Ungurii, îngenuncheați în Nations League! Germania s-a distrat cu Szoboszlai și compania | Sport.ro

📅 2024-09-16

Cele două naționale s-au întâlnit sâmbătă seară în prima etapă din Grupa 3 a Ligii A din Nations League pe ”Merkur Spiel-Arena” din Dusseldorf.

La capătul celor 90 de minute, Germania s-a impus cu 5-0 și a obținut toate cele trei puncte în urma confruntării.

Niclas Fullkrug a deschis scorul în minutul 27, din pasa decisivă provenită de la Jamal Musiala. Potopul a venit însă în actul secund, moment în care nemții au punctat de patru ori.

Mai întâi, Musiala a dus scorul la 2-0 în minutul 58, ca Florian Wirtz să majoreze diferența la 3-0 în minutul 66. Pe final, Aleksandar Pavlovic și-a trecut și el numele pe tabela de marcaj.

Kai Havertz a pus cireașa pe tort în minutul 81, după ce a executat elegant o lovitură de la 11 metri și l-a învins fără probleme pe portarul ungurilor, Peter Gulacsi.

Grupa 3 a Ligii A din Nations League

Germania este lider cu trei puncte și un golaveraj de +5. Olanda se situează pentru moment pe poziția secundă, după ce a învins-o cu 5-2 pe Bosnia și Herțegovina, care e pe trei. Ungaria se află pe ultima poziție.

Nemții se duelează marți, 10 septembrie, de la ora 21:45, cu Olanda în a doua etapă din Nations League.

Pentru mai multe detalii, va invitam sa vizitati stirea originala.
📈 ROBOTFX MetaTrader Expert Advisors and Indicators to maximize profits and minimize the risks

Ultimele stiri sport

Rapid București - U Cluj 0-1 | Berto deschide scorul pentru oaspeți

Urmărim și comentăm împreună meciul dintre Rapid București și Universitatea Cluj pe www.sport.ro, dar și pe Facebook Sport.ro.

Camerele TV au fost pe el! Cum a fost surprins Dan Șucu, după ce U Cluj a deschis scorul în Giulești

Rapid se duelează cu Universitatea Cluj în etapa a 15-a din Superliga României.

Man și Mihăilă au făcut show, dar Parma a pierdut! Notele primite de internaționalii români după remontada lui Udinese

Parma a pierdut partida cu Udinese cu scorul de 2-3, după ce, la pauză, Cruciații se aflau în avantaj, scor 2-0.

Kylian Mbappe le-a mulțumit celor de la PSG! Motivul din spatele gestului

Transferul atacantului francez de la Paris Saint-Germain la Real Madrid a fost mutarea verii în fotbalul mondial.

Mesajul primit de Marius Șumudică din partea ultrașilor lui Rapid în timpul meciului cu U Cluj