Barcelona - Bayern Munchen 4-1, Manchester City - Sparta Praga 5-0. Catalanii se răzbună pe bavarezi! Toate rezultatele | Sport.ro

📅 2024-10-24

FC Barcelona - Bayern Munchen 4-1

Final de meci!

Minutul 56: GOL Barcelona! E seara lui Raphinha! Brazilianul a înscris și se poate lăuda cu un hattrick de toată frumusețea.

Minutul 45+1: GOL Barcelona! Raphinha face "dubla".

Minutul 36: GOL Barcelona! Robert Lewandoski înscrie.

Minutul 18: GOL Bayern! Harry Kane a înscris, de data asta regulamentul și scorul este egal.

Minutul 10: Harry Kane a înscris, dar golul a fost anulat după verificarea VAR.

Minutul 1: GOL Barcelona! (Raphinha)

Minutul 1: Start de meci!

Atletico Madrid - Lille 1-3

Minutul 90: GOL Lille! Jonathan David face "dubla".

Minutul 75: GOL Lille! Francezii reușesc remontada! Jonathan David se alătură pe foaia de marcatori.

Minutul 62: GOL Lille! Edon Zhegrova egalează pentru francezi!

Minutul 8: GOL Atletico! Julian Alvarez a deschis scorul.

Benfica Lisabona - Feyenoord Rotterdam 1-3

Minutul 90+2: GOL Feyenoord! Antoni Milambo punte cireașa de pe tort pentru olandezi.

Minutul 66: GOL Benfica! Kerem Akturkoglu înscrie și reduce din dezavantaj.

Minutul 57: Gernot Trauner s-a alăturat marcatorilor, dar reușita lui avea să fie anulată pe motiv de offside.

Minutul 33: GOL Feyenoord! Antoni Milambo înscrie.

Minutul 25: Ueda a înscris "dubla", dar i-a fost anulată doua minute mai târziu pe motiv de offside.

Minutul 13: GOL Feyenoord! Ueda a deschis scorul.

Manchester City - Sparta Praga 5-0

Minutul 87: GOL Manchester City! Matheus Nunes înscrie din penalty.

Minutul 68: GOL Manchester City! Erling Haaland reușește "dubla".

Minutul 64: GOL Manchester City! John Stones mărește diferența.

Minutul 58: GOL Manchester City! Erling Haaland se alătura pe foaia de marcatori.

Minutul 3: GOL Manchester City! Phil Foden a deschis scorul.

RB Leipzig - Liverpool 0-1

Minutul 28: GOL Liverpool! Darwin Nunez deschide scorul pentru "cormorani".

Red Bull Salzburg - Dinamo Zagreb 0-2

Minutul 82: GOL Dinamo Zagreb! Bruno Petkovic înscrie.

Minutul 47: GOL Dinamo Zagreb! Sandro Kulenovic bagă mingea în poartă.

Young Boys Berna - Inter Milano 0-1

Minutul 90+3: GOL Inter! Marcus Thuram înscrie.

știre inițială

Grupa unică (”league phase”) din UEFA Champions League a ajuns la etapa a treia, iar capul de afiș al meciurilor de miercuri este partida FC Barcelona - Bayern Munchen, LIVE TEXT pe Sport.ro de la ora 22:00.

Programul meciurilor de miercuri din Champions League

Atalanta - Celtic (19:45)

Brest - Bayer Leverkusen (19:45)

Atletico Madrid - Lille (22:00)

FC Barcelona - Bayern Munchen (22:00)

Benfica Lisabona - Feyenoord Rotterdam (22:00)

Manchester City - Sparta Praga (22:00)

RB Leipzig - Liverpool (22:00)

Red Bull Salzburg - Dinamo Zagreb (22:00)

Young Boys Berna - Inter Milano (22:00)

Rezultatele și marcatorii din meciurile de marți

AC Milan - Club Brugge 3-1

Au marcat: Christian Pulisic 34, Tijjani Reijnders 61, respectiv Kyriani Sabbe 51.

Cartonaş roşu: Raphael Onyedika (FC Bruges, 40).

AS Monaco - Steaua Roşie Belgrad 5-1

Au marcat: Takumi Minamino 20, 70, Breel Embolo 45+4, Wilfried Singo 54, Maghnes Akliouche 90+7, respectiv Cherif Ndiaye 27 - penalty.

Arsenal Londra - Şahtior Doneţk 1-0

A marcat: Dmitro Riznik (autogol) 29.

Leandro Trossard (Arsenal) a ratat un penalty în min. 77 (a apărat Dmitro Riznik).

Aston Villa - Bologna 2-0

Au marcat: John McGinn 55, Jhon Duran 64.

Girona - Slovan Bratislava 2-0

Au marcat: Miguel Gutierrez 42, Juanpe 73.

Cristhian Stuani (Girona) a ratat un penalty în min. 89 (a apărat Dominik Takac).

Juventus Torino - VfB Stuttgart 0-1

A marcat: El Bilal Toure 90+2.

Enzo Millot (Stuttgart) a ratat un penalty în min. 86 (a apărat Mattia Perin).

Cartonaş roşu: Danilo (Juventus) 84.

Paris Saint-Germain - PSV Eindhoven 1-1

Au marcat: Achraf Hakimi 56, respectiv Noa Lang 34.

Real Madrid - Borussia Dortmund 5-2

Au marcat: Antonio Rudiger 60, Vinicius Junior 62, 86, 90+3, Lucas Vazquez 83, respectiv Donyell Malen 30, Jamie Gittens 34.

Sturm Graz - Sporting Lisabona 0-2

Au marcat: Nuno Santos 23, Viktor Gyokeres 53.

Topul golgheterilor Champions League înaintea partidelor de miercuri

4 goluri: Kane (Bayern Munchen)

3 goluri: Vinicius Junior (Real Madrid), Adeyemi (Borussia Dortmund), Bynoe-Gittens (Borussia Dortmund), Guirassy (Borussia Dortmund), Sesko (RB Leipzig), Sima (Brest)

2 goluri: Akliouche (AS Monaco), Akturkoglu (Benfica Lisabona), Duran (Aston Villa), Gyokeres (Sporting Lisabona), Kairinen (Sparta Praga), Kokcu (Benfica), Lewandowski (FC Barcelona), Maeda (Celtic Glasgow), Minamino (AS Monaco), Olise (Bayern Munchen), Pulisic (AC Milan), Reijnders (AC Milan), Rudiger (Real Madrid), Vlahovic (Juventus Torino), Wirtz (Bayer Leverkusen)

36 Slovan Bratislava 3 0 0 3 1-11 0

Pentru mai multe detalii, va invitam sa vizitati stirea originala.
📈 ROBOTFX MetaTrader Expert Advisors and Indicators to maximize profits and minimize the risks

Ultimele stiri sport

A fost bătaie în toată regula! Echipa din România care s-a făcut de râs în Europa

CSM Constanța evoluează în acest sezon cu ambele echipe, cea masculină și cea feminină, în cupele continentale.

”Cum se încheie Rangers - FCSB?” Cititorii Sport.ro au oferit răspunsul

S-au jucat primele meciuri din Europa League! Pe ce loc a coborât FCSB înaintea partidei de azi cu Rangers

Campioana României evoluează de la ora 22:00 pe Ibrox Stadium cu echipa la care este legitimat Ianis Hagi, fără drept de joc în Europa League.

Căpitan la 22 de ani. Mircea Lucescu i-a dat banderola în fața unor nume grele din vestiar

Adrian Iencsi (49 de ani) a jucat aproape 9 ani pentru Rapid în perioadele 1997-2004 și 2009-2010, echipă cu care a câștigat de două ori campionatul (1999 și 2003), de două ori Cupa României (1998 și 2002) și de două ori Supercupa României (1998 și 2002).

Secretul prin care face față: handbalul fără dureri e un vis pentru Neagu, din 2009 încoace

Cristina Neagu, invitata jurnalistului Andru Nenciu, într-un episod de colecție al emisiunii Poveștile Sport.ro.

Laurențiu Reghecampf a dat verdictul înainte de Rangers - FCSB: ”Sunt sigur de asta”

FCSB se află deja în Scoția pentru a pune la punct ultimele detalii înaintea jocului cu Rangers din Europa League.

Clasamentul Champions League după primele 3 etape! Surprize imense în Top 8 + AC Milan și Atletico Madrid sunt acum eliminate!

Marți și miercuri s-au disputat meciurile din cadrul rundei a treia a grupei unice.

Hansi Flick și Robert Lewandowski au reacționat categoric după ce FC Barcelona a umilit-o pe FC Bayern

FC Barcelona a învins-o cu 4-1 pe FC Bayern Munchen.

Rangers - FCSB, de la ora 22:00 în Europa League, meci tare pe Ibrox! Campioana României are punctaj maxim în grupă

Partida de pe Ibrox Stadium dintre Rangers și FCSB este LIVE TEXT pe Sport.ro de la ora 22:00.

Dinamo, cu Ali Zein dezlănțuit, a învins liderul grupei și a urcat pe podium în EHF Champions League! Cum arată clasamentul

”Dulăii” antrenați de David Davis au făcut un meci excelent cu Sporting Lisabona.