Erling Haaland a înscris un gol senzațional în UCL și i-a lăsat mască pe toți: ”De necrezut” | Sport.ro

📅 2024-10-24

”Cetățenii” au câștigat cu 5-0 confruntarea din a treia etapă din UEFA Champions League și și-au asigurat, cel puțin pentru moment, podiumul în faza ligii de la ”masa bogaților”, cu șapte puncte.

Erling Haaland a înscris un gol senzațional în UCL și i-a lăsat mască pe toți: ”De necrezut!”

În minutul 58 al meciului, Erling Haaland a marcat un gol senzațional. Din centrarea lui Savinho, norvegianul a reluat acrobatic, cu câlcâiul, în poarta lui danezului Peter Vindahl.

Internetul a explodat după reușita lui Haaland.

”Nu e din această lume”, a scris Manchester City pe rețelele social media. ”Erling Haaland marchează un gol de necrezut, cu călcâiul, din voleu!”, a punctat și contul oficial de pe Twitter/X al eșalonului de elită din Anglia, Premier League.

Pep Guardiola a avut o reacție categorică după reușita norvegianului.

”Este de necrezut cât talent are băiatul ăsta. Când Erling scapă în spatele fundașilor, este de neoprit. Erling are o capacitate incredibilă. Poate să atingă mingea de 15 ori, iar în acest interval să își creeze șapte sau opt ocazii. Astăzi a marcat de două ori, dar putea să mai înscrie încă două”, a spus antrenorul lui Manchester City.

Manchester City - Sparta Praga 5-0

Phil Foden a deschis scorul în prima repriză (minutul 3). În actul secyund, Nathan Ake a avut un gol anulat (minutul 47). Erling Haaland a realizat o ”dublă” (58, 68), John Stones a înscris în minutul 64, iar Matheus Nunes a închis tabela de marcaj la 5-0 în minutul 88.

Pentru mai multe detalii, va invitam sa vizitati stirea originala.
📈 ROBOTFX MetaTrader Expert Advisors and Indicators to maximize profits and minimize the risks

Ultimele stiri sport

S-a lăsat de fotbal și recunoaște: "A fost greu, ieșeam din casă ca un fotbalist. Îmi dădeam seama pe drum că nu mai sunt"

Adaptarea unui fotbalist atunci când agață ghetele în cui este dificilă.

Steliștii acuză! ”Confuzia între FC Fcsb și Steaua”, ”manipulare”, ”interese financiare”, ”campanie electorală”

Războiul între FCSB și Steaua pare că nu se va sfârși vreodată.

Scoțienii au găsit ”killer-ul” de la FCSB: ”Cea mai mare amenințare”

Novak Djokovic şi-a anunţat oficial retragerea de la Paris!

Tenismanul sârb este campionul în exercițiu al turneului Masters.

România urcă în clasamentul FIFA! Pe ce loc se află acum naționala lui Mircea Lucescu

FIFA a publicat astăzi ierarhia mondială, iar reprezentativa tricoloră este în urcare.

Ionel Ganea face praf o vedetă din Liga 1

Ionel Ganea (51 de ani) este un fost internațional român cu 45 de prezențe și 19 goluri la prima reprezentativă.

Cu un look nou, Teodora Meluță este gata pentru play-off-ul calificării la EURO 2025!

Naționala României joacă o dublă manșă cu Polonia în drumul spre turneul final al Campionatului European.

Internaționalul român care ”trage echipa după el” pentru promovarea în Serie A!

Presa italiană continuă să îl laude pe mijlocașul care a evoluat în naționala tricolorilor.

Rangers - FCSB, de la 22:00, în Europa League. Echipele probabile + Cotele la pariuri. Analiza lui Dan Chilom

Meciul din Europa League e LIVE BLOG pe Sport.ro.