”Expediat” de Barcelona după doar jumătate de an, fotbalistul de 40.000.000€ a rupt tăcerea

📅 2024-09-16

În cele 353 de minute în care a fost introdus în teren de Xavi, atacantul brazilian a marcat de două ori.

În această vară, vicecampioana Spaniei a luat decizia de a-l împrumuta în campionatul intern, la Real Betis, acolo unde va juca în stagiunea 2024/2025.

Vitor Roque: ”Perioada mea la Barcelona a fost complicată”

Brazilianul a bifat deja primele minute în tricoul andaluzilor, în înfrângerea contra celor de la Real Madrid, scor 0-2.

La scurt timp, Vitor Roque a acordat un interviu, iar, printre altele, a vorbit despre scurta sa perioadă petrecută în Catalonia, despre care credea că va fi altfel.

”Perioada mea la Barcelona a fost complicată. Când am ajuns am avut câteva oportunități, dar nu așa cum mă așteptam. Sunt calm.

Acum sunt concentrat pe munca mea la Betis. Îi mulțumesc lui Dumnezeu pentru că mi-a dat șansa să joc din nou la naționala Braziliei”, a declarat Vitor Roque.

La noua sa echipă, vârful brazilian se va lupta pentru un post de titular în centrul ofensivei cu Cedric Bakambu (33 de ani) și Chimy Avila (30 de ani).

Pentru mai multe detalii, va invitam sa vizitati stirea originala.
📈 ROBOTFX MetaTrader Expert Advisors and Indicators to maximize profits and minimize the risks

Ultimele stiri digi sport

”Întărire” pentru Barcelona! Fotbalistul revine la echipă după 5 luni

Apariție specială a lui Marius Șumudică la primul meci în Giulești + Mesajul apărut la peluză pentru antrenor

Decizia radicală luată de fanii Rapidului care l-au ironizat pe Șumudică, la 5 zile după ce ”au făcut pace” cu antrenorul

Rapid București - 'U' Cluj 0-1, ACUM, la Digi Sport 1. ”Șepcile Roșii” au dat lovitura în Giulești

Parma - Udinese 2-3. Gazdele au condus cu 2-0 la pauză, dar a urmat ”remontada”. Man și Mihăilă, câte un assist