David Niculescu a fost promovat la echipa de tineret a celor de la Rapid, iar acum a reușit să își facă debutul și pentru ”echipa mare” a clubului din Giulești.

David Niculescu a fost debutat de Marius Șumudică la prima echipă a Rapidului

Talentul și simțul pentru gol al lui David Niculescu vin din familie.

David Niculescu este fiul lui Claudiu Niculescu, fost golgheter de la Dinamo, în prezent antrenor la FC Voluntari, în Liga 2.

Alături de alți cinci tineri, David Niculescu a fost debutat de Marius Șumudică la prima echipă a Rapidului în amicalul pierdut cu CS Mioveni, scor 1-2.

David Niculescu are un fizic impresionant la vârsta de 15 ani, iar premisele pentru viitor par destul de bune.

Rapid - CS Mioveni, 1-2. Înfrângere la limită pentru elevii lui Marius Șumudică

Instalarea lui Marius Șumudică pe banca giuleștenilor a revitalizat echipa, iar pentru a nu-și pierde forma obținută, Rapid a programat un meci amical fără spectatori în pauza competițională provocată de începerea Liga Națiunilor.

CS Mioveni, ocupanta locului 11 în Liga 2, s-a impus în fața grupării din Grant, scor 2-1.

Pentru argeșeni au înscris Ovidiu Duțan (minutul 3) și Theocharis Pozatzidis (minutul 32), în timp ce pentru rapidiști a înscris Florent Hasani (minutul 41).

Pentru mai multe detalii, va invitam sa vizitati stirea originala.
📈 ROBOTFX MetaTrader Expert Advisors and Indicators to maximize profits and minimize the risks

Ultimele stiri digi sport

”Întărire” pentru Barcelona! Fotbalistul revine la echipă după 5 luni

Apariție specială a lui Marius Șumudică la primul meci în Giulești + Mesajul apărut la peluză pentru antrenor

Decizia radicală luată de fanii Rapidului care l-au ironizat pe Șumudică, la 5 zile după ce ”au făcut pace” cu antrenorul

Rapid București - 'U' Cluj 0-1, ACUM, la Digi Sport 1. ”Șepcile Roșii” au dat lovitura în Giulești

Parma - Udinese 2-3. Gazdele au condus cu 2-0 la pauză, dar a urmat ”remontada”. Man și Mihăilă, câte un assist