Ungurii au reacționat imediat după Kosovo - România 0-3: ”Noapte plină de piper la Priștina” | Sport.ro

📅 2024-09-16

Tricolorii au debutat cu succes în noua ediție din Nations League. Mircea Lucescu, noul selecționer al României, a revenit pe banca primei reprezentative cu o victorie categorică la Priștina.

Publicația din Ungaria, Nemzeti Sport, a reacționat imediat după ce România a predat o lecție de fotbal acasă la kosovari.

”După calificările de la București din toamna anului trecut, cele două echipe așteptau cu nerăbare o noapte plină de piper la Priștina. Nu au ratat imnul României, iar aproape fiecare atingere a oaspeților a fost umplută de huiduieli. Mai ales la golul lui Dennis Man, care a avansat pe dreapta, printre trei fundași, și a deschis scorul.

Man a fost și unul dintre protagoniștii primei fază-cheie din repriza secundă. Un fault comis împotriva lui a fost depistat de tehnologia VAR, iar Răzvan Marin a fructificat lovitura de pedeapsă. Și în timp ce Kosovo se lupta să facă măcar lucrurile mai bune, românii au ripostat și Marin a marcat”, punctează maghiarii.

Dennis Man a deblocat tabela de marcaj în minutul 40, după assist-ul provenit de la Răzvan Marin care, în actul secund, a fructificat fără emoții o lovitură de pedeapsă în minutul 51.

Denis Drăguș a dus scorul la 3-0 în minutul 82. România a evoluat în superioritate numerică pe final, după ce Vojvoda a încasat al doilea cartonaș galben în minutul 85. Tabela de marcaj a rămas nemodificată până la fluierul de final al ”centralului”.

Pentru mai multe detalii, va invitam sa vizitati stirea originala.
📈 ROBOTFX MetaTrader Expert Advisors and Indicators to maximize profits and minimize the risks

Ultimele stiri sport

Rapid București - U Cluj 0-1 | Berto deschide scorul pentru oaspeți

Urmărim și comentăm împreună meciul dintre Rapid București și Universitatea Cluj pe www.sport.ro, dar și pe Facebook Sport.ro.

Camerele TV au fost pe el! Cum a fost surprins Dan Șucu, după ce U Cluj a deschis scorul în Giulești

Rapid se duelează cu Universitatea Cluj în etapa a 15-a din Superliga României.

Man și Mihăilă au făcut show, dar Parma a pierdut! Notele primite de internaționalii români după remontada lui Udinese

Parma a pierdut partida cu Udinese cu scorul de 2-3, după ce, la pauză, Cruciații se aflau în avantaj, scor 2-0.

Kylian Mbappe le-a mulțumit celor de la PSG! Motivul din spatele gestului

Transferul atacantului francez de la Paris Saint-Germain la Real Madrid a fost mutarea verii în fotbalul mondial.

Mesajul primit de Marius Șumudică din partea ultrașilor lui Rapid în timpul meciului cu U Cluj