Gloria Bistrița - CSM București 30-26. Bistrița debutează cu o victorie în Liga Campionilor

📅 2024-09-16

Gloria Bistrița - CSM București 30-26, în prima etapă din Champions League la handbal feminin

Partida dintre cele două formații românești a început cu un avantaj pentru formația CSM București, însă Gloria a preluat conducerea după primele 20 de minute.

Handbalistele de la Bistrița au intrat la pauză cu un avantaj de 3 goluri, ca mai apoi, după primele 10 minute din partea secundă, să se distanțeze la 5 goluri diferență.

Ultimul gol al partidei a fost marcat de CSM București, însă acesta nu a fost suficient, iar diferența de pe tabelă a fost de 4 goluri.

Gloria Bistrița - CSM București 30-26! Debut cu dreptul pentru gazde în Liga Campionilor la handbal feminin

Min 60: Bistrița - CSM 30-26. Final de meci, Gloria Bistrița debutează cu o victorie în Liga Campionilor.

Min 51: Bistrița - CSM 27-22. Bistrița păstrează avantajul de 5 goluri.

Min. 40: Bistrița - CSM 22-17. Handbalistele Gloriei rămân în avantaj.

Min. 31: A început cea de-a doua repriză!

Min. 30: Bistrița - CSM 16-13. "Tigroaicele" sunt conduse la pauză.

Min. 21: Bistrița - CSM 10-8. Echipa din Bistrița a preluat conducerea.

Min. 10: Bistrița - CSM 3-4. "Tigroaicele" conduc pe tabela de marcaj.

Min. 1: Începe meciul!

Gloria Bistrița - CSM București, 17:00 DGS 1. Rapidul va intra în competiție duminică

Iar meciul de deschidere este cu totul special pentru că se vor întâlni în meci direct Gloria Bistrița și CSM București, sâmbătă, de la ora 17:00, partidă care va fi în direct pe Digi Sport 1.

De asemenea, cea de-a treia reprezentantă a României, Rapid, va intra în competiție duminică, tot de la ora 17:00, și tot pe Digi Sport 1. Adversară îi va fi puternica echipă Buducnost Podgorica, dublă campioană europeană, dar care trece prin mari probleme financiare.

De altfel, echipa a fost la un pas să nu fie înscrisă în Liga Campionilor, dar până la urmă s-au găsit resursele financiare necesare. Dar poate că tocmai de aceea, Buducnost ar putea fi și mai periculoasă!

Program Liga Campionilor, sâmbătă, 7 septembrie

Program Liga Campionilor, duminică, 8 septembrie

Componență Grupa A Liga Campionilor, feminin / Foto: @flashscore
Componență Grupa B Liga Campionilor, feminin / Foto: @flashscore
Pentru mai multe detalii, va invitam sa vizitati stirea originala.
📈 ROBOTFX MetaTrader Expert Advisors and Indicators to maximize profits and minimize the risks

Ultimele stiri digi sport

Italienii au dat verdictul despre Dennis Man, după ”dezastrul” Parmei din meciul cu Udinese

Cu ce s-a lăudat Bellingham înainte de startul din Champions League

”Întărire” pentru Barcelona! Fotbalistul revine la echipă după 5 luni

Apariție specială a lui Marius Șumudică la primul meci în Giulești + Mesajul apărut la peluză pentru antrenor

Decizia radicală luată de fanii Rapidului care l-au ironizat pe Șumudică, la 5 zile după ce ”au făcut pace” cu antrenorul