FCSB s-a impus la scor de neprezentare în meciul amical cu FC Voluntari, scor 3-0

📅 2024-09-16

Fereastra de mercato din România se va încheia luni, 9 septembrie, iar Gigi Becali a dat lovitura, după ce i-a adus pe Mihai Popescu (31 de ani) și Daniel Bîrligea (24 de ani).

FCSB - FC Voluntari, 3-0

Pentru FCSB au marcat Valentin Crețu (minutul 6), Baba Alhassan (minutul 36) și Marius Ștefănescu (minutul 75), totodată și-au făcut debutul la echipă și cele două noi transferuri.

Bîrligea a fost chiar autorul pasei decisive la golul lui Ștefănescu.

"FCSB a evoluat în prima repriză în următoarea formulă de echipă: Udrea - Crețu, Chiricheș, Alecsandroaie, Panțîru - Șut, Alhassan - Baeten, Oct. Popescu, Miculescu - Tănase.

În a doua repriză, echipa trimisă în teren de Elias Charalambous a fost următoarea: Vlad - Pantea, M. Popescu, Dawa, Pădurariu - Alhassan, Baeten - Ștefănescu, L. Phelipe, Popa - Bîrligea.

Pe parcursul celei de-a doua părți, Damașcan l-a înlocuit pe Baeten.", se arată în postarea clubului de pe pagina de Facebook.

Gigi Becali, după transferul lui Daniel Bîrligea: ”E foarte tare echipa acum”

Gigi Becali este de părere că, în acest moment, formația sa este foarte puternică după transferul lui Daniel Bîrligea.

Omul de afaceri a mărturisit că se bazează în mod special pe atacantul adus de la CFR Cluj și pe mijlocașii Darius Olaru (26 de ani) și Florin Tănase (29 de ani) în lupta la titlul SuperLigii din acest sezon.

”E foarte tare echipa acum. Tănase și Olaru năucesc adversarul. Unii oameni au spus că da, luăm campionatul cu Bîrligea. Și de la ei au spus, Balaj (n.r. Cristi Balaj, președintele lui CFR Cluj), că dacă îl luăm pe Bîrligea, luăm campionatul”, a spus Gigi Becali, la emisiunea Fotbal Club.

Pentru mai multe detalii, va invitam sa vizitati stirea originala.
📈 ROBOTFX MetaTrader Expert Advisors and Indicators to maximize profits and minimize the risks

Ultimele stiri digi sport

”Întărire” pentru Barcelona! Fotbalistul revine la echipă după 5 luni

Apariție specială a lui Marius Șumudică la primul meci în Giulești + Mesajul apărut la peluză pentru antrenor

Decizia radicală luată de fanii Rapidului care l-au ironizat pe Șumudică, la 5 zile după ce ”au făcut pace” cu antrenorul

Rapid București - 'U' Cluj 0-1, ACUM, la Digi Sport 1. ”Șepcile Roșii” au dat lovitura în Giulești

Parma - Udinese 2-3. Gazdele au condus cu 2-0 la pauză, dar a urmat ”remontada”. Man și Mihăilă, câte un assist