ACTUALITATE
🔒
Au fost publicate stiri noi. Click aici pentru a le afisa.
Before yesterdayCancan

Omul de un miliard €, în tandrețuri cu amanta, chiar în restaurant! Blonda l-a zăpăcit de a uitat și de copii și de soția care este o cunoscută actriță!

25 November 2022 at 17:27
By: R.M.

Nimeni nu scapă de ochiul vigilent al site-ului nr.1 din România, CANCAN.RO. Nici măcar miliardarii britanici! Reporterii D.A.S. l-au surprins pe al 53-lea cel mai bogat englez din UK, Justin Portman (53 de ani), la un restaurant de lux din Londra, în timp ce o ”traducea” pe soția (actriță cunoscută) cu care are și doi copii. Toate detaliile incredibile, în exclusivitate mondială, în rândurile de mai jos!

CANCAN.RO vede și aude tot! Nu doar în România, ci și la nivel internațional! Vă prezentăm o exclusivitate mondială cu iz de amantlâc românesc (obișnuit prin Herăstrău). Dovadă clară că cel puțin din acest punct de vedere, românii noștri se poartă ca în Occident. Dar haideți să dăm drumul la treabă.

E vorba de Justin Portman, evaluat la un miliard de lire sterline, locul 53 în topul bogaților din Anglia. Omul e căsătorit cu o actriță cunoscută din America, Morgan Snyder, dar asta nu l-a împiedicat să o ”traducă” în mare stil. Nici vedetele nu mai sunt apreciate cum erau odată! Dar ce ghinion să aibă și nea Justin ăsta! L-a apucat ”tradusul” fix sub ochii reporterilor D.A.S. (Departamentul Anchete Speciale al CANCAN.RO).

Aristocratul miliardar a mers la masă la celebrul restaurant Cipriani, din Londra, cu o blondă apetisantă cu origini estice (după accent și exprimare, dezvăluie reporterii de la fața locului). Culmea, în ciudat faptului că e căsătorit cu Morgan Snyder, Portman n-a avut nicio jenă și a sorbit-o din priviri pe partenera de ocazie. Ba chiar a și sărutat-o cu foc! Dovadă stau imaginile prezentate în exclusivitate mondială de CANCAN.RO.

Justin Portaman a scos la masă o femeie, alta decât soția sa, Morgan Snyder / (Sursa: CANCAN.RO)

Miliardarul care stă cu gagica la rând

Miliardar, miliardar, dar pe la Cipriani Londra nu e ca la Boschetărie în Herăstrău unde îi bagi un milion pe vechi ospătarului și-ți dă masă oriunde ai tu chef! Portman a trebuit să stea cuminte și să aștepte alături de partenera lui până i s-a eliberat masa dorită. N-a acceptat să se așeze în altă parte, așa că a așteptat cuminte. Ca oamenii de rând, cum ar veni.

La început n-au dat-o chiar pe față. Vorba aia, mai era lume prin jur. Dar treptat, treptat aristocratul miliardar n-a prea rezistat și a sărutat-o pe blondă (vezi VIDEO din articol). Au continuat să comande de mâncare și să se bucure de seara petrecută împreună. Ce o zice soția-actriță când o vedea articolul din CANCAN.RO?

Justin Portman, divorț răsunător cu fotomodelul  Natalia Vodianova

În prezent, prosperul om de afaceri este căsătorit cu actrița și designerul de bijuterii Morgan Snyder, cea care l-a făcut tată pentru a cincea oară. Nunta a avut loc în Marea Britanie, în orașul Hereford. 

Justin Portman și Morgan Snyder au împreună doi copii / (Sursa: Instagram)

Justin a mai căsătorit o dată, cu fotomodelul Natalia Vodianova, timp de 10 ani, iar în 2011 au ales să punct capăt mariajului din care au rezultat trei copii: Neva, Lucas și Victor.

Vadianova provine dintr-o familie modestă, care nu avea posibilitățile materiale necesare să-i susțină visul: acela de a deveni fotomodel. Asocierea cu afaceristul i-a adus beneficii mari și a reușit să-și facă un nume printre marile fotomodele din Marea Britanie. 

Timp de patru ani, cei doi nu au vrut să vorbească despre divorț. Tânăra a fost cea care a cerut divorțul, iar unul dintre motive a fost legat de stilul de viață al afaceristului: devenise alcoolic.

„Nu am timp pentru viața ei doar despre modă. Am crezut că îi era rușine de mine. Am devenit pentru ea un fel de geantă Louis Vuitton demodată. Și apoi m-am dus la un centru de reabilitare timp de 28 de zile”, a declarat Justin Portman.

„Am trăit un șoc uriaș, am fost foarte rănit. Nu mă așteptam să recurgă la asta, a fost o dragoste puternică”, a mai mărturisit el. 

Justin Portman și Natalia Vodianova au fost căsătoriți timp de 10 ani și au împreună trei copii

Fosta soție i-a cam dat K.O. cu actualul partener

Divorțul nu a fost însă, un capăt de lume pentru fotomodel, căci în 2020, Natalia s-a căsătorit cu omul de afaceri Antoine Arnault, CEO-ul Berluti, președintele Loro Piana și director de comunicare și imagine la Louis Vuitton, cel căruia i-a dăruit un copil. Antonie a creat recent, conceptul „Victory Is a State of Mind”, reprezentat de Lionel Messi și Cristiano Ronaldo pentru a marca deschiderea Cupei Mondiale FIFA 2022 din Qatar.

Justin Portman și actuala soție, Morgan Snyder / (sursă foto: Facebook)

Cine deţine informaţii despre acest subiect este rugat să ne scrie la [email protected], să ne sune la 0741 CANCAN (226.226) sau să ne scrie direct pe WhatsApp.

articolul original.

Robin Wright și directorul executiv al Saint Laurent, Clement Giraudet, au divorțat! Cei doi nu vor împărți bunurile fiecăruia

25 November 2022 at 10:19
By: R.M.

Actrița Robin Wright a finalizat divorțul cu directorul executiv al Saint Laurent, Clement Giraudet. Toate averea actriței îi revine ei, inclusiv drepturile din urma serialului „House of Cards” și BMW-ul ei din 2017.

Robin Wright și acum fostul ei soț, Clément Giraudet, au soluționat divorțul, iar actrița a plecat cu o sumă destul de mare din această căsnicie. Înainte de a se căsători, cei doi au semnat un contract prenupțial, prin care au fost de acord să nu primească nici unul parte din bunurile pe care le au separat, nici în prezent și nici în viitorul apropiat.

Cei doi s-au căsătorit în cadrul unei ceremonii discrete în regiunea La Roche-sur-le-Buis, din Franța, pe 26 noiembrie 2017. Actrița a fost cea care a cerut divorțul pe data de 22 septembrie 2022.

Acum, cei doi vor funcționa separat, iar partea cea mai bună este că Robin își va păstra toate bunurile pe care le-a câștigat de-a lungul timpului, inclusiv un „Golden Globe Award”, câștigat pentru popularul ei serial „House of Cards”, împreună cu orice marcă înregistrată pe numele ei.

Mai mult decât atât, Robin își va păstra drepturile reziduale, redevențele, câștigurile, veniturile, onorariile, distribuțiile de participare la profit, compensațiile amânate și orice altă remunerație primită în urma încheierii contractelor cu programele de televiziune, înregistrările muzicale sau producțiile de teatru pe care le-a avut de-a lungul timpului.

În plus, BMW-ul din 2017 va rămâne tot în „custodia” actriței.

Robin Wright și Clément Giraudet / (sursă foto: Facebook)

Actrița a mai fost căsătorită de două ori înainte

Robin mai are două căsnicii eșuate. Actrița a fost căsătorită cu regretatul actor Dane Witherspoon, în perioada 1986–1988, iar apoi, actrița s-a căsătorit cu Sean Penn, cu care are doi copii, o fetiță pe nume Dylan și fiul Hopper. Aceștia au divorțat în anul 1988, după doi ani de mariaj.

articolul original.

Surpriză colosală! Câţi bani a câştigat Anisia Gafton de la Sunt celebru, scoate-mă de aici. De necrezut ce sumă i-a oferit Pro TV

25 November 2022 at 06:17
By: R.M.

„Sunt celebru, scoate-mă de aici” și-a aflat câștigătorul! Anisia Gafton a fost desemnată Regina Junglei! După aproape 3 luni petrecute în condiții inumane, Anisia a plecat cu o sumă frumușică. Câți bani i-a oferit Pro TV, în rândurile de mai jos.

Fanii emisiunii „Sunt celebru, scoate-mă de aici”, au urmărit cu sufletul la gură marea finală, pentru a-și susține preferatul și au acordat voturile de încredere celui care a dovedit pe parcursul emisiunii că e cel mai bun.

Cei doi finaliști ai emisiunii „Sunt celebru, scoate-mă de aici” au fost Anisia Gafton și Giani Kiriță. Ei s-au duelat în proba finală, după ce au avut de parcurs un drum lung, cu multe piedici și obstacole. Cei doi au intrat chiar de când a debutat emisiunea, de pe data de 4 septembrie 2022 și au ajuns până în finala „Sunt celebru, scoate-mă de aici”, însă doar unul dintre ei a reușit să fie câștigător!

Anisia Gafton a dovedit că e cea mai bună și că merită să fie ea cea care pleacă acasă cu trofeul și cu titlul de Regina Junglei. Condițiile extrem de grele și probele la care a fost supusă de-a lungul timpului au meritat, după tot efortul pe care l-a depus, Anisia a cules roadele muncii.

„Este unul dintre cele mai fericite momente din viața mea. Nu îmi vine să cred că sunt aici. Rux, mulțumesc din inimă! În momentele grele mă gândeam să nu o dezamăgesc. Nu îmi vine să cred că am câștigat!”, au fost cuvintele Anisiei, după ce a fost desemnat câștigătoarea emisiunii.

Anisia Gafton e marea câștigătoare a emisiunii „Sunt celebru, scoate-mă de aici” / (sursă foto: Pro TV)

Câți bani a luat Anisia Gafton de la Pro TV

După aflarea marelui câștigător, fanii emisiunii și nu numai, sunt curioși să știe care e suma pe care a câștigat-o Anisia, pe parcursul celor 3 luni petrecute în Republica Dominicană. Ei bine, dacă facem un calcul simplu, Anisia a încasat săptămânal, 2.000 de euro pentru participarea în cadrul show-ului. O sumă „modestă”, însă, la fina, Anisia a plecat acasă cu aproximativ 128.000 de euro, bani adunați pe parcursul întregii perioade petrecute în condițiile inumane la care au fost expuși toți concurenții.

Anisia Gafton, „aranjată” de Pro TV să câștige?!

În episodul difuzat joi, 20 octombrie, la Pro TV, în care Anisia s-a duelat cu Ruxi la una dintre probele pentru eliminare, Anisia a câștigat proba. Cu toate că, Ruxi era în avans față de Anisia, aceasta s-a oprit, pur și simplu, și a anunțat că se gândește să îi cedeze locul Anisiei. Pentru că, „ea merită și trebuie să câștige show-ul”, a justificat Ruxi.

Acum, în cadrul finalei, Anisia i-a mulțumit lui Ruxi pentru tot ce a făcut pentru ea. Nu știm dacă au fost făcute cărțile de la bun început de către staff-ul de la „sunt celebru, scoate-mă de aici”, cert este că Anisia a dovedit că își merită titlul de „Regina Junglei”.

articolul original.

BANC | Doctorul îl ceartă pe Bulă: „Păi bine, domnule, ești din nou beat!”

25 November 2022 at 05:31
By: R.M.

CANCAN.RO ți-a pregătit un alt banc amuzant, pentru a încheia săptămâna într-un mod cât mai plăcut. 

Bulă se duce la medic. Când îl vede, doctorul îl ceartă:
– Păi bine, domnule, ești din nou beat!
– Așa este, domnu’ doctor.
– Bulă, ți-am zis să bei doar o bere pe zi. Atât!
– Așa este, domnu’ doctor.
– Păi da, ce s-a întâmplat?!
– Există o explicație. Nu sunteți singurul doctor pe care îl frecventez. Și fiecare mi-a zis același lucru.

Adam și Eva iau avionul pentru prima dată. La un moment dat, stewardesa servește pasagerii cu mere. Adam refuză. Contrariată, Eva îl întreabă:

– De ce nu l-ai luat? Să știi că intră în prețul biletului.

– Măi femeie, nu fi naivă! Vrei să fim iar azvârliți pe pământ?

articolul original.

Piero Ferrari și soția sa, Romina Gingașu, au oferit o șansă la viață unor copii bolnavi de inimă! Muzeul Național de Istorie din Londra a fost luminat în roșu Ferrari, cu această ocazie

24 November 2022 at 13:44
By: R.M.

Muzeul Național de Istorie din Londra s-a îmbrăcat în straie de sărbătoare. Săptămâna trecută, Fundația Chain of Hope a organizat un eveniment ce a avut drept scop strângerea de fonduri pentru operații pe inimă la copii. Milionarul Piero Ferrari a participat alături de soția lui, Romina Gingașu, iar cu această ocazie, muzeul a fost luminat în roșu. 

Săptămână trecută, Muzeul Național de Istorie din Londra a fost luminat în roșu Ferrari, cu ocazia participării speciale a milionarului Piero Ferrari și a soției sale, Romina Gingașu.

Fundația Chain of Hope a organizat o strângere de fonduri pentru operațiile pe inimă la copii. Milionarul și soția româncă au contribuit cu o sumă semnificativă,  și au fost operați deja 9 copii în Kosovo, cu vârste cuprinse între 10 luni și 5 ani.

Românca a oferit, pe lângă donația generoasă, 4 bilete VIP pentru cursa de Formula 1 de la Silverstone, UK în 2023.

Romina Gingașu și soțul său, Piero Ferrari, și-au oferit suportul pentru aceasta fundație atât la nivelul Marii Britanii, cât și la nivel internațional.

100.000 de lire sterline au mers către fundație

La eveniment au participat și alte personalități importante din Egipt și Qatar. Participanții au fost plăcut impresionați de inițiativa fundației, încât au cumpărat biletele puse la dispoziție de fundație.

100.000 de lire sterline s-au strâns din urma evenimentului, toți banii mergând direct către fundație și ulterior, banii vor fi folosiți pentru a acoperi costurile necesare operațiilor pe inimă la copii.

Fundația Chain of Hope a fost înființată în anul 1996 de Sir Magdi Yacoub, un profesor egiptean de chirurgie cardiotoracică la Imperial College London, recunoscut la nivel mondial ca fiind unul dintre cei mai importanți doctori cardiologi. Profesorul a avut onoarea de a fi decorat însăși de Regina Angliei Elisabeta a II a, iar după ce s-a pensionat a continuat să opereze copiii cu probleme la inima prin intermediul fundației sale, Chain of Hope.

Milionarul Piero Ferrari, alături de soția lui, Romina Gingașu la strângerea de fonduri organizată la Muzeul Național de Istorie / (sursă foto: CANCAN)

Soția milionarului, implicată des în astfel de cauze caritabile

Nu este prima dată când Romina Gingașu, soția milionarului Piero Ferrari, face astfel de gesturi caritabile. Românca este implicată și în fundația familiei Ferrari, Centro Dino Ferrari, ajutând la strângerea de fonduri importante, în special fondurilor destinate persoanelor cu probleme neuromusculare și neurodegenerative, precum distrofie musculară, Parkinson, Alzhaimer, scleroza multiplă și altele.

articolul original.

Noi acuzații la adresa părintelui Calistrat! Călugărul Gherasim susține că a fost lovit dur de el: „Am venit jos de nu am mai știut ce e cu mine”

24 November 2022 at 12:08
By: R.M.

Acuzații noi la adresa părintelui Calistrat Chifan. De această dată, un călugăr îl acuză că a fost lovit de mai multe ori, în perioada 2016-2020. Iată acuzațiile șocante ale călugărului.

Acuzații peste acuzații la adresa părintelui Calistrat, de la Mănăstirea Vlădiceni. Un călugăr susține că a fost lovit de mai multe ori de către preot, între anii 2016 și 2020. În acea perioadă, călugărul respectiv era paracliser la Mănăstirea Vlădiceni, iar preotul ar fi avut niște ieșiri necontrolate despre care nu a vorbit până acum. Însă, după tot ceea ce a apărut în presă despre preot, l-a determinat să iasă și să declare public toată experiența prin care a trecut.

Călugărul susține că a fost bătut crunt de părintele Calistrat

Potrivit declarațiilor făcute de călugăr, părintele Calistrat i-ar fi aplicat niște lovituri extrem de dure, totul din cauza faptului că a fost lăsată mâncare în altar, iar mâncarea mirosea.

„Ce mi s-a întâmplat la Mănăstirea Vlădiceni nu mi s-a întâmplat nicăieri. Loviturile pe care le-am avut… zdrobitoare de la părintele Calistrat. Într-o zi, în 2018, vin în sfântul altar, la Paraclisul Sfântului Ilie în cadrul Mânăstirii Vlădiceni. Intru în altar şi acolo era mâncare foarte multă şi le spun unora dintre vieţuitori, ieromonahilor Calistrat şi Haralambie, să ia mâncarea de acolo, că dacă o lasă mai mult de o oră, două, miroase totul a mâncare şi se vor strânge fel de fel acolo. Sfântul altar este un jertfelnic a lui Dumnezeu totuşi. Preotul Calistrat se dă jos din maşină, fuge prin faţa maşinii şi mă loveşte cu pumnul în cap, de am venit jos până cu capul de toneta care este a paznicului de la poarta mănăstirii Vlădiceni”, a declarat călugărul, potrivit Ziarul de Iași.

Călugărul Gherasim / (sursă foto: Facebook)

Susține că a fost bătut până a ajuns la spital

Declarațiile făcute de călugărul Gherasim sunt de-a dreptul șocante. Acesta a mai spus că a fost lovit foarte tare în zona capului, încât a căzut peste o bordură și și-a rupt sprânceana, apoi a ajuns la spital.

„Pe alee, când mergeam spre stăreţie, s-a întors şi m-a lovit peste cap, o lovitură foarte zdrobitoare, am venit jos de nu am ştiut ce este cu mine, mi-a rupt sprânceana că am venit şi peste bordură şi trandafirii de acolo. M-am ridicat şi m-am dus la spital, apoi părintele Arsenie stătea şi nu spunea absolut nimic. În clipa aceea i-am spus că merg la Înaltpreasfinţit şi îi spun”, a mai completat acesta, potrivit sursei menționate anterior.

Călugărul are un trecut tumultuos

În ciuda declarațiilor pe care le-a făcut, călugărul Gherasim a fost dat afară de la Mănăstirea Golia și Mănăstirea Vlădiceni. Preoții de la ambele mănăstiri se plângeau de tulburările de comportament ale acestuia și contrar declarațiilor făcute de călugăr, în care spune că a fost lovit de părintele Calistrat, se pare că acesta ar fi sărit la bătaie la mai mulți preoți și călugări, chiar și în timpul rugăciunilor.

articolul original.

Soția lui Nosfe, mesaj emoționant până la lacrimi! Ce a transmis la o lună de la moartea regretatului artist

24 November 2022 at 09:50
By: R.M.

Mădălina Crețan, soția regretatului Nosfe, a postat un mesaj emoționant până la lacrimi. A trecut mai bine de o lună de la moartea artistului, iar soția acestuia a vrut să spună câteva vorbe despre tatăl copilului ei. 

Nosfe a lăsat în urmă multă durere și suferință. Soția acestuia trăiește cea mai grea perioadă din viața ei, însă încearcă să fie puternică pentru fetița ei. Mădălina a postat mai multe mesaje după ce Nosfe s-a stins din viață, însă cel de acum este unul cu foarte multă încărcătură emoțională.

Mesajul emoționant postat de Mădălina Crețan

Fotografia postată de Mădălina Crețan, alături de mesajul emoționant / (sursă foto: Instagram)

Soția lui Nosfe și-a pierdut contul de Instagram

Recent, Mădălina și-a făcut un alt cont de Instagram, asta pentru că anumite persoane i-au raportat contul la care a muncit mult și acolo unde împărtășea bucăți din viața ei cu cei apropiați.

articolul original.

Tabelul greutății ideale în funcție de vârstă și înălțime, pentru femei și bărbați. Află câte kilograme ar trebui să ai acum

24 November 2022 at 08:41
By: R.M.

Greutatea corporală rămâne una dintre cele mai mari probleme ale oamenilor. Fie își doresc să slăbească, fie să se mențină în formă sau fie să aibă mai multă masă musculară, greutatea va fi mereu o problemă. Iată care e greutatea ideală în funcție de vârstă și înălțime, atât pentru femei, cât și pentru bărbați. 

O greutate normală ne protejează organismul de multe boli și ne ajută să ne simțim mai bine în pielea noastră. Unii își doresc să arate bine doar pentru a se mândri cu ei înșiși sau pentru a căpăta mai multă încredere în ei.

Societatea ne-a învățat, de-a lungul timpului, că trebuie să acordăm o anumită atenție felului în care arătăm și să ne îngrijim cât mai mult de felul în care ne îmbrăcăm și cum ne prezentăm în fața oamenilor. Din acest motiv, multă lume consideră că dacă arată bine, lucrurile vor merge mai ușor în direcția în care își doresc să funcționeze.

Nu e doar despre asta. Greutatea corporală influențează și sănătatea noastră, de aceea trebuie să avem un stil de viață cât mai echilibrat.

Greutatea ideală pentru femei

Marea problemă a femeilor: GREUTATEA. Chiar dacă, unele consideră că greutatea ideală este poziționată undeva între 50 și 60 de kg, trebuie menționat că factorii decisivi pentru a avea o greutate ideală sunt legați de înălțime și de vârstă. În tabelul de mai jos, se poate observa care sunt kilogramele ideale pentru a avea un corp de invidiat.

Greutatea ideală pentru bărbați

Dacă femeile dezvoltă obsesii din cauza felului în care arată, bărbații nu sunt chiar atât de preocupați de greutatea corporală, așa cum o fac femeile. Chiar și așa, e bine să știi care e greutatea ideală, în funcție de acești factori: înălțimea și vârsta.

articolul original.

Marius Tucă Show începe joi, 24 noiembrie, de la ora 20.00, live pe gândul.ro

23 November 2022 at 19:00
By: R.M.
image

© 2020 - Toate drepturile rezervate
GANDUL MEDIA NETWORK SRL, Adresa: București, Sos Fabrica de Glucoză, nr. 21, parter, sector 2, J40/631/2016, CIF: RO35451445

Decizia ONJN nr. 1598/16.09.2021. Jocurile de noroc sunt interzise minorilor.

articolul original.

Scandal în familia lui Daniel Onoriu, după ce a încercat să se sinucidă: “Face un an de când l-au tăiat”

23 November 2022 at 12:29
By: R.M.

Nepotul celebrei Gabi Luncă, Daniel Onoriu, a stârnit un adevărat scandal în familia lui! De aproape două săptămâni se află în arestul poliției, după ce a încălcat ordinul de restricție pe care îl are emis pe numele lui, amenințându-și fosta soția, Isabela. Acum, Rebeca Onoriu, fiica interpretei Gabi Luncă, a reacționat și a spus vorbe grele la adresa fostei soții a pilotului de raliuri.

Întreaga familie a lui Daniel Onoriu trăiește o perioadă grea din cauza comportamentului și acțiunilor făcute de fostul pilot de raliuri. Acesta se află în arestul poliției de aproape două săptămâni, după ce a încălcat ordinul de restricție pe care fosta soție l-a obținut împotriva lui. După ce a încercat să se spânzure, chiar în timp ce se afla în arest, potrivit surselor CANCAN.RO, (VEZI AICI), Rebeca Onoriu, fiica celebrei Gabi Luncă, a atacat-o pe Isabela Onoriu, spunându-i că nu a făcut bine că l-a băgat la închisoare.

”Că nici fosta iubită a lui Daniel, căreia ea personal i-a făcut rău, nu a făcut așa ceva lui Daniel, și nici Isabelei. Așa că să se gândească foarte bine că a trimis un om cu probleme reale în închisoare, din dragoste. Ei n-au avut o discuție la masă «hai, cum facem, care cum cu ce rămâne». Actuala soție a lui Daniel știe problemele cu fosta iubită, acolo unde a participat și ea făcându-i rău, iar ea nu a fost învinuită, iar ea nu le-a făcut rău niciuna dintre ei. S-a trezit Isabela să facă ea ordin de restricție…”, a declarat Rebeca Onoriu, pentru SpyNews.

Daniel Onoriu, alături de mătușa Rebeca Onoriu și tatăl său / (sursă foto: Facebook)

Rebeca Onoriu, declarații despre fostul pilot de raliuri

Rebeca a mai declarat că îi dorește tot binele lui Daniel și că el trebuie tratat, nu să fie arestat.

”Familia îi dorește binele lui Daniel. El nu e de arestat, e de tratat. Dacă ar fi să găsim un vinovat în toată ecuația asta ne îndreptăm atenția către Turcia, el face în două zile fix un an de când l-au tăiat. El pe 25 noiembrie a intrat în sala de operație unde nu avea voie medical să intre, i-au făcut operația, el a spus că-l doare, nu i-au făcut o ecografie, nimic. Au zis că nu are nimic, l-au trimis acasă, iar fix într-o săptămână, de 1 decembrie, s-a întâmplat nenorocirea cu hemoragia. Ei sunt de vină. Dacă el are acum un așa comportament, sunt efectele adversate administrate înaintea comei și după. Daniel probabil nu va mai fi niciodată normal”, a spus Rebeca Onoriu, fiica lui Gabi Luncă, pentru sursa menționată.

articolul original.

Mondial pentru toți! 500.000 de lei pentru experți

23 November 2022 at 11:22
By: R.M.

500.000 de lei premii totale pentru pariuri pe Mondial. La Casa Pariurilor, totul este posibil! 

Ne place fotbalul rău de tot. Atât de rău că nu am ajuns cu echipa mare, dar măcar să ajungem cu bilete câștigătoare. Și să luăm toți câte o felie, frățește și românește. Așa că dăm 500.000 de lei premii totale pentru pariuri pe Mondial.

Trebuie să pariezi zi de zi tot campionatul, min. 25 de lei pe un bilet cu 2.00 cotă minimă. Ai voie să iei 3 zile de pauză din competiție. Că, aia e, și experții obosesc câteodată. Aaa, da, avem și 50 de rotiri gratuite în cazinou. Și cum ziceam, mergem pe câștig egal toată lumea.

Principiul nostru dați mai multe ca să ajungă la toți. Și la cât e Mondialul ăsta de mare și țara asta de mică, avem la Casa atât de multe promoții că nu ai cum să nu ieși cu fruntea sus și cu contul gras după cel mai  important eveniment din 2023. Intră pe site-ul nostru sau în aplicație, chiar și în agenții, și vezi acolo toate promoțiile cu bulină Qatar.

Pentru că aici joacă experții #casafiebine

Detalii pe casapariurilor.ro.

articolul original.

Test IQ pentru matematicieni | Calculați (4-4)4-4! în doar 3 secunde

23 November 2022 at 08:38
By: R.M.

CANCAN.RO ți-a pregătit un alt test IQ interesant ce îți va da ceva bătăi de cap dar te va face să te gândești de două ori înainte de a da răspunsul corect. Ești pregătit/ă?

Testul de inteligență reprezintă o metodă ce face parte din diagnosticul psihologic și care stabilește, de fapt, gradul de inteligență pe care îl are o persoană. IQ înseamnă coeficient de inteligență și, pe scurt, este o măsură a capacității de raționament a unei persoane. Sunt aplicate de foarte mulți psihologi și, chiar și de cei care vor să se dezvolte în permanență și își testează abilitățile logice.

Testul pe care l-am pregătit astăzi, te va face să-ți pui la îndoială abilitățile pe care le ai la matematică, în cazul în care nu ești un matematician profesionist.

Tot ce trebuie să faci este să te uiți atent și să rezolvi corect ecuația dată. Este mult mai simplu decât crezi! Dacă nu ai reușit să identifici soluția corectă, îți prezentăm în rândurile ce urmează,  răspunsul corect.

REZOLVARE

Detaliul care face diferența dintre matematicieni și „civili” este semnul exclamării din enunț. Din punct de vedere al limbii române, nu ar fi avut niciun rost ca acesta să fie în mijlocul propoziției. Doar dacă, din punct de vedere algebric, semnul înmulțirii este, de fapt, semnul factorial.
Reamintim definiția factorialului:
n! = 1x2x3x…n
Drept urmare: 4! = 1x2x3x4 = 24
Acestea fiind zise, exercițiul nostru devine:
(4-4)4 – 24 =
0x4 – 24 =
0 – 24 = -24 (răspuns final)

articolul original.

Poveste de viață: „Într-o noapte rece, un miliardar a întâlnit un biet bătrân, afară”

23 November 2022 at 07:56
By: R.M.

Nu promite mai mult decât poți oferi, nu te lăuda cu mai mult decât poți tu să faci. Faptele contează, la fel ca vorbele pe care le spunem. Pilda de astăzi ne învață cum să apreciem modul în care facem promisiuni, și cât de important este să te ții de cuvânt.

O vorbă din popor spune așa: „Promisiunea e mai rea ca datoria”. Zicala se potrivește perfect contextului poveștii pe care o prezentăm, în rândurile ce urmează. Când te gândești că îți este greu și că nu ești mulțumit cu ceea ce ai, gândește-te de două ori înainte. Unii nu au ce mânca, alții nu au un acoperiș deasupra capului, iar alții nu au cu se încălța sau îmbrăca. Sunt multe exemple în jurul nostru ce ne fac să conștientizăm anumite lucruri cărora nu le dăm atât de multă importanță și, care, pentru alții reprezintă un lux sau un ideal la care nu pot ajunge.

Fiecare poveste de viață pe care o auzim sau pe care o citim, ne învață cât de mult trebuie să apreciem lucrurile mărunte ce contează enorm.

Modul în care alegem să ne raportăm la oamenii din jurul nostru și la binele pe care îl putem face ajutând, contează. La fel ca faptele, și cuvintele pe care le spunem și promisiunile pe care le facem, contează în aceeași măsură.

Promisiune. Caracter ilustrativ / (sursă foto: Pixabay)

„Nu promite nimic, nici măcar dragoste…”

„Într-o noapte rece, un miliardar a întâlnit un biet bătrân, afară. L-a întrebat: «Nu simți că este frig afară și nu porți niciun palton?» Bătrânul a răspuns: «Nu am, dar m-am obișnuit cu asta.» Miliardarul i-a răspuns: «Așteaptă-mă! Am să intru acum în casa mea și am să-ți aduc unul.» Bietul bătrân a fost atât de fericit și a spus că îl va aștepta. Miliardarul a intrat în casă și l-a uitat pe bătrân.
Dimineața, și-a amintit de acel biet bătrân, și a ieșit să-l caute, dar l-a găsit mort din cauza frigului. Bătrânul a lăsat, însă, o notiţă: «Când nu aveam haine calde, am avut puterea de a lupta cu timpul rece, pentru că eram obișnuit cu asta, dar când mi-ai promis că mă vei ajuta, m-am atașat de promisiunea ta și asta mi-a luat puterea de a rezista.»
MORALA: Nu promite nimic, nici măcar dragoste, dacă nu-ți poți păstra promisiunea. S-ar putea să nu însemne nimic pentru tine, dar, ar putea însemna totul pentru altcineva!”

articolul original.

Bancul de miercuri | „Oradea și Bihor sunt două orașe diferite”

23 November 2022 at 05:36
By: R.M.

CANCAN.RO ți-a pregătit un banc amuzant, pentru a-ți face ziua de miercuri mai ușoară și mai frumoasă. Ia o pauză de la activitățile tale și alege să-ți „condimentezi” ziua cu puțin umor.

Cum să te faci de râs în online.

„-Tu de unde ești?

-Bihor.

-Pe Facebook scrie că în Oradea.

-Și Oradea unde e?

-Oradea și Bihor sunt două orașe diferite.

-Poți intra pe Google?”

-Da.

-Scrie pe Google care este județul orașului Oradea să vezi ce scrie”

Alt banc amuzant

Ion, pe patul de moarte, o cheamă pe Maria si fi spune:

– Mărie, după ce m-oi duce io, vreau ca tu să te măriți cu Gheorghe.

– Dar vai Ioane, cum poți să îmi ceri așa ceva? Nu vreau să mă mărit cu nimeni în afară de tine. Dar de ce vrei să mă mărit cu Gheorghe?

– Fiindcă și el mi-o dat țeapă la un târg, cu un cal.

articolul original.

Alimentul care îți scurtează viața. Majoritatea dintre noi îl consumăm

22 November 2022 at 12:47
By: R.M.

Poate nu știai, însă există un aliment care îți distruge sănătatea și care îți scurtează viața de fiecare dată când îl mănânci. Data viitoare te vei gândi de două ori înainte de a-l cumpăra.

Un studiu efectuat de cercetătorii de la Universitatea Michigan a scos la suprafață un aliment extrem de nociv și culmea, ne scurtează viața de fiecare dată când îl consumăm. Este preferat și consumat de multă lume, însă prezintă riscuri enorme pentru sănătate.

Îți fură 36 de minute din viață de fiecare dată când îl consumi

Practic, cercetătorii au analizat impactul a 5.800 de alimente asupra longevității vieții, iar cel care ne scurtează viața cu câte 36 de minute de fiecare dată când alegem să-l consumăm este hot dog-ul. Acest lucru se datorează nivelului ridicat de sare, grăsimi saturate și conservanți, potrivit lovefood.ro.

Hot dog-ul îți scurtează viața cu 36 de minute de fiecare dată când îl consumi / (sursă foto: Pixabay)

Alte alimente care sunt nocive pentru sănătate

Lista alimentelor care sunt foarte periculoase pentru sănătate poate continua. În cele ce urmează, îți vom prezenta câteva dintre ele:

Gogoșile

În caz că nu știai, nici gogoșile nu sunt chiar atât de sănătoase pe cât credem noi că sunt.

O gogoașă glazurată cu zmeură conține 6 g de grăsimi saturate, ceea ce înseamnă practic o treime din limita zilnică recomandată pentru acest tip de grăsime.

Cartofii prăjiți

Cartofii prăjiți sunt poate cei mai buni la gust, însă nu sunt deloc sănătoși. Ca orice alt aliment prăjit, cartofii sunt bogați în grăsimi și cresc nivelul de colesterol care afectează arterele. Studiile mai spun că în timp, afectează neuronii și afectează negativ memoria.

Carnea

Carnea se numără și ea printre alimentele nesănătoase, din cauza pesticidelor. Practic, multe dintre pesticide sunt solubile în grăsimi, iar aceste substanțe sunt depozitate în țesuturile animale, iar apoi, carnea este consumată de oameni, ceea ce înseamnă riscuri uriașe pentru sănătate.

articolul original.

Kendall Jenner și Devin Booker s-au despărțit, după doi ani de relație. Care e motivul rupturii

22 November 2022 at 09:07
By: R.M.

Modelul Kendall Jenner și sportivul Devin Booker și-au spus adio, după doi ani de relație. Cei doi s-ar fi separat încă de luna trecută. Care e motivul pentru care au ales să meargă pe drumuri separate. 

Kendall Jenner a rămas din nou singură. Modelul s-a despărțit de sportivul de la NBA, Devin Booker, cel cu care a avut o relație de doi ani de zile. Totul s-a întâmplat într-un mod discret, fără a ieși vreunul dintre ei să declare public faptul că s-au despărțit.

Motivul pentru care Kendall s-a despărțit de iubit

Surse apropiate din anturajul celor doi spun că motivul pentru care Kendall și Devin au ales să se despartă este legat de programul încărcat al amândurora și de faptul că au decis să facă din cariera lor o prioritate.

„Amândoi au un program incredibil de încărcat acum cu cariera lor și au decis să facă din asta o prioritate”, a dezvăluit un apropiat, pentru People. 

Chiar dacă nu mai sunt împreună, foștii iubiți poartă respect unul pentru celălalt.

„Au multă dragoste și respect unul pentru celălalt și își doresc numai bine”, a declarat sursa respectivă.

Kendall Jenner și Devin Booker / (sursă foto: Facebook)

Cum s-au cunoscut cei doi foști iubiți

Au început să se apropie mai mult în 2018, pe vremea când amândoi se întâlneau cu alte persoane. După doi ani, Kendall și Devin au ales să înceapă o relație, însă, totul a fost oficializat de Valentine`s Day, în 2021. În iunie, au mai apărut zvonuri că cei doi s-ar fi despărțit.

De această dată, se pare că decizia este una definitivă.

articolul original.

Theo Rose anunţă nunta momentului în showbiz, după ce a rămas însărcinată cu Anghel Damian: „Facem de toate”

22 November 2022 at 06:05
By: R.M.

După sarcina „secretă” care a șocat showbizul românesc, Theo Rose își surprinde fanii cu un nou anunț. Vrea să facă nuntă cu Anghel Damian, cel cu care este împreună de patru luni. Iată declarația artistei. 

Theo Rose (25 de ani) a surprins întreg showbizul românesc, după ce s-a aflat că este însărcinată cu Anghel Damian (31 de ani). Anghel este regizor al serialului „Clanul”, serial în care Theo Rose interpretează personajul „Vera”, o avocată de succes. Nu a fost nevoie de prea mult ca să-și dea seama că sunt suflete pereche, iar de patru luni, cei doi formează un cuplu. Recent, după ce vestea că artista este însărcinată a luat prin surprindere pe toată lumea, cântăreața a făcut un alt anunț uluitor.

Theo Rose vrea să facă nuntă cu Anghel Damian

Invitată în cadrul podcastului „DA BRAVO!”, moderat de Mihai Bobonete, Theo Rose a mărturisit că își dorește și că are în plan să facă nuntă cu Anghel Damian, cel pe care îl va face tătic.

„Facem și nuntă și copii, facem de toate”, a spus Theo Rose, semn că vrea să urmeze toate tradițiile și să se așeze la casa ei.

Theo Rose / Sursă foto: captură Youtube

Theo Rose, mai îndrăgostită ca niciodată

Cântăreața și-a găsit fericirea în brațele lui Anghel, cel cu care s-a cunoscut pe platourile de filmare al serialului „Clanul” și susține că este jumătatea care îi face zilele mai frumoase și care o face să fie cel mai bun om.

„Încerc, totuși, să fiu discretă în ceea ce privește relația noastră, dar nu mă feresc să vorbesc despre el, pentru că e omul cu care îmi petrec timpul, da, e jumătatea mea, doar că încercăm totuși să fim mai discreți așa. Oamenii au reacționat în fel și chip și atunci vreau să îmi țin viața cumva departe de reacții de genul acesta. Oricât ai fi de tare și oricât ai zice că nu le iei în seamă, nu au cum să nu te afecteze la un moment dat și am zis să ne vadă mai răruț că e mai drăguț, lasă că e bine așa”, a declarat artista, în urmă cu ceva timp, pentru PlayTech.

articolul original.

Bancul de marți | „Fiule, până ajung acasă sper să iei ce te-am rugat”

22 November 2022 at 05:24
By: R.M.

CANCAN.RO ți-a pregătit un banc amuzant, pentru a-ți face ziua de marți mai senină și pentru a te face să te simți mai bine. Alege să-ți încarci bateriile cu o glumă bună. 

-Fiule, până ajung acasă sper să iei ce te-am rugat.

-Bau cica, bau, bau, eu pâine nu o să iau.

-Mau, mau, mau, un pumn în cap eu o să-ți dau…

-Stai, ce? De unde știi tu asta?

-Ok, fie…chici, chici, chu, wau, eu pâine merg acum să iau.

-Ghici, ghici, yes, știam eu că m-ai înțeles. + PEDEAPSĂ: Duci gunoiul!”

Un alt banc amuzant

„Bulă se întâlnește cu fostul lui coleg de bancă, Ștrulă, pe care nu îl mai văzuse de la terminarea liceului.
– Ce ai mai făcut, Bulă?
– Uite, bine. M-am însurat și am 4 copii: un medic, un profesor, un arhitect și un hoț de buzunare.
– Păi și nu îl dai afară din casă pe cel de-al patrulea?
– Nici vorbă!
– De ce, Bulă?!
– Este simplu. Pentru că el este singurul care aduce bani în casă”

NUNTA DE TABLĂ 

„Doi bețivi discută:

-Auzi, Costele, azi îmi sărbătoresc nunta de tablă!

-Ce sărbătoare mai e și asta? întreabă Costel.

-Se împlinesc 5 ani de când nevastă-mea îmi dă să mănânc numai conserve”

articolul original.

Ai acasă un televizor alb-negru de pe vremea lui Ceaușescu?! Acest model se vinde cu 1.500 de lei acum, în 2022

20 November 2022 at 11:36
By: R.M.

Televizoarele alb-negru au devenit istorie. Însă, un bucureștean a ales să scoată la vânzare un astfel de obiect, la un preț uluitor. Dacă și tu ai pe acasă unul, poți scoate bani frumoși.

Televizoarele care emiteau imaginile alb-negru nu mai sunt la modă și puțini sunt cei care mai au acasă așa ceva.

Unele dintre ele zac, în prezent, într-o încăpere din gospodărie sau în depozitele celor care cumpără astfel de dispozitive electronice, fie pentru piese, fie pentru a le stoca.

Acestea au început să dispară de când au apărut televizoarele color, iar în prezent, au devenit obiecte de muzeu. Totuși, mai există colecționari și pasionați de obiecte vechi, motiv pentru care sunt în căutare de astfel de televizoare alb-negru. De aceea, mulți dintre cei care mai au pe acasă televizoare de pe vremea lui Ceaușescu, le scot la vânzare în ideea că doritorii de obiecte vintage (n.r. vechi) le vor achiziționa.

Un bucureștean vinde un televizor alb-negru la prețul de 1500 de lei

Pentru un astfel de obiect, un bărbat din București cere nici mai mult, nici mai puțin de 1500 de lei. Televizorul este fabricat în România, marca Național Panasonic VS43-61  și are toate schemele electrice originale. Dacă și tu ai unul rătăcit pe acasă, ai șanse mari să scoți bani frumoși de pe urma lui.

Un bucureștean a scos la vânzare un televizor alb-negru la prețul de 1500 de lei / (sursă foto: OLX)

„Obiect de colecție impecabil conservat!

Ideal pentru decor vintage!

Pentru colecționari – televizor alb/negru fabricat în Romania la uzinele Electronica, integral cu piese japoneze, NAȚIONAL (NAȚIONAL PANASONIC) VS43-614.

Aparatul este bine întreținut, posibil să fie funcțional, însă trebuie verificat de un electronist înainte de a fi conectat la priza.

Aparatul este complet și nu s-a intervenit asupra lui.

Are toate schemele electrice originale pentru depanare, documentul original de achiziție (factura), un bloc selector de canale – Matsushita (Japan)”, se arată în anunțul postat de vânzător.

articolul original.
❌