Rapid a luat bătaie în amicalul cu divizionara secundă CS Mioveni, scor 1-2

📅 2024-09-16

Fereastra de mercato din România se va încheia luni, 9 septembrie, iar giuleștenii nu au contat pe piața de transferuri, în ciuda promisiunilor făcute de noul antrenor Marius Șumudică (53 de ani).

Rapid - CS Mioveni, 1-2

Instalarea lui Marius Șumudică pe banca giuleștenilor a revitalizat echipa, iar pentru a nu-și pierde forma obținută, Rapid a programat un meci amical fără spectatori în pauza competițională provocată de începerea Liga Națiunilor.

CS Mioveni, ocupanta locului 11 în Liga 2, s-a impus în fața grupării din Grant.

Pentru argeșeni au înscris Ovidiu Duțan (minutul 3) și Theocharis Pozatzidis (minutul 32), în timp ce pentru rapidiști a înscris Florent Hasani (minutul 41).

”Sâmbătă, de la ora 11:00, Rapid va juca un meci amical împotriva formației CS Mioveni.

Partida se va disputa cu porțile închise, dar vă vom ține la curent cu desfășurarea scorului. În următorul meci oficial, vom primi vizita Universității Cluj, pe 16 septembrie.”, a fost anunțul făcut Rapid.

Victor Angelescu, despre rezultatele obținute de Marius Șumudică: ”A scos maximum în aceste două etape”

Victor Angelescu, acționarul minoritar de la Rapid, este de părere că Marius Șumudică a scos maximum din cele două meciuri cu Poli Iași și Universitatea Craiova, în contextul formei generale arătate de ”alb-vișinii” în acest start de sezon.

De asemenea, oficialul a mărturisit că așteaptă ca formația giuleșteană să arate mult mai bine după ce se termină pauza internațională generată de meciurile echipelor naționale (Rapid va juca, pe teren propriu, contra Universității Cluj pe 16 septembrie).

Ca să fiu sincer, a scos maximum din ce se putea scoate, în aceste două etape. A avut puțin timp să pregătească meciurile. A fost o săptămână normală doar înainte de meciul cu Universitatea Craiova, care e o echipă mai sudată, cu un antrenor instalat de mai mult timp.

Noi nu puteam să emitem mai multe pretenții, pentru cele două meciuri am scos maxim. Ce îmi doresc este să arătăm mult mai bine, după această pauză.

S-a îmbunătățit situația din punct de vedere moral, odată cu venirea lui Marius. Ca moral și dorință vedem o schimbare”, a mai spus Angelescu, la emisiunea ”Digi Sport Special”.

Pentru mai multe detalii, va invitam sa vizitati stirea originala.
📈 ROBOTFX MetaTrader Expert Advisors and Indicators to maximize profits and minimize the risks

Ultimele stiri digi sport

”Întărire” pentru Barcelona! Fotbalistul revine la echipă după 5 luni

Apariție specială a lui Marius Șumudică la primul meci în Giulești + Mesajul apărut la peluză pentru antrenor

Decizia radicală luată de fanii Rapidului care l-au ironizat pe Șumudică, la 5 zile după ce ”au făcut pace” cu antrenorul

Rapid București - 'U' Cluj 0-1, ACUM, la Digi Sport 1. ”Șepcile Roșii” au dat lovitura în Giulești

Parma - Udinese 2-3. Gazdele au condus cu 2-0 la pauză, dar a urmat ”remontada”. Man și Mihăilă, câte un assist