu o singură condiție

Drept urmare, senegalezul Kalidou Koulibaly i-a dat replica fostului său patron. Fundașul central tocmai s-a transferat de la Napoli la Chelsea.

"Am jucat pentru Senegal pe când activam la Napoli, am câştigat Cupa Africii cu echipa naţională atunci când jucam pentru Napoli. Este adevărat că pentru club este dificil când jucătorii săi sunt angrenaţi în Cupa Africii în timpul sezonului, dar am câştigat şi am fost fericit.

Trebuie să respectăm şi echipele naţionale. Sunt căpitan al Senegalului şi cred că nu putem vorbi în termenii aceştia despre echipele naţionale din Africa. Respect ceea ce spune De Laurentiis, iar dacă el crede că echipa se poate descurca fără jucători africani, e alegerea lui.

Dar nu cred că toţi din club gândesc la fel. Îi cunosc pe oamenii din Napoli şi îi cunosc pe suporteri. Ei nu gândesc în acest mod, aşa cum mulţi angajaţi ai clubului nu gândesc la fel ca patronul. E doar opinia sa, care nu reflectă opinia întregului oraş sau a clubului. Napoli e un oraş prietenos cu străinii", a spus Koulibaly.

articolul original.

Continuă veștile proaste pentru Manchester United, după eșecul cu Brighton. Oferta a fost refuzată

8 August 2022 at 07:28
image
  • Liga 1: Hermannstadt - FC Voluntari, luni, 18:00, Digi Sport 1

  • Liga 1: FC Botoșani - Farul, luni, 21:00, Digi Sport 1

Trupa de pe Old Trafford a fost învinsă în prima etapă din Premier League, 1-2, de Brighton Hove Albion.

Oferta lui Manchester United pentru Marko Arnautovic, refuzată de Bologna

Accidentarea lui Anthony Martial și absența lui Cristiano Ronaldo de la majoritatea pregătirii de vară l-au făcut pe Ten Hag să înceapă fără atacant meciul cu Brighton.

Rolul de "9 fals" a fost îndeplinit de Christian Eriksen, care însă nu a creat mare pericol la poarta adversă.

Pentru a nu mai întâmpina această problemă în viitorul apropiat, mai ales că Ronaldo ar putea pleca, Manchester United a înaintat o ofertă de 9 milioane de euro pentru atacantul austriac al celor de la Bologna, Marko Arnautovic.

Bătălia eroilor britanici sau istoria așa cum a fost, nu așa cum a rămas în documentele oficiale. Pe Digi World și Digi Online, azi de la 21:00..

Totuși, Skysports anunță că propunerea a fost refuzată de gruparea din Seria A.

Chiar și tehnicianul batavul a recunoscut că absența unui atacant s-a simțit în prima repriză a meciului cu Brighton.

  • Marko Arnautovic are 33 de ani și a mai evoluat în Premier League, pentru Stoke City și West Ham United

Benjamin Sesko, cealaltă variantă pentru Manchester United

Numele lui Marko Arnautovic este nou apărut pe lista celor de la Manchester United.

"Diavolii" se pare că sunt interesați și de transferul lui Benjamin Sesko, de la RB Salzburg. Fotbalistul de doar 19 ani este unul dintre tinerii cel mai bine cotați din lume și gruparea austriacă i-a stabilit un preț piperat: 65 de milioane de euro!

Conducerea celor de la Manchester United consideră suma ca fiind prea mare, dar există speranța că după negocieri s-ar putea ca Sesko să ajungă pe Old Trafford pentru aproximativ 40 de milioane de euro.

articolul original.

”Noul nostru superstar”. Arabii, entuziasmați de transferul lui Florin Tănase. Noi imagini cu mijlocașul lui Al-Jazira

8 August 2022 at 07:21
image
  • Liga 1: Hermannstadt - FC Voluntari, luni, 18:00, Digi Sport 1

  • Liga 1: FC Botoșani - Farul, luni, 21:00, Digi Sport 1

Fostul căpitan al lui FCSB a semnat un contract valabil pe următoarele două sezoane cu Al-Jazira și va purta tricoul cu numărul 20.

Galerie Foto

După mai multe zile de incertitudini, gruparea din Emirate a anunțat mutarea. Au apărut imagini din momentul în care internaționalul român a semnat angajamentul, dar și secvențe de la vizita medicală.

Tănase s-a fotografiat și cu noul tricou, după care le-a transmis un mesaj fanilor noii sale echipe. ”Salut! Sunt Florin Tănase și ne vom vedea curând pe stadion”.

Bătălia eroilor britanici sau istoria așa cum a fost, nu așa cum a rămas în documentele oficiale. Pe Digi World și Digi Online, azi de la 21:00..

La rândul lor, oficialii clubului sunt fericiți pentru că au rezolvat transferul. ”Tănase, noul nostru superstar”, este un mesaj postat pe contul oficial al clubului de pe social media.

Florin Tănase, prezentat la Al-Jazira

Al-Jazira a anunțat că Florin Tănase a semnat un contract valabil doi ani. La clubul arab, internaționalul român va purta tricoul cu numărul 20.

Al-Jazira l-a transferat pe Florin Tănase de la FCSB în schimbul a 3 milioane de euro, clauza de reziliere a angajamentului care a fost prelungit în vara anului trecut.

Nu doar FCSB profită financiar de pe urma transferului, ci și jucătorul, care ar urma să aibă un salariu de 1.8 milioane de euro pe an.

Al-Jazira, locul patru în ultimul sezon

În ultima ediție a primei ligi din Emiratele Arabe Unite, Al Jazira a terminat pe locul patru, la 20 de puncte în spatele campioanei Al-Ain.

Noul sezon, când Florin Tănase va avea ocazie să-și facă debutul oficial la Al-Jazira, se va produce la începutul lunii septembrie. În prima rundă, echipa românului va juca împotriva nou promovatei Dibba Al Fujairah.

Mesajul lui Florin Tănase după despărțirea de FCSB! Ce i-a transmis lui Gigi Becali

La puțin timp după ce a fost prezentat la Al Jazira, Tănase a scris un mesaj cuprinzător pe rețelele sociale în care le-a mulțumit tuturor celor de la FCSB, dar și suporterilor echipei.

”Tase” nu l-a uitat nici pe Gigi Becali, finanțatorul echipei. Chiar dacă între cei doi a fost o situație tensionată în ultima perioadă, Tănase i-a transmis mulțumiri speciale patronului roș-albaștrilor pentru sprijinul pe care i l-a arătat în ultimii șase ani, dar și pentru prietenia sa.

După șase ani mă despart de Steaua (n.red. FCSB), clubul care mi-a dăruit atât de multe pe plan profesional. Se încheie o etapă minunată din viața mea și vreau să-i mulțumesc în mod special domnului Becali pentru suport și prietenie, pentru aceşti ani extraordinari petrecuți împreună.

De asemenea, mulțumesc antrenorilor pentru abilitatea de a mă motiva și inspira, conducerii clubului, staff-ului pentru efort și implicare.

Mulțumesc colegilor mei alături de care am format o mare familie. Împreună am sărbătorit victorii, am suferit când am pierdut , dar mereu ne-am ridicat încrezători și am luat-o de la capăt. În spatele nostru se află multe persoane minunate cărora vreau să le mulțumesc, oameni care muncesc zi de zi și fac ca acest club să fie atât de bine organizat.

Sunt recunoscator suporterilor care m-au susținut și au crezut in mine chiar şi atunci când nu eram în cea mai bună formă. Vă mulțumesc, vă îmbrățișez şi continuați să iubiți echipa noastră de suflet. Sunteți în inima mea!

O nouă aventură fotbalistică mă așteaptă alături de echipa Al Jazira (Emiratele Arabe Unite)”, a transmis Florin Tănase pe Instagram.

articolul original.

Hermannstadt-FC Voluntari, 18:00, Live Video, Digi Sport 1. Suporterii, "săturaţi de scandaluri şi de orgolii"

8 August 2022 at 07:20
image
  • Liga 1: Hermannstadt - FC Voluntari, luni, 18:00, Digi Sport 1

  • Liga 1: FC Botoșani - Farul, luni, 21:00, Digi Sport 1

Cu două victorii şi o înfrângere, Voluntariul este pe locul 6, cu şase puncte.

Hermannstadt-FC Voluntari, 18:00, Live Video, Digi Sport 1

Preşedintele Dani Coman, altfel un conducător care evită să iasă în faţă, a dat mai multe declaraţii grave despre situaţia financiară a echipei, dar încă nu se ştie dacă au avut vreun ecou în rândul oficialităţilor din Sibiu.

Hermannstadt a învins cu 3-0 pe CS Mioveni şi a terminat la egalitate, 1-1 cu Chindia şi tot 1-1 cu FC Botoşani.

Bătălia eroilor britanici sau istoria așa cum a fost, nu așa cum a rămas în documentele oficiale. Pe Digi World și Digi Online, azi de la 21:00..

Cu două victorii (1-0 în deplasare cu Petrolul şi 3-0 acasă cu UTA Arad) şi o înfrângere (0-1 acasă cu FC Botoşani, meci jucat la Mioveni), FC Voluntari speră să repete performanţa de anul trecut şi să termine sezonul regulat între primele 6.

Cele două echipe s-au întâlnit până acum de 13 ori în toate competițiile, 6 meciuri fiind câștigate de sibieni, 4 de către Voluntari, iar alte 3 partide s-au încheiat la egalitate. 

Suporterii lui Hermannstadt şi-au pierdut răbdarea cu cei care conduc clubul şi le cer să investească sau să plece

Ne-am săturat de scandaluri, de neîntelegeri si de orgoliile voastre. Jucătorii si staff-ul ce au reuşit performanţe remarcabile pe burta goală si au format o adevarată familie alături de noi, suporterii echipei ce am slujit acest club ş i-am fost alături indiferent de situatie nu meritam să suferim şi sş ne vedem echipa distrusş din cauza intereselor voastre. Domnilor Raica, Muller, Tekeser si Wilhelm investiţi bani şi aduceti un aport pozitiv clubului sau parasiţi Consiliul Director si lasaţi locul vostru altor oameni potenţi financiar.

Reprezentaţi Sibiul, cel mai frumos oraş din România şi o comunitate ce iubeşte sportul şi mai ales fotbalul, o comunitate ce a pierdut atâtea echipe de-a lungul timpului şi nu îşi mai permite să mai piardă încă una. Nu concepem ca Stadionul Municipal să fie inaugurat de o altă echipă decâz FC Hermannstadt.

Sibiul are şi trebuie să aibî fotbal!”, se arată în comunicatul galeriei.

Marius Măldărăşanu, antrenorul revelaţie al startului de sezon

,,Am ajuns în etapa 4, după ce am avut un început bun. Ne dorim să ieșim și de această dată cu fruntea sus. Jucăm contra unei echipe care din punctul meu de vedere a fost surpriza campionatului trecut. Au format o echipă de play-off. Dacă le-au plecat câțiva jucători foarte valoroși, au venit în locul lor alții la fel de valoroși.

Au un lot numeric important, au un sistem de joc interesant, joacă trei apărători, cu un joc mai direct decât alte echipe. Probabil acesta este stilul lui Liviu Ciobotariu. Dacă vom avea cel puțin aceeași atitudine ca la ultimele meciuri, dar ridicând nivelul de concentrare și cu puțin mai multă încredere – vom face un meci foarte bun”, a declarat Marius Măldărășanu, antrenorul principal al lui Hermannstadt

Liviu Ciobotariu a antrenat gruparea sibiană în ediţia 2020 - 2021. Ca adversar, acesta a întâlnit-o de două ori şi a câştigat de fiecare dată (2018 - 2019, FC Botoşani - FC Hermannstadt 1-0 și 2-0).

  • FC Hermannstadt are o medie de vârstă de 25 ani şi 5 luni
  • FC Voluntari are o medie de vârstă d26 ani şi două luni.
  • FC Hermannstadt este singura echipă din campionat care a început toate cele trei meciuri din ediţia curentă cu acelaşi prim-unsprezece.
articolul original.

Adrian Mititelu: "Dețin informația că arbitrul VAR i-a comunicat lui Kovacs că Bahasa n-a lovit mingea cu mâna"

8 August 2022 at 07:03
image
  • Liga 1: Hermannstadt - FC Voluntari, luni, 18:00, Digi Sport 1

  • Liga 1: FC Botoșani - Farul, luni, 21:00, Digi Sport 1

Adrian Mititelu, acuzații grave la adresa lui Istvan Kovacs

Formația lui Laszlo Balint a condus la pauză cu 2-0, însă al doilea gol a fost marcat după faza care a stârnit cele mai mari controverse la derby-ul din Bănie.

Pe finalul primei reprize, Istvan Kovacs a dictat lovitură de la 11 metri, după un presupus henț comis de Bahassa în interiorul careului, însă reluările au arătat faptul că mingea l-a lovit, de fapt, în cap pe fotbalistul francez.

VAR-ul nu a intervenit această fază, iar Adrian Mititelu lansează acuzații grave la adresa centralului.

"VICIERE DE REZULTAT! Lucrurile se complică! Dețin informația că arbitrul VAR i-a comunicat lui Kovacs faptul că Bahasa NU A LOVIT mingea cu mâna, prin urmare NU A FOST PENALTY! Deși a fost avertizat, Kovacs a ignorat complet!", a scris Adrian Mititelu, pe Facebook.

VIDEO Faza la care Istvan Kovacs a acordat penalty pentru Universitatea Craiova

Bătălia eroilor britanici sau istoria așa cum a fost, nu așa cum a rămas în documentele oficiale. Pe Digi World și Digi Online, azi de la 21:00..

VIDEO Ce spune Ion Crăciunescu despre penalty-ul acordat de Istvan Kovacs

VIDEO U Craiova 1948 - Universitatea Craiova 1-2

articolul original.

Cel mai controversat moment din U Craiova 1948 - Universitatea Craiova, lămurit. De ce nu a intervenit VAR-ul

7 August 2022 at 22:20
image
  • Liga 1: Hermannstadt - FC Voluntari, luni, 18:00, Digi Sport 1

  • Liga 1: FC Botoșani - Farul, luni, 21:00, Digi Sport 1

În prelungirile primei părți, la scorul de 1-0, Sergiu Hanca a centrat din lovitură liberă și Yassine Bahassa, aflat în zid, a fost lovit de balon în, conform părerii lui Istvan Kovacs, în mână.

VIDEO cu faza la care Istvan Kovacs a dictat henț:

Cel mai controversat moment din U Craiova 1948 - Universitatea Craiova, lămurit. De ce nu a intervenit VAR-ul

Arbitrul a dictat lovitură de la 11 metri, care a fost transformată de același Sergiu Hanca, însă reluările au arătat că balonul l-a lovit pe francez, de fapt, în cap.

Fostul mare arbitru Ion Crăciunescu a transmis că nu a fost henț și că arbitrii din camera VAR nu au intervenit pentru că nu au fost siguri că balonul l-a lovit pe Yassine Bahassa în cap.

Ei intervin din camera VAR doar când sunt siguri că s-a întâmplat ce cred ei. Nu se vede niciun henț, nu e henț. Pe mine m-a decepționat prestația lui Istvan Kovacs”, a spus Ion Crăciunescu, la emisiunea Fotbal Club, de la Digi Sport.

Adrian Mititelu junior a răbufnit. Ce a spus Sergiu Hanca

Imediat după ce a văzut faza, Adrian Mititelu junior a reacționat, pe Facebook: ”Incredibil așa ceva! Suntem furați pe față și cu VAR. Mingea îl lovește direct în cap pe jucătorul nostru, nu în mână”.

Sergiu Hanca, în schimb, implicat direct în fază, s-a ferit să ofere un verdict: ”A fost lovitură liberă, am vrut să dau direct pe poartă. Am văzut că s-a întors cumva cu cotul. Nu sunt în măsură să spun dacă a fost sau nu penalty. Există arbitri, există VAR, putem fi liniștiți în această privință”.

Derby-ul Craiovei, în imagini

Galerie Foto

articolul original.
❌