ACTUALITATE
🔒
Au fost publicate stiri noi. Click aici pentru a le afisa.
Ieri — 26 November 2022Cancan

FCSB caută antrenor cu licență! Mihai Stoica, anunțul momentului: “O să vină cineva până în iarnă!”

26 November 2022 at 16:53

Mihai Stoica, managerul general al roș-albaștrilor, îi asigură pe fani că FCSB va avea până în iarnă antrenor cu acte în regulă pe bancă. După ce Nicolae Dică și-a dat demisia, vicecampioana României a fost condusă de Mihai Pintilii.

FCSB merge ceas în SuperLiga sub comanda lui Mihai Pintilii. Fostul mijlocaș nu are, însă, licență, iar roș-albaștrii sunt în căutarea unui antrenor care are dreptul să fie pe bancă și să dea indicații. Mihai Stoica le transmite, însă, supoterilor să aibă răbdare. Până în iarnă FCSB va avea antrenor.

S-au antrenat foarte bine băieții. Normal trebuie să avem pe cineva cu licență Pro la meciul cu FC Botoșani. Aveam voie 30 de zile fără antrenor. Noi am putea să facem o chestie românească, dar nu vrem. Puteam aduce un antrenor cu licență Pro, după care îl demitem și am mai avea alte 30 de zile. Nu vreau să iau peste picior regulile. Dar dacă UEFA îți dă 60 de zile… O să vină cineva până în iarnă, mai avem 6 meciuri anul acesta. Încercăm să ne descurcăm. E o mare problemă. Atât timp cât antrenori fără licență fac rezultate, înseamnă că-s probleme și la școala de antrenori. E mai greu să iei licența decât să faci un doctorat în medicină. Uite, dacă eu vreau să mă fac antrenor, nu am cum. Aș ieși la 65 de ani! Nu se poate așa ceva”, a spus Mihai Stoica.

FCSB a refuzat un antrenor! “Nu facem sectă”

Altfel, Gigi Becali a dezvăluit, recent, că i-a fost propus un antrenor, dar că l-a refuzat din cauza religiei. Acesta este român, a fost colaboratorul lui Ioan Ovidiu Sabău, însă este adeptul Martorilor lui Iehova.

O să găsim un antrenor, să stea pe bancă, cum face toată lumea. Cum s-a făcut până acum, facem și noi. Să fie legea pentru toți la fel. Acum, când vreau eu să fac aceeași chestie cu Pintilii, s-au găsit să-l amendeze pe Poenaru, s-au prins după 10 ani că n-avea licență Poenaru! Caut un antrenor cu licență, am găsit unul care voia să vină, nu mai știu cum îl cheamă. Eu accept și alte religii, dar Martorii lui Iehova chiar nu accept! Ce facem, idolatrii și secte? Nu facem sectă! Musulmani mai accept, dar secte nu aduc!

Era un antrenor român, care a fost în staff-ul lui Ioan Ovidiu Sabău. Mi l-a propus un impresar. Apoi, am auzit că Sabău l-a obligat să se facă iehovist. Atunci, te faci din nou ortodox și după aia vii. Dar de iehovist nu mă ating, stau la 10 metri distanță”, a declarat Gigi Becali.

articolul original.

Război între milionari! Gigi Becali, “înțepat” de Dan Șucu: “Nu ajungeam la 300 de milioane de euro dacă…”

26 November 2022 at 16:29

Gigi Becali, patronul FCSB-ului, a dezvăluit, recent, că are o afacere împreună cu Dan Șucu, coproprietarul Rapidului, și care, pe viitor, îi va aduce multe milioane de euro în conturi. Milionarul care deține brandul Mobexpert a avut, însă, ultimul cuvânt, precizând că discuțiile nu-și au rostul din moment ce are o viziune total diferită privind business-ul față de partenerul său.

Latinfundiarul din Pipera a precizat că are o relație apropiată cu coproprietarul Rapidului, dezvăluind că rivalitatea din fotbal nu are repercusiuni asupra afacerilor pe care le derulează împreună. Deși sunt milionari, cei doi oameni de afaceri gândesc diferit. Dan Șucu are o cu totul altă viziune cu privire la modul în care trebuie condus un business.

(VEZI AICI: BANII TRAG LA CEI BOGAȚI! GIGI BECALI, OFERTE PENTRU DOI FOTBALIȘTI: „VÂND, CUMPĂR, AȘA FAC EU!”)

Suntem oameni de afaceri. Dânsul are un anumit mod de a vedea afacerile. Eu am un mod diferit. Există oameni care consideră că, dacă vor să se întâmple neapărat ceva, lucrul acela trebuie făcut cu mâna lor. Nu ajungeam la o societate cu 300 de milioane cifră de afaceri și cu 2.500-3.000 de angajați, dacă aveam o astfel de abordare. Pentru mine, lucrurile sunt puțin diferite. Noi delegăm foarte mult. Suntem într-o eră a comunicațiilor, din punctul meu de vedere, capacitatea de a avea 30-40 de oameni care să lucreze pentru tine, părerile acestora sunt incomparabil mai puternice decât creierul unuia. Asta e părerea mea și nu mi-o voi schimba. Dacă ai mei colegi mă roagă, o fac cu mare plăcere. Îl voi suna pe Gigi Becali”, a declarat Dan Șucu, la Digi Sport.

Cum a făcut avere Gigi Becali

Gigi Becali este patronul FCSB-ului și unul dintre cei mai bogați oameni de afaceri din România. După Revoluție, grație unui împrumut luat de la Gică Hagi și a banilor pe care i-a moștenit, a început să importe din Turcia, cu ajutorul unor TIR-uri, blugi, țigări și săpun. Apoi s-a axat pe imobiliare. A cumpărat pământ și l-a vândut la super-preț.

În ediția 2017 a Top 300 Capital, Gigi Becali era cotat cu o avere de 400-500 milioane de euro.

articolul original.
Before yesterdayCancan

Gigi Becali, “tun” financiar după ce s-a asociat cu Dan Șucu! “Afacerea îmi facilitează multe milioane”

25 November 2022 at 10:15

Gigi Becali, patronul FCSB-ului, a dezvăluit că are o afacere împreună cu Dan Șucu, coproprietarul Rapidului, care, pe viitor, îi va aduce multe milioane de euro în conturi.

Latinfundiarul din Pipera a declarat că are o relație apropiată cu milionarul care deține brandul Mobexpert, precizând că rivalitatea din fotbal nu are repercusiuni asupra afacerilor pe care le derulează împreună.

(VEZI AICI: BANII TRAG LA CEI BOGAȚI! GIGI BECALI, OFERTE PENTRU DOI FOTBALIȘTI: „VÂND, CUMPĂR, AȘA FAC EU!”)

Eu sunt prieten cu Șucu, adică am făcut o afacere, nu prea mare, acolo ce am făcut. Am cumpărat un teren împreună, am câștigat, nu știu, pe acolo… Am rămas și cu un teren care costă câteva milioane. Afacerea pe care am făcut-o cu el îmi facilitează mie să câștig multe milioane pe viitor. Ce am făcut, am lăsat un drum ca să valorificăm dublu terenurile noastre. Un drum mare, de 21 de metri”, a dezvăluit Gigi Becali.

Gigi Becali, hărțuit în miezul zilei! Latifundiarul a chemat jandarmii la palat. Sursă foto: Digi

Florinel Coman, la Rapid? Gigi Becali: “Să mă sune Șucu!”

Totodată, Gigi Becali a vorbit și despre posibilitatea ca Florinel Coman să ajungă la Rapid, unde este dorit de Adrian Mutu, antrenorul alb-vișiniilor. Boss-ul FCSB-ului a anunțat că așteaptă un semn de la Dan Șucu, în cazul în care giuleștenii îl mai vor pe internaționalul român.

Mutu dă banii? Și eu pot să ascult de dorințele lui Pintilii și ale lui Meme. Dar când vreau un jucător, îl sun pe Șucu. Dacă o să mă sune Șucu, o să vorbesc cu el. Restul nu au putere. Cine dă banii are putere. Negociază cu mine. Nu pot să spun un preț acum, că nu are preț. El poate să coste mulți bani sau să coste nimic. Să mai așteptăm puțin. E ca și cum aș cere: «Băi, știi, mașina mea a fost Mercedes, nou-nouță, și să-mi dai atâția bani pe ea. Nu pot să cer cât am dat pe ea nou-nouță. Trebuie să îi pun bujiile și după aceea… Vrea împrumut. Și cum să dau eu jucător împrumut la Farul sau la Rapid. Ce, am băut gaz? Nu am băut gaz. Am băut o picătură, un centimetru de vin”, a spus Gigi Becali, la Pro Arena.

articolul original.

Simona Halep, pe teren încă de la începutul sezonului 2023? “Speră să-și câștige cazul în scurt timp!” | GALERIE FOTO

25 November 2022 at 09:48

După mai multe săptămâni de pauză, Simona Halep (31 de ani) a revenit pe terenul de tenis și a susținut, miercuri, un antrenament în Capitală, la Complexul Stejarii. Imaginile nu i-au lăsat indiferenți pe jurnaliștii francezi care nu exclud posibilitatea ca ex-liderul WTA să câștige cazul în scurt timp și, astfel, să revină la turneele din circuit încă de la începutul sezonului 2023.

Simona Halep (31 de ani) a fost depistată pozitiv cu Roxadustat la un control efectuat la US Open 2022 și a fost suspendată provizoriu din circuitul WTA. Până la un verdict final, campioana de la Wimbledon poate participa doar la turnee demonstrative. Nu poate sta, însă, departe de terenul de tenis, iar miercuri a revenit la antrenamente.

(VEZI AICI: SIMONA HALEP, DIN NOU PE TEREN, ÎN PLIN SCANDAL DE DOPAJ! UNDE A FOST FILMATĂ | VIDEO)

Faptul că Simona Halep a revenit pe teren reprezintă pentru jurnaliștii de la We Love Tennis dovada supremă că sportiva noastră “speră să câștige cazul în scurt timp” și, astfel, să revină în turneele din circuitul WTA încă de la începerea sezonului 2023.

Suspendată pentru dopaj, Halep se întoarce la luptă. În timp ce Simona Halep a fost suspendată provizoriu de Agenția Internațională de Integritate a Tenisului pe 28 octombrie, din cauza unui test antidoping pozitiv, și încă nu este clar care va fi rezultatul final al acestui caz, jucătoarea a reluat antrenamentele. Românca nu a mai jucat de la înfrângerea din primul tur de la US Open, cu Daria Snigur (în prezent pe locul 107), pe 29 august, după care s-a operat la nas. Fostul număr 1 mondial probabil speră să-și câștige cazul înainte de începerea sezonului 2023. Simona ar trebui să vorbească în curând”, scrie sursa citată.

Ce dietă urmează Simona Halep pentru a se menține în formă (Foto: Facebook)

Simona Halep, prinsă dopată! “Nu vom avea un verdict mai devreme de un an”

În cazul în care va fi găsită vinovată în scandalul de dopaj, Simona Halep riscă patru ani de suspendare, ceea ce ar reprezenta sfârșitul carierei, având în vedere că pe 27 septembrie a împlinit 31 de ani.

Nu vom avea un verdict mai devreme de un an și asta doar dacă sportiva va cere o procedură rapidă de contestare (expedite arbitration) a rezultatului WADA. Știți cum este și cu procedura asta, sportivul o cere și trebuie văzut dacă se aprobă sau nu. În perioada asta, poate juca doar la turnee demonstrative, dar atât. Sunt mai multe interdicții cu privire la ce poate să facă sau ce nu poate să facă, dar în principal nu poate juca meciuri oficiale și asta este el mai important”, a spus avocatul Cristian Jura.

articolul original.

Răzvan Simion & iubi, “goniți” de la petrecere! Avem toate detaliile. Dani Oțil a dat-o pe barosăneală, dar ”fratele” lui a ”spart” distracția…

24 November 2022 at 21:40

Răzvan Simion și iubita lui, Daliana Răducan, au plecat val-vârtej de la petrecerea care a avut loc într-un local din Herăstrău, “încinsă” cu ocazia zilei de naștere a Gabrielei Prisăcariu, soția lui Dani Oțil. CANCAN.RO vă prezintă, în exclusivitate, imaginile, dar și ce i-a deranjat pe “matinalul” de la Neatza și pe partenera lui de viață. Un lucru este cert: gusturile nu se discută! V-am trezit interesul? Rămâneți pe site-ul nr. 1 din România pentru detalii “suculente”.

Chef mare marți seară la cafeneaua Impreso, ce aparține lui Dani Oțil. Soția acestuia a împlinit 30 de ani, iar în local a avut loc un party grandios, “condimentat” cu manele “la greu”. Luis Gabriel și-a început reprezentația în jurul orelor 22:30, iar “Toate diamantele” și “Și iar plouă” au fost două dintre melodiile care i-au înnebunit pe invitați, dar și pe Gabriela Prisăcariu și Dani Oțil, care au dansat îmbrățișați (VIDEO AICI).

(VEZI AICI: RĂZVAN SIMION ȘI DALIANA RĂDUCAN SE COMPORTĂ CA O ADEVĂRATĂ FAMILIE „MATINALUL” DE LA ANTENA 1 A „TRAS” LOZUL CÂȘTIGĂTOR!)

Luis Gabriel i-a “gonit” de la petrecere

Răzvan Simion și iubita lui, Daliana Răducan, s-au aflat printre invitați, însă nu au rămas până când petrecerea s-a “spart”. Potrivit imaginilor CANCAN.RO, la puțin timp după ce ritmurile orientale au început să “rupă” boxele, cei doi au mai zăbovit puțin la masă, după care s-au retras. “Jumătatea” matinalului de la Antena 1 și-a luat consoarta de mână și împreună au părăsit localul în trombă. I-au salutat pe cei prezenți și s-au “refugiat”, în grabă, către mașina parcată în zonă.

Răzvan Simion și Daliana Răducan își pregătesc plecarea (SURSA FOTO: CANCAN.RO)

Sunt anti-manelele!

Potrivit surselor CANCAN.RO, Răzvan Simion și Daliana au preferat să “fugă” de la petrecere din cauza atmosferei iscată după ce Luis Gabriel a trecut “la butoane”. Cuplul nu ar fi deloc amator de manele, motiv pentru care a preferat să-și ia tălpășița, vizibil deranjat de ce se întâmpla în local. În scurt timp cei doi au ajuns acasă, iar Gabriela Prisăcariu, Dani Oțil și compania au continuat să facă show pe melodiile cântărețului de muzică de petrecere, nepăsători că doi dintre invitați i-au lăsat baltă.

Răzvan și Daliana se îndreaptă spre mașină, puțin abătuți (SURSA FOTO: CANCAN.RO)

Răzvan Simion și Daliana Răducan au planuri mari de viitor

După despărțirea de Lidia Buble, Răzvan Simion și-a găsit liniștea în brațele Dalianei Răducan, de profesie arhitect de design interior. Aceasta a făcut parte din echipa “Visuri la Cheie”, de la Pro TV, dar, de câțiva ani, lucrează pe cont propriu, având un birou pe Strada Paris din București. Cei doi au planuri mari de viitor.

Cresc împreună cu iubita mea și ne ținem unul pe altul. Ne ținem foarte bine, într-o complementaritate pe care cumva am căutat-o și am găsit-o. Evoluăm și așa, poate o casă mai mare, poate copii mai mulți, poate vacanțe”, a declarat, recent, Răzvan Simion.

Cine deţine informaţii despre acest subiect este rugat să ne scrie la [email protected], să ne sune la 0741 CANCAN (226.226) sau să ne scrie direct pe WhatsApp.

articolul original.

“Rebela tenisului românesc”, Andreea Prisăcariu, este anti-alcool! Cum își va petrece sărbătorile de iarnă | GALERIE FOTO

24 November 2022 at 09:14

Andreea Prisăcariu (22 de ani) le-a mărturisit fanilor că nu consumă deloc alcool și că va avea foarte mare grijă în perioada sărbătorilor de iarnă cu alimentația, anul viitor având ca obiectiv pătrunderea în top 200 WTA.

Cea supranumită “Rebela tenisului românesc” și-a invitat fanii la o discuție pe Instagram, unde a răspuns cu plăcare fiecărei întrebări. S-a declarat dezamăgită de anumite persoane, fără să le nominalizeze, care i-au promis că o vor ajuta în carieră. Chiar și fără sprijinul lor, Andreea Prisăcariu va lupta în continuare pentru a-și îndeplini ce și-a propus.

Sunt mai mult… mult mai mult de atât. Mi-am găsit calea și vreau să explorez și să simt cu adevărat. Oamenii care mi-au promis că mă vor salva nici măcar nu mi-au sărit în ajutor, așadar în viață trebuie să te salvezi singură” a spus sportiva.

Visurile mele s-au mărit și au devenit mai puternice. Despre ce simt în interiorul meu… e dur în ambele sensuri, personal și profesional, dar sunt o persoană puternică și continui să merg înainte”, a mai completat Andreea Prisăcariu.

Andreea Prisăcariu, planuri de sărbători: “Niște seri de petrecere și dans”

Întrebată ce planurile are cu ocazia sărbătorilor de iarnă, Andreea Prisăcariu a declarat: “Planuri pentru extra-sezon? Sper că niște seri de petrecere și dans”.

Totodată, a precizat că nu consumă alcool și că se gândește, deja, la viitorul sezon, motiv pentru care va fi foarte atentă ce consumă de Crăciun și de Revelion.

În primul rând, eu nu beau. În al doilea, am presezonul, nu am timp de pierdut, frate! Obiectivul meu pentru anul 2023 este să rămân sănătoasă și să munceasc mai mult decât toată lumea”, a mai spus “Rebela tenisului românesc”.

articolul original.

Doamne, să-i învețe cineva cum să bea! Săptămânal, zeul Bachus face ravagii prin Capitală! S-a făcut de băcănie! S-a crezut pe front și…

23 November 2022 at 21:40

Grea e băutura! Şi la propriu, şi la figurat! Un tânăr atins puternic de păcătosul zeu Bachus a fost filmat de paparazzii CANCAN.RO în toată splendoarea lui, la plecare, după o noapte nebună în club. Până la taxi s-a făcut de băcănie, crezându-se – credem noi – pe front, în fața superiorilor. Site-ul nr. 1 din România vă prezintă imaginile demne de filmele de comedie.

Mult alcool a curs, în weekend-ul trecut, la LOFT, unde mulți tineri s-au îmbătat crunt. În imagini este surprins un petrecăreț în stare avansată de ebrietate, care încearcă să ajungă la „depou” pentru „refacere”. Un amic ceva „mai în fire” încearcă să-l ducă la taxi. Îl ține de brațul stâng și trage din greu să-l convingă să-și continue drumul până la mașină.

(VEZI AICI: ZEUL BACHUS FACE RAVAGII SERIOASE!!! O BLONDĂ PUTERNIC ”AVARIATĂ” ȘI UN TÂNĂR AU PLECAT CU STICLELE DE ȘAMPANIE DIN CLUB DIRECT PE STRADĂ. CE A URMAT E ULUITOR!)

Beat mort și cu mâna dreaptă ridicată la tâmplă

Slăbit serios de „aburii” alcoolului, tânărul „avariat” alege să-și tragă sufletul după fiecare trei, patru metri pe care îi „bifează”. Probabil patriot desăvârșit și cu stagiul militar satisfăcut, „eroul” nostru își duce, la un moment dat, mâna dreaptă la tâmplă, crezând că în fața lui se află vreun camarad sau superior din Armată. Sau că se află pe front, luptând pentru țară. Băutura, bat-o vina!

Puternic cherchelit, tânărul salută militărește în plină stradă (SURSA FOTO: CANCAN.RO)

Șoferii nu ținut cont de „respectul” pe care l-au primit

Cu chiu cu vai, cei doi reuşesc într-un final, potrivit imaginilor realizate de CANCAN.RO, să ajungă într-o stație cu taxiuri. Misiunea s-a dovedit a fi una cu greutate, însă greul nu a luat sfârșit. Câțiva șoferi i-au refuzat, deși tânărul „militar” era, în continuare, cu mâna ridicată la tâmplă. Nu au ținut deloc cont de „respectul” care le-a fost arătat :).

Tânărul beat a salutat pe orice i-a ieșit în față (SURSA FOTO: CANCAN.RO)

Într-un final, un taximetrist, înțelegător și cu experiență de viață, alege să-i ducă pe „soldat” și pe amicul lui la odihnă. Pe drum nu știm dacă tânărul răpus puternic de zeul Bachus a „băgat” și câteva cântece patriotice, dar pe stradă a făcut un show memorabil.

Într-un final, tinerii beți găsesc un taxi care să-i primească (SURSA FOTO: CANCAN.RO)

Cine deţine informaţii despre acest subiect este rugat să ne scrie la [email protected], să ne sune la 0741 CANCAN (226.226) sau să ne scrie direct pe WhatsApp.

articolul original.

Uluitor! Bruneta pe care Dani Mocanu a umilit-o nu se poate rupe de manelistul interlop. El a făcut pe ea la propriu, iar ea îi declară acum iubirea!

23 November 2022 at 21:40

Dani Mocanu a scârbit, în iunie, tot online-ul cu un video ciudat sexual, după ce s-a filmat făcând… pe iubita lui, o tânără cunoscută în lumea muzicii de petrecere. Deși au ajuns publice, imaginile par să nu fi deranjat-o pe sexy-brunetă care, pe rețelele sociale, își strigă, în continuare, dragostea pentru manelist. CANCAN.RO are toate detaliile.

Pe 28 iunie, site-ul nr. 1 din România vă prezenta imagini absolut grotești cu Dani Mocanu, în picioare, în cabina de duș, alături de iubita lui care, posibil, habar nu avea că este înregistrată. La un moment dat, manelistul a început să urineze, fără nicio jenă, pe tânără, iar cei care au vizionat filmulețul, în mediul online, au fost, pe bună dreptate, oripilați.

Mulți s-ar fi așteptat ca legătura dintre cei doi să se rupă imediat după ce video-ul a ajuns public. Nu s-a întâmplat, însă, așa. Ba mai mult, tânăra, care are un trecut tumultos, nefiind deloc ușă de biserică, îl adoră și mai mult pe Dani Mocanu. Nu numai că, pe Instagram, nu a șters pozele cu manelistul, dar, cu fiecare, ocazie aceasta își exprimă admirația față de cel care… a făcut pe ea!

Dani Mocanu și iubita lui, în ipostazele care au oripilat online-ul

Obsedată de Dani Mocanu: “Dragostea mea…”

Recent, sexy-bruneta a distribuit, pe contul oficial de Instagram, un filmuleț de pe Tik Tok cu Dani Mocanu, intitulat “Bubuie televizorul”.

My love (n.r. Dragostea mea)”, a scris tânăra în dreptul video-ului, lângă care a pus și emoticoane: o inimoară și un zâmbet, potrivit CANCAN.RO.

Semn clar că dragostea pe care i-o poartă lui Dani Mocanu este fără margini și nu poate fi ruptă de niciun gest grotesc pe care manelistul l-ar face față de ea. Încurcate sunt căile iubirii…

Dani Mocanu, adulat în continuare de tânăra pe care a urinat (SURSA FOTO: INSTAGRAM)

Acuzat pentru incitare de ură contra femeilor

În anul 2019, Dani Mocanu a lansat o melodie prin care incita la ură contra femeilor și le denigra pe reprezentantele sexului slab. Ulterior, a fost dat în judecată. În aprilie cântărețul de muzică de petrecere a aflat și pedeapsa definitivă pe care a primit-o din partea judecătorilor.

Artistului interlop i-a fost confiscată suma de 34.136 dolari. Totodată, platforma Youtube a trebuit să-i retragă videoclipul, precum și celelalte filmulețe de acel gen.

Cine deţine informaţii despre acest subiect este rugat să ne scrie la [email protected], să ne sune la 0741 CANCAN (226.226) sau să ne scrie direct pe WhatsApp.

articolul original.

Cine ar fi crezut? Dani Oțil a dat-o pe barosăneală! Prezentatorul și-a serbat faraonic soția, iar Herăstrăul a ”duduit” de manele!

23 November 2022 at 21:40

Gabriela Prisăcariu, soția lui Dani Oțil, și-a serbat, marți seară, ziua de naștere într-un local select din Herăstrău patronat de prezentatorul de la ”Neața”. De la eveniment nu puteau lipsi prietenii săi apropiați. A urmat o petrecere „condimentată” cu manele „la greu”, iar CANCAN.RO vă prezintă, în exclusivitate, imaginile. Prezentatorul i-a organizat „diamantului” său un chef faraonic, „stropit” din plin cu alcool fin. Fotografiile sunt „de colecție”!

Petrecere mare marți seară la cafeneaua Impreso, ce aparține lui Dani Oțil. Soția „matinalului” de la Neatza a împlinit 30 de ani, iar în local a avut loc un festin grandios, invitații răsfățându-și papilele gustative cu preparate premiate și arome speciale. Atmosfera a fost întreținută de Luis Gabriel și Mandinga. Ramona Olaru și Cătălin Cazacu, Răzvan Simion și Daliana Răducan, Roxana Ionescu și Tinu Vidaicu s-au aflat printre cheflii. Toți prieteni la cataramă cu prezentatorul și partenera lui, Gabriela Prisăcariu.

(VEZI AICI: GABRIELA PRISĂCARIU L-A LĂSAT PE „MICUȚUL PREZENTATOR” CU BEBELE ȘI A IEȘIT LA DISCOTECĂ! EA LA NUBA, EL BONĂ!)

Gabriela Prisăcariu și Dani Oțil, show pe manelele

La eveniment, Gabriela Prisăcariu a optat pentru o rochie neagră, scurtă, super-sexy, cu un decolteu generos. Luis Gabriel și-a început reprezentația în jurul orelor 22:30, iar cei prezenți în local, pur și simplu, au luat-o razna :). „Toate diamantele” și „Și iar plouă” au fost două dintre melodiile care i-au extaziat pe invitați, dar și pe sărbătorită și soțul ei. Oțil și modelul au dansat îmbrățișați pe manele, potrivit imaginilor realizate de paparazzii CANCAN.RO, iar atmosfera a fost de cinci stele.

Gabriela Prisăcariu și Dani Oțil au dansat îmbrățișați pe muzica lui Luis Gabriel (SURSA FOTO: CANCAN.RO)

Motivul pentru care a ales un tort negru

Ca o gazdă bună, Gabriela Prisăcariu, atunci când nu a avut treabă pe ringul de dans, s-a plimbat printre invitați cu tava plină cu shot-uri, pe care invitații le-au savurat cu maximă plăcere. Pentru a marca schimbarea prefixului, fotomodelul a optat pentru un tort negru, cu piatră funerară, dorind, astfel, să „înmormânteze” ultimii 29 de ani. Un nou trend, adoptat inclusiv de vedete internaționale.

Gabriela Prisăcariu, alături de tortul negru pe care l-a ales (SURSA FOTO: INSTAGRAM)

Cine deţine informaţii despre acest subiect este rugat să ne scrie la [email protected], să ne sune la 0741 CANCAN (226.226) sau să ne scrie direct pe WhatsApp.

articolul original.

Cine este fotbalistul de la FCSB pe care Rapid a încercat să-l transfere. Adrian Mutu: „S-a discutat despre el, da”

23 November 2022 at 09:13

Rapid are planuri mari în anul Centenarului, iar în vară a încercat să transfere un fotbalist de la FCSB care a intrat într-un con de umbră în ultimele luni. Adrian Mutu, antrenorul alb-vișiniilor, a recunoscut interesul pentru mijlocașul roș-albaștrilor.

Din cauza accidentărilor, Florin Coman a pierdut postul de titular la FCSB, iar fotbalistul a luat în calcul să-și relanseze cariera la altă echipă. Rapid ar fi fost dipusă să-l transfere, însă cluburile nu au ajuns la un acord.

(VEZI AICI: „BOMBARDIERA” LUI FLORINEL COMAN A DAT ÎN JUDECATĂ JANDARMERIA)

Nu am mai vorbit cu cei din conducere despre el în ultimul timp. Dar s-a discutat despre Coman, da. E adevărat că nici el nu trece printr-o perioadă fastă acum, dar rămâne un jucător talentat. Asta nu i-o poate lua nimeni. Nu era o ambiție să îl transfer. Dacă pot să îl transform pe Coman? Nu știu. Asta poate să facă Gică Hagi dacă se duce la el. Sunt mai multe componente la mijloc când vreau un jucător”, a declarat Adrian Mutu, la Digi Sport.

Gigi Becali nu ia în calcul să-l vândă pe Florinel Coman

Gigi Becali, patronul FCSB-ului, nu ia, însă, în calcul să renunțe la Florinel Coman, deși mijlocașul are un sezon slab. Milionarul este de părere că internaționalul român încă poate ajuta echipa.

El săracul, mi-e milă, nici el nu mai știe. Eu nu pot să îmi dau seama, el era cum ar veni Mbappe, uite unde a ajuns Mbappe după cinci ani și uite unde e el. Hagi m-a vrăjit pe drept la ora aia, așa era, așa îl vedeam și noi, e adevărat că dacă zice el ceva eu țin cont. El are talentul, știința, capacitatea, să scoată din jucători mai mult decât pot ei. Fiind la el acolo, nouă ne iau ochii, dar dacă pleacă de la ei, nu mai sunt. Nu mă gândesc la soluția asta, dacă nu erau atâtea puncte diferență era altceva, dar dacă îl dau pe Florinel Coman, la revedere, adio, îmi iau adio și de la campionat„, a declarat, recent, Gigi Becali.

articolul original.

„Să dea și 100 de ani de suspendare!” Tatăl Simonei Halep, reacție dură după ce sportiva noastră a fost prinsă dopată | GALERIE FOTO

23 November 2022 at 08:55

Stere Halep, tatăl ex-liderului WTA, este ferm convins că fiica lui nu s-a dopat cu bună știință, fiind nevinovată. Indiferent dacă va fi sau nu suspendată, afaceristul susține că sportiva noastră „este curată sută la sută”.

Faptul că Simona Halep a fost depistată pozitiv cu Roxadustat la un control efectuat la US Open 2022 a șocat lumea sportului. Fostul lider WTA și-a angajat o echipă de avocați și speră ca aceștia să-i demonstreze nevinovăția.

(VEZI AICI: CE PASTILE IA ZILNIC SIMONA HALEP. DANA SAFTA, MEDIC ORL: „AM ACCEPTUL EI SĂ VĂ DEZVĂLUI” + „AVEA PERICOL DE TROMBOZĂ” | GALERIE FOTO)

Până la un verdict final, Simona Halep este susținută până în pânzele albe de propria familie, în special de tatăl ei.

Indiferent cum, şi 20 de ani să dea, noi suntem curaţi. Simona e curată sută la sută. Poate să dea şi 100 de ani suspendare. Noi suntem curaţi ca lacrima în faţa Domnului”, a spus Stere Halep.

Simona Halep, suspendată? „Nu vom avea un verdict mai devreme de un an”

Dacă va fi găsită vinovată în scandalul de dopaj, Simona Halep riscă chiar și patru ani de suspendare, ceea ce ar reprezenta, practic, sfârșitul carierei. Ex-liderul WTA a împlinit 31 de ani pe 27 septembrie.

Nu vom avea un verdict mai devreme de un an și asta doar dacă sportiva va cere o procedură rapidă de contestare (expedite arbitration) a rezultatului WADA. Știți cum este și cu procedura asta, sportivul o cere și trebuie văzut dacă se aprobă sau nu. În perioada asta, poate juca doar la turnee demonstrative, dar atât. Sunt mai multe interdicții cu privire la ce poate să facă sau ce nu poate să facă, dar în principal nu poate juca meciuri oficiale și asta este el mai important”, a spus avocatul Cristian Jura.

În prezent, Simona Halep este suspendată provizoiu din circuitul WTA și poate participa doar la turnee demonstrative.

articolul original.

Gigi Becali: ”Îi afectează pe teren…o să le dăm amendă!”. Patronul FCSB anunță pedepsele pentru fecesebiștii care au petrecut în LOFT cu shot-uri până la 5 dimineața!

22 November 2022 at 21:40

Billel Omrani, Andrei Vlad și Joyskim Dawa au petrecut cu shot-uri la LOFT, până la 5 dimineața, în weekend-ul trecut. În plus, atacantul francez a urinat în plină stradă, iar Gigi Becali a oferit, în exclusivitate pentru CANCAN.RO, primele declarații după escapada bahică a celor trei fotbaliști. Latifundiarul din Pipera îi va „arde” acolo unde îi doare cel mai rău, iar site-ul nr. 1 din România are toate detaliile.

Alături de partenerele de viață, Billel Omrani, Andrei Vlad și Joyskim Dawa au profitat, în weekend-ul trecut, de pauza competițională datorată Campionatului Mondial de Fotbal din Qatar și au făcut-o lată într-un local de lux din zona de nord a Capitalei (DETALII ȘI IMAGINI AICI). „Brigada” a plecat de la LOFT în zorii zile de duminică, vizibilă lovită de păcătosul zeu Bachus. Atacantul a părut cel mai afectat, acesta golindu-și „rezervorul” în plină stradă, fără să țină cont de nimeni și nimic.

(VEZI AICI: GIGI BECALI ARE O MARE PROBLEMĂ LA ECHIPĂ. EA ESTE BUNĂCIUNEA CARE A DEZBINAT VESTIARUL FCSB-ULUI!)

Gigi Becali, înțelegător la început: „Lasă-i să se distreze”

Reporterii CANCAN.RO au luat legătura cu Gigi Becali, patronul FCSB-ului fiind cunoscut că nu tolerează astfel de ieșiri ale fotbaliștilor săi. Inițial, milionarul a fost blând cu Billel Omrani, Andrei Vlad și Joyskim Dawa, gândindu-se că-s tineri și că au nevoie de momente de relaxare, chiar dacă presărate cu alcool din abundență.

Nu mă interesează, lasă-i să se distreze!„, ne-a declarat Gigi Becali în primă fază.

Însoțiți de partenere, fotbaliștii lui Gigi Becali au făcut spectacol la LOFT (SURSA: CANCAN.RO)

Nu vrea, însă, să creeze un precedent: „O să le dăm amendă!”

Discursul milionarului s-a schimbat, însă, după ce a fost întrebat de site-ul nr. 1 din România dacă astfel de acțiuni pe timp de noapte nu le scad din performanțele la echipa de club. A fost momentul în care Gigi Becali a anunțat că fotbaliștii vor fi „arși” la buzunare, imaginea clubului fiind grav afectată.

Îi afectează pe teren, dar ce să facem? O să le dăm amendă!„, a „tunat” latifundiarul, în exclusivitate pentru CANCAN.RO.

Gigi Becali și-a deschis hotel la Venus, care-i poartă numele (Foto: CANCAN.RO)
Gigi Becali nu suportă indisciplina la FCSB (SURSA FOTO: CANCAN.RO)

Le taie 25 % din salariul anual?

În urmă cu trei ani, FCSB a impus un nou Regulament de Ordine Interioară, iar jucătorii trebuiau să plătească sume importante dacă nu respectă regulile. Potrivit respectivului ROI, prejudicierea imaginii clubului printr-o conduită iresponsabilă (stare de beție, agresiuni fizice sau verbale) se taxa cu o amendă care putea ajunge până la 25% din salariul anual. Rămâne de văzut cu cât vor fi sancționați Billel Omrani, Andrei Vlad și Joyskim Dawa în urma distracție din weekend-ul trecut, de la LOFT.

Cine deţine informaţii despre acest subiect este rugat să ne scrie la [email protected], să ne sune la 0741 CANCAN (226.226) sau să ne scrie direct pe WhatsApp.

articolul original.

Ema Uta și-a arătat tatuajul ascuns cu care îl zăpăcește pe Alex Bodi! Sexoasa blondă a ieșit pe stradă într-o ținută care îi expune…

22 November 2022 at 21:40

Ema Uta este top! Sexy-blondina are, de fiecare dată, apariții “distrugătoare” atunci când iese în public. Zilele trecute, CANCAN.RO a întâlnit-o în toată splendoarea ei, într-o rochie cu care a “răvășit”, fără nicio exagerare, zona Floreasca. Misterul a fost, în sfârșit, deslușit! Tânăra a arătat cum își ține iubitul, pe Alex Bodi, în “lesă”. Nu aveți voie să ratați imaginile “de colecție”!

Ema Uta este considerată, pe bună dreptate, una dintre cele mai sexy femei din lumea de noapte a Capitalei. Make-up artistul preferat al vedetelor autohtone are mare grijă de corpul ei, orele petrecute la sala de fitness transformând-o într-una dintre cele mai dorite femei din România. Are, însă, ochi pentru un singur bărbat (cel puțin pentru moment), aici ne referim la Alex Bodi.

Ema Uta, apariție “distrugătoare” în zona Floreasca

CANCAN.RO a întâlnit-o, vineri, aproape de miezul nopții, pe Ema Uta în zona Floreasca din Capitală. Fix în momentul în care părăsea localul Elephante Bucharest, unde a luat parte la o petrecere organizată de o prietenă, care și-a sărbătorit ziua de naștere. Că a vrut sau nu, formele apetisante puse în valoare de rochița super-sexy cu care a apărut pe stradă au avut prim-planul.

Ema Uta a “distrus”, practic, “cartierul milionarilor”. Ce posterior, ce sâni, ce forme, ce atitudine! Indiferent de context, partenera lui Alex Bodi este HOT, iar imaginile realizate de CANCAN.RO reprezintă dovada de netăgăduit. Sexy-blonda a fost tot timpul cu zâmbetul pe buze, cu telefonul în față. A arătat, încă o dată, de ce musculosul din Mediaș nu poate renunța la ea. Tatuajul ascuns credem că are și el rolul său.

Ema Uta, super-sexy în Floreasca (SURSA FOTO: CANCAN.RO)

Excursie în Spania, la Alex Bodi

Lângă localul unde s-a distrat alături de amicele ei, Ema Uta a fost așteptată ca o regină, de șofer. S-a urcat într-un bolid de lux și s-a retras acasă. A doua zi, de dimineață, avea avion cu destinația Spania, unde o aștepta Alex Bodi ca pe pâinea caldă. Certurile din trecut au fost lăsate deoparte, iar în prezent relația lor merge ca pe roate.

Cine deţine informaţii despre acest subiect este rugat să ne scrie la [email protected], să ne sune la 0741 CANCAN (226.226) sau să ne scrie direct pe WhatsApp.

articolul original.

Gigi Becali a refuzat un antrenor din cauza religiei: „De iehoviști nu mă ating! Te faci din nou ortodox și după aia vii”

22 November 2022 at 12:36

După ce Nicolae Dică și-a dat demisia, antrenor interimar la FCSB a fost numit Mihai Pintilii. Doar că fostul mijlocaș nu are licența PRO, astfel că Gigi Becali este în căutarea unui tehnician cu acte în regulă. Acesta trebuie, însă, să fie neapărat ortodox.

Gigi Becali a dezvăluit, recent, că i-a fost propus un antrenor, dar că l-a refuzat din cauza religiei. Acesta este român, a fost colaboratorul lui Ioan Ovidiu Sabău, însă este adeptul Martorilor lui Iehova.

O să găsim un antrenor, să stea pe bancă, cum face toată lumea. Cum s-a făcut până acum, facem și noi. Să fie legea pentru toți la fel. Acum, când vreau eu să fac aceeași chestie cu Pintilii, s-au găsit să-l amendeze pe Poenaru, s-au prins după 10 ani că n-avea licență Poenaru! Caut un antrenor cu licență, am găsit unul care voia să vină, nu mai știu cum îl cheamă. Eu accept și alte religii, dar Martorii lui Iehova chiar nu accept! Ce facem, idolatrii și secte? Nu facem sectă! Musulmani mai accept, dar secte nu aduc!

Era un antrenor român, care a fost în staff-ul lui Ioan Ovidiu Sabău. Mi l-a propus un impresar. Apoi, am auzit că Sabău l-a obligat să se facă iehovist. Atunci, te faci din nou ortodox și după aia vii. Dar de iehovist nu mă ating, stau la 10 metri distanță”, a declarat Becali la Pro Arena.

Gigi Becali a terminat de ani buni cu jocurile de noroc
Gigi Becali. Sursă foto: Facebook

Despre Martorii lui Iehova

Martorii lui Iehova sunt o confesiune creștină milenialistă restauraționistă cu credințe netrinitare distincte față de creștinătatea mainstream. Ei se consideră o organizație religioasă creștină, non-trinitariană. În România numărul membrilor organizației, în 2019, a fost de 39.389 de persoane. Martorii nu celebrează Crăciunul, Paștele, zilele de naștere sau alte sărbători și obiceiuri, pe care le consideră că au origini păgâne.

articolul original.

Simona Halep, mesaj pentru fani în plin scandal de dopaj: „Pacea începe cu…” | GALERIE FOTO

22 November 2022 at 09:19

Faptul că Simona Halep a fost depistată pozitiv cu Roxadustat la un control efectuat la US Open 2022 a șocat lumea sportului. Fostul lider WTA și-a angajat o echipă de avocați și speră ca aceștia să-i demonstreze nevinovăția. Până la un verdict final, campioana de la Wimbledon rămâne activă pe rețelele sociale.

În prezent, Simona Halep este suspendată provizoriu și poate participa la turnee demonstrative. Nu-și neglijează, însă, fanii, pe care îi ține la curent cu cele mai importante momente din viața ei. Recent, a publicat, pe Instagram, o fotografie în care apare super relaxată, lângă care a scris un mesaj pentru cei care o susțin necondiționat.

(VEZI AICI: CE PASTILE IA ZILNIC SIMONA HALEP. DANA SAFTA, MEDIC ORL: „AM ACCEPTUL EI SĂ VĂ DEZVĂLUI” + „AVEA PERICOL DE TROMBOZĂ” | GALERIE FOTO)

Pacea începe cu un zâmbet – Maica Tereza„, a scris Simona Halep, pe Instagram.

„Nu vom avea un verdict mai devreme de un an”

Dacă va fi găsită vinovată în scandalul de dopaj, Simona Halep riscă patru ani de suspendare, ceea ce ar reprezenta sfârșitul carierei.

Nu vom avea un verdict mai devreme de un an și asta doar dacă sportiva va cere o procedură rapidă de contestare (expedite arbitration) a rezultatului WADA. Știți cum este și cu procedura asta, sportivul o cere și trebuie văzut dacă se aprobă sau nu. În perioada asta, poate juca doar la turnee demonstrative, dar atât. Sunt mai multe interdicții cu privire la ce poate să facă sau ce nu poate să facă, dar în principal nu poate juca meciuri oficiale și asta este el mai important„, a spus avocatul Cristian Jura.

Simona Halep și Toni Iuruc, divorț după un an

Altfel, Simona Halep nu a avut un an bun. În afara faptului că a fost depistată pozitiv, a trecut și printr-un divorț. Cei doi s-au civil căsătorit civil pe 15 septembrie 2021, după care mirii s-au prezentat la Fratelli, un local select din Mamaia, pentru o petrecere de lux. Printre artiştii care au întreţinut atmosfera la nuntă s-au numărat Loredana, Holograf, dar și trupa de muzică macedonească Pindu. La petrecere au participat în jur de 300 de persoane.

articolul original.

Dan Negru a răbunfnit pe Facebook: „Nu pariați pe meciurile de la Mondial. Corupții din FIFA și UEFA…” | GALERIE FOTO

22 November 2022 at 08:56

Dan Negru, prezentatorul de la Kanal D, îi sfătuiește pe români să nu parieze pe partidele de la Campionatul de Fotbal din Qatar, deoarece, în opinia lui, turneul final va fi regizat de „corupții din FIFA și UEFA”.

„Regele audiențelor” susține că mafia pariurilor va decide și acest turneu final, fotbalul fiind pătat de mult timp de oameni disperați să se îmbogățească rapid.

Nu pariați pe meciurile de Mondial! Va fi un CM în care pariorii vor pierde bani pentru că fotbalul de azi e mai mincinos ca niciodată. Corupții din FIFA și UEFA dau clasă găinarilor de la noi care au ieșit din pușcării scriind cărți 😂. Jucători și oficiali obișnuiți cu corupția vor regiza un Mondial care va sta la mâna mafiei pariurilor. La Mondialele din 2006 unele rezultate din grupe se ştiau de dinaintea primului meci, dar lista mafiei pariurilor e lungă. Campionatul Italiei, arestările barosanilor din diferite campionate arată cât de pătat e fotbalul„, a scris Dan Negru pe Facebook.

Dan Negru: „Vor transforma Mondialul într-o ruletă de pierdut bani”

În continuare, Dan Negru a precizat că acest turneu final va fi transformat într-o „ruletă de pierdut bani” de mafia pariurilor.

Înaintea fiecărui meci, TVR ar trebui să avertizeze despre mafia pariurilor. Fotbaliști talentați însă ușor coruptibili și oficiali FIFA urmariți pentru corupție vor transforma Mondialul într-o ruletă de pierdut bani. Pentru că domnul Caragiale avea dreptate: ‘norocul e prea puțin și lumea e prea multă’„, a încheiat „Regele audiențelor”.

„Boicotul, ignorarea fotbalului e soluția în viitor”

Altfel, Dan Negru a răbufnit în urmă cu un an, după ce România a ratat al șaselea Campionat Mondial consecutiv, transmițându-le microbiștilor să boicoteze fotbalul autohton.

Cum pot sârbii? Aseară au bătut Portugalia cu Ronaldo și s-au calificat la Mondiale. 1 milon de euro a dat guvernul Serbiei primă de calificare. Băi, cum pot sârbii? O țară izolată de UE cu vreo 7 milioane de locuitori, ieșită dintr-un război sângeros îl are pe Djokovic, are fotbaliști la marile cluburi europene are baschetbaliști în NBA și autostrăzi cu tuneluri prin munți. Autostrada lor spre Grecia, terminată recent, are 36 de tuneluri săpate în munte. Noi avem 2 kilometri tuneluri rutiere în toată țara. Boicotul, ignorarea fotbalului e soluția în viitor. Sunt sporturi performante în România care n-au public. Fotbalul e falimentar. Căutați sporturile alea în anii care vin. Lăsați măscăricii din fotbal„, a scris Dan Negru.

articolul original.

Milionarii Robertino & Dănuț au ”comis-o” grav la fandoseala de la Palatul Regal! Bietul Elie Saab, in ce s-a bagat! Consoartele au fost ”miresele” serii, iar ei s-au dezlănțuit ca la nunțile din Popești Leordeni!

21 November 2022 at 21:40

E o veche vorbă românească care se potrivește mănușă unui eveniment grandios care a avut loc duminică seară la Palatul Regal din București. Se spune că ”Poți scoate țăranul din sat, dar nu poți scoate satul din țăran!” Așa și cu evenimentul de duminică. Poți scoate milionarii din Popești Leordeni, dar nu poți scoate Popești Leordeniul din milionari. Milionarii la care ne referim sunt doi șmecherași: Robertino Georgescu și Dan Drăgulin (CITEȘTE MAI MULTE AICI!)

După ce în urmă cu aproape 24 de ore scriam despre acest eveniment organizat doar ca să legitimeze o nouă șmecherie imobiliară – pacaleala Elie Saab Towers din nordul Bucureștiului, CANCAN.RO vă prezintă acum, în exclusivitate, detalii de la recepția care a marcat startul unor proiecte imobiliare sub numele celebrului Elie Saab. Palatul Regal a fost închiriat, așadar, de Dan Drăgulin și Robertino Georgescu, doi șmecherași care, în trecut, au vărsat excremente în apa potabilă din Popești Leordeni (LINK AICI), iar acum s-au asociat cu celebrul designer. “Brigada” vrea blocuri ca-n Abu Dhabi în zona de nord a Capitalei, iar petrecerea a fost unică prin prisma meniului și a aranjamentelor din interior. Site-ul nr. 1 din România are toate datele.

Dan Drăgulin si Robertino Georgescu, proprietarii Metropolitan, interesați la începuturile lor de “managementul” celei mai vechi meserii din lume – ar exista spun sursele noastre și o condamnare asupra căreia vom reveni, au ieșit în evidență prin construcția a mii de apartamente de cea mai joasă calitate în Popești Leordeni, acolo unde au fost implicați în scandaluri grele. Cei doi par să fi găsit o nouă “văcuță de muls” și s-au asociat cu Elie Saab și fiul său, veniți săptămâna trecută în România pentru lansarea oficială a unui proiect imobiliar grandios (DETALII AICI) sub poleia brandului internațional. Libanezii s-au încurcat, însă, cu o companie cu reputație proastă, deci rămâne de văzut ce va ieși. Libanezii se pare că sunt disperați de bani, că lucrurile nu prea le merg cum s-ar crede.

Dan Drăgulin și Robertino Georgescu, haos în Popești Leordeni

(VEZI AICI: CUM I-AM SURPRINS PE ROBERTINO GEORGESCU ȘI DAN DRĂGULIN, ZIUA ÎN AMIAZA MARE. SUNT MULTIMILIONARI, DAR MERG PE JOS!)

Bucătar adus special de la Ibiza

Acum afaceriștii – camuflați în spatele nevinovatului Elie Saab – fac cea mai luxoasă clădire din București. De vis! 😂😂😂😂. Sa speram ca milionarii din Cartierul Francez nu vor deschide apa și le vor curge excremente. Proiectul a fost “udat” din plin la Palatul Regal. Cătălin Botezatu, Mihai Morar sau Romanița Iovan au fost doar câteva dintre numele sonore prezente la lansarea oficială a planului. Acolo a avut loc un chef de pomină. Bucătarul a fost adus direct de la Ibiza. Omul cu un CV spectaculos: 1 stea Michelin. Meniul a fost pe măsură, de pe care nu au lipsit icrele negre și roșii, foie-gras-urile și rafinamentele culinare. De voia bună au fost responsabili dirijorul Daniel Nicolae Jinga, precum și un cvartet de coarde.

Robertino Georgescu nu a ținut cont de dress code

Potrivit surselor CANCAN.RO, soțiile lui Dan Drăgulin si Robertino Georgescu au apărut îmbrăcate ca la un concert la Sala Palatului – la Miss Piranda, iar pe durata evenimentului s-au schimbat de rochii la toaletă, de parcă era nunta lor, nu vreun eveniment cu ștaif 😊. ”Miresele serii”, ce mai?! În plus, consoartele milionarilor i-au “atacat” pe toți cei prezenți să facă poze cu ele, însă n-au prea avut succes. Deși petrecerea a fost una cu dress code black tie, nici Robertino Georgescu nu a ținut cont. La un moment dat și-a dat sacoul jos pentru a-și arăta fizicul (trage la sală omul), însă cămașa albastră pocnea pe el fiind deschisă până deasupra buricului, în stil bodiguard de la o sală de manele.

Ce cadou au primit invitații

Pe fiecare masă, în loc de flori, trona un mic boschet, de culoare verde, spre maxima surprindere a invitaților, care nu-și explicau ce caută acolo. Totodată, în locație, de jur împrejur, erau arbori, totul s-a vrut a fi ceva special. Mesele au fost rotunde, în stil minimalist, cu suport forjat. Farfuriile au fost transparente. Aveai, practic, impresia că meniul este scris pe ele. Tacâmurile au fost aurii! Totodată, pe fiecare farfurie era pusă câte o broșă, cadou pentru cei prezenți din partea celor care au închiriat Palatul Regal.

Elie Saab a venit în România / (Sursa: Instagram)

Incendiu la Palatul Regal

Altfel, sosirea designerului de origine libaneză în România n-a prea fost cu noroc. Palatul Regal a luat foc la mai multe ore după lansare. La propriu. Parcă a lovit ghinionul Capitala. Pompierii au intervenit în stingerea flăcărilor aflate la nivelul plafonului etajului 2 al Palatului Regal – Muzeul Național de Artă. Un număr de 150 de persoane care ar fi fost evacuate din incinta clădirii.

Cine deţine informaţii despre acest subiect este rugat să ne scrie la [email protected], să ne sune la 0741 CANCAN (226.226) sau să ne scrie direct pe WhatsApp.

articolul original.

Jucătorii FCSB-ului au petrecut cu shot-uri la LOFT, până la 5 dimineața! Starul Omrani a urinat în plină stradă! Gigi Becali va lua foc!

21 November 2022 at 21:40

Billel Omrani, Andrei Vlad și Joyskim Dawa au făcut-o lată, până la 5 dimineața, la LOFT, sărbătorind, astfel, pauza competițională datorată Campionatului Mondial de Fotbal din Qatar. Lângă ei s-au aflat partenerele lor de viață, la rândul lor în formă maximă. După chef, atacantul francez și-a golit “rezervorul” în plină stradă, fără să țină cont de nimeni și nimic. CANCAN.RO vă prezintă, în exclusivitate, imaginile care, cu siguranță, îl vor înfuria pe Gigi Becali.

Alături de partenerele de viață, cei trei fotbaliști ai FCSB-ului au făcut o incursiune în lumea bună, în weekend. Era doar final de săptămână, iar antrenamentele nu erau în program duminică. Billel Omrani, Andrei Vlad și Joyskim Dawa au luat cu asalt un club de lux din nordul Capitalei, iar ce a urmat este de povestit nepoților. A urmat o băută ca-n filme, potrivit imaginilor realizate de paparazzii CANCAN.RO. Shot-uri la “greu”, dansuri, distracție, îmbrățișări, voie bună.

(VEZI AICI: GIGI BECALI ARE O MARE PROBLEMĂ LA ECHIPĂ. EA ESTE BUNĂCIUNEA CARE A DEZBINAT VESTIARUL FCSB-ULUI!)

Shot-uri fără număr la LOFT

Nici iubitele fotbaliștilor nu au s-au lepădat de păcătosul zeu Bachus și, la rândul lor, au băut cot la cot cu domnii. La LOFT, toată gașca a fost în super formă. Semn clar de mult așteptau un astfel de festin cu “tărie” de calitate de mult timp. “Vitaminizarea” le-a priit, fără, discuție “eroilor” noștri care au părăsit localul la 5 dimineața. Practic, steliștii au închis clubul. Credem că imaginile realizate de CANCAN.RO nu vor fi pe placul lui Gigi Becali, arhicunoscut pentru faptul că nu tolerează alcoolul.

Însoțiți de partenere, fotbaliștii lui Gigi Becali au făcut spectacol la LOFT (SURSA: CANCAN.RO)

Billel Omrani a urinat în plină stradă

Pe drum, Billel Omrani, un adevărat “erou” al nopților pierdute, a întâmpinat ceva probleme cu vezica. S-a oprit după ce a ochit un tufiș corespunzător și a dat drumul la treabă. Câteva zeci de secunde a durat toată acțiunea. Ulterior s-a retras în mașină și bănuim că s-a dus la “depou” pentru odihna binemeritată.

Omrani este cunoscut ca fiind un jucător care adoră viața de noapte (SURSA: CANCAN.RO)

“Îi dau eu 100 de pahare și îi pun la dispoziție și o limuzină”

Liber de contract după despărțirea de CFR Cluj, Billel Omrani a semnat, în septembrie, cu FCSB. La scurt timp, un site din Cluj-Napoca a publicat un filmuleț cu atacantul francez beat într-un taxi. La momentul respectiv, Gigi Becali, patronul vicecampioanei României, a avut o reacție memorabilă.

Bravo, domnilor de la Cluj. Nici nu realizați ce bine mi-ați făcut cu acele imagini publicate acum cu Omrani. Eu chiar vă mulțumesc. Si vă spun și de ce. Eu i-am pus clauză de reziliere lui Omrani. Iar acum sunt sigur că în acesti trei ani de zile el nu va pleca de la mine fără să vreau eu. Nimeni nu o să îi mai achite din străinătate clauza după ce o să îl vadă cu băutură prin TAXI. Așa că eu sunt sigur că 3 ani o să rămână la mine fără să îl pierd dacă mi se achită automat clauza lui de reziliere. Iar lui Omrani, dacă îmi face treabă îi mai dau eu 100 de pahare și îi pun la dispozitie și o limuzină să se plimbe prin tot Bucureștiul. Apariția asta cu imaginile după patru ani e doar o regie ieftina a la Cluj. Însă, vă repet. Cei de la Cluj chiar mi-au făcut un bine”, a spus Gigi Becali pentru PROSPORT.RO.

Cine deţine informaţii despre acest subiect este rugat să ne scrie la [email protected], să ne sune la 0741 CANCAN (226.226) sau să ne scrie direct pe WhatsApp.

articolul original.

Laurențiu Reghecampf i-a dat fatala fostei soții! A fost acuzat de furt, iar IPJ Ilfov a decis

21 November 2022 at 21:40

Polițiștii au finalizat dosarul penal al lui Laurențiu Reghecampf (46 de ani) în care acesta este acuzat că ar fi furat bijuteriile fostei soții, dar și mai multe bunuri. CANCAN.RO a obținut referatul după audieri și-l prezintă în exclusivitate. IPJ Ilfov a făcut lumină în acest caz complicat, iar antrenorul poate deschide liniștit sticla cu șampanie. Site-ul nr. 1 din România a intrat în posesia actelor!

Anul trecut, pe 12 decembrie, agenta de jucători a formulat o plângere penală, în care îl acuza pe Laurențiu Reghecampf că ar fi scos dintr-un cont deschis pe numele lui, fără să aibă acordul, sume de bani în valoare de aproximativ un milion de euro pe care și i-a însușit. Totodată, i-a imputat că ar fi sustras două ceasuri de lux, de 157.000 de euro și 75.952, 50 euro, precum și mai multe bijuterii în valoare de peste 400.000 de euro.

(VEZI AICI: MARELE ABSENT DE LA BOTEZUL LUI LIAM, FIUL CORINEI CACIUC ŞI AL LUI LAURENŢIU REGHECAMPF. CE MESAJ I-A TRANSMIS LUCA, FIUL CEL MARE AL LUI REGHE)

Ce a declarat Laurențiu Reghecampf la audieri

Ambele părți au fost audiate, iar oamenii legii au decis să claseze dosarul! Pe scurt, Laurențiu Reghecampf este nevinovat. În continuare, vă prezentăm ce a declarat antrenorul în fața polițiștilor.

Cu privire la bunurile menționate în plângere, arată faptul că acestea sunt bunuri comune ale familiei, nu le-a sustras, întrucât sunt căsătoriți legal. Cu referire la ceasurile menționate în plângere, arată faptul că nu le mai are în posesie, acestea fiind ceasuri bărbătești, cumpărate de el și a dispus de ele așa cum a dorit, deține documente de proveniență pentru acestea, respectiv extrasele bancare de cont de unde s-a făcut plata pentru ele. În referire la bijuterii, acestea nu sunt individualizate în plângere decât generic, acestea nu au ajuns niciodată în posesia sa”, au notat polițiștii, după audierea lui Laurențiu Reghecampf.

Nici vorbă de furt: „Sunt bunuri comune ale ambilor soți!”

Impresara a făcut, totodată, referire și la bunurile din două containere din casa din Dubai, acuzându-l pe Laurențiu Reghecampf că le-ar fi furat. Din nou, oamenii legii i-au dat dreptate antrenorului.

În urma cercetărilor effectuate s-a stabilit faptul că bunurile despre care se face referire în plângerea penală formulată sunt bunuri comune ale ambilor soți, care sunt căsătoriți sub regimul comunității legale de bunuri, situația în care ambii soți dețin deopotrivă atât posesia, cât și detenția liberă a bunurilor comune. (…) Ambii soți au drept de administrare și de posesie asupra acestora. În referire la bunurile din cele două containere despre care persoana vătămată a precizat că sunt furate de soțul său, acestea sunt comune și sunt depozititate în containerele ce fac obiectul cauzei, iar ambele părți au acces, dar și drept de aministrare și de dispoziție asupra acestora, bunurile nefiind însușite exclusiv de numitul Reghecampf Laurențiu, fiind atașate la dosarul cauzei prin care s-a constatat faptul că persoana vătămată a primit diferite bunuri din cele două containere în momenul în când le-a solicitat. În referire la bijuteriile cu o valoare estimată de persoana vătămată la peste 400.000 de euro, acestea nu au fost individualizate în niciun fel pe parcursul efectuării cercetărilor în cauză și nici nu au fost depuse la dosarul cauzei documente de proveniență pentru acestea”, au stabilit anchetatorii.