Presa din Kosovo l-a descris în două cuvinte pe Mircea Lucescu, după meciul contra României din Liga Națiunilor

📅 2024-09-16

Mircea Lucescu a revenit pe banca naționalei României, după o pauză de 38 de ani.

Kosovarii, despre Mircea Lucescu, după 0-3 cu România: ”Profesionist adevărat”

La finalul meciului de la Priștina, Mircea Lucescu i-a impresionat pe kosovari cu discursul său.

Presa din Kosovo l-a descris pe selecționerul României în doar două cuvinte, după ce au auzit ce a transmis acesta.

Profesionist adevărat”, l-au numit kosovarii de la Telegrafi pe Mircea Lucescu, după meciul din Liga Națiunilor.

Speram la această victorie. Când ne-am strâns la Mogoșoaia, când am văzut atâția băieții din toate colțurile lumii, am fost preocupat și îngrijorat, dar mi-am dat seama că am de-a face cu niște jucători profesioniști, inteligenți, care știu ce vor și au fost foarte atenți la ce le-am spus.

Am insistat și am forțat față de ce erau obișnuiți să facă. Ei mergeau mai mult pe relaxare și recuperare. Nu, trebuie să ridicăm ștacheta ca să facem față jocului adversarilor.

Aș vrea să spun un singur lucru. Meritul acestei victorii este și al celorlalți antrenori de dinaintea mea - Contra, Edi Iordănescu, Rădoi, toți care au contribuit la formarea acestui grup de jucători talentați. Ei aveau nevoie de ceva în plus pentru a face un pas înainte”, a spus Mircea Lucescu, după meciul de la Priștina.

VIDEO Rezumat Kosovo - România 0-3

Pentru mai multe detalii, va invitam sa vizitati stirea originala.
📈 ROBOTFX MetaTrader Expert Advisors and Indicators to maximize profits and minimize the risks

Ultimele stiri digi sport

”Întărire” pentru Barcelona! Fotbalistul revine la echipă după 5 luni

Apariție specială a lui Marius Șumudică la primul meci în Giulești + Mesajul apărut la peluză pentru antrenor

Decizia radicală luată de fanii Rapidului care l-au ironizat pe Șumudică, la 5 zile după ce ”au făcut pace” cu antrenorul

Rapid București - 'U' Cluj 0-1, ACUM, la Digi Sport 1. ”Șepcile Roșii” au dat lovitura în Giulești

Parma - Udinese 2-3. Gazdele au condus cu 2-0 la pauză, dar a urmat ”remontada”. Man și Mihăilă, câte un assist