Denis Drăguș a debutat la Trabzonspor! Cum s-a descurcat la meciul cu Ruzomberok din Europa League | Sport.ro

📅 2024-09-08

Echipa la care Denis Drăguș a ajuns în această vară s-a impus cu scorul de 2-0 și are un avantaj liniștitor înaintea returului programat pe 1 august.

Denis Drăguș a debutat la Trabzonspor

Trezeguet a marcat primul gol al partidei în minutul 39, iar scorul final a fost stabilit în prelungiri de Cihan Canak, care, spre surprinderea tuturor, a reprodus gestul făcut de Merih Demiral, pentru care starul Turciei o suspendare de două etape la EURO 2024 din cauza căreia a ratat meciul cu Olanda din sferturi, atunci când turcii au fost eliminați.

Denis Drăguș a fost titular la formația lui Abdullah Avci, însă atacantul echipei naționale nu a reușit să înscrie la debutul la noua sa echipă. Drăguș a rămas pe teren până în minutul 67, atunci când a fost înlocuit cu Enis Destan.

Au fost momente când adversarul a avut o posesie mai bună și ne-a pus probleme. Din când în când, am văzut în teren multe lucruri pe care le-am lucrat la antrenamente. Ne-am grăbit cu ultima pasă și asta i-a permis adversarului să vină peste noi. Am vrut să deschidem scorul devreme. Nu cred că avem o problemă cu motivația”, a spus Abdullah Avci la finalul jocului.

Dacă va trece de slovacii de la Ruzomberok, Trabzonspor o va întâlni în turul trei preliminar din Europa League pe câștigătoarea dublei dintre Wisla Cracovia – Rapid Viena. În tur, Rapid Viena a câștigat cu 2-1.

Pentru mai multe detalii, va invitam sa vizitati stirea originala.
📈 ROBOTFX MetaTrader Expert Advisors and Indicators to maximize profits and minimize the risks

Ultimele stiri sport

Finlanda U21 - România U21, LIVE marți de la ora 18:00 pe Pro Arena și VOYO! EURO 2025, din ce în ce mai aproape

Tricolorii sub 21 de ani au câștigat cu 1-0 meciul cu Muntenegru de la Târgoviște și acum se deplasează la Tampere pentru partida cu Finlanda.

România - Lituania, luni de la ora 21:45 în Liga Națiunilor! Naționala lui Mircea Lucescu continuă drumul din Divizia C spre Campionatul Mondial din 2026

În primul meci din actuala ediție UEFA Nations League, tricolorii s-au impus clar în Kosovo, 3-0.

Gazzetta dello Sport a descris într-un singur cuvânt naționala României după victoria din Nations League

România a învins-o fără probleme pe Kosovo vineri seară la Priștina.

Ungurii, îngenuncheați în Nations League! Germania s-a distrat cu Szoboszlai și compania

Germania - Ungaria s-a încheiat 5-0.

Todd Boehly pleacă de la Chelsea! Peste un miliard de euro a cheltuit americanul pe transferuri

Todd Boehly, miliardarul american și președintele lui Chelsea, ar putea renunța la clubul londonez.