SOLD OUT la România - Lituania! Se anunță o atmosferă incendiară pe stadionul din Ghencea

📅 2024-09-14

Pentru meciul cu Kosovo de pe "Fadil Vokrri Stadium", din cauza unei sancțiuni primite de la UEFA, tricolorii nu s-au putut bucura de susținerea suporterilor români, iar stadionul a fost plin de kosovari.

Biletele online pentru România - Lituania s-au epuizat

Cu toate acestea, "Generația de Suflet" a învins la scor de neprezentare și urmează să dispute meciul cu Lituania pe 9 septembrie, de la ora 21:45, pe Stadionul Steaua.

După cum se arată pe site-ul oficial al Federației Române de Fotbal, biletele pentru primul meci de acasă după EURO 2024 sunt sold out.

Prețul biletelor a fost de 35 de lei în peluze, respectiv 60 de lei în tribune. În zona VIP, prețul a fost ceva mai piperat, prețul unui astfel de bilet a fost de 500 de lei.

Copiii cu vârsta de sub 14 ani vor avea accesul gratuit în Family Zone, sectoarele dedicate familiilor, atât în tribuna 1, cât și în tribuna 2.

Kosovo - România 0-3. Mircea Lucescu a început cu un succes fără emoții pe banca ”Tricolorilor”

Cu Mircea Lucescu pe bancă, naționala României a ratat ocaziile mai importante în prima jumătate a celor 45 de minute.

După ocazii semnate de Mihăilă și Stanciu, Dennis Man a deschis scorul în minutul 40, cu un șut la colțul lung, după o acțiune superbă.

Prima parte a jocului s-a încheiat cu o bară a lui Valentin Mihăilă.

După pauză, Dennis Man a fost faultat în careu de Berisha, în minutul 50. Răzvan Marin a transformat lovitura de la 11 metri în minutul 52.

După ocazii semnate de kosovari, Denis Drăguș a punctat pentru 3-0 în minutul 82, după un șut respins al lui Mihăilă.

În minutul 85, Vojvoda a fost eliminat, iar Kosovo a rămas în 10 oameni. Meciul s-a încheiat 3-0 pentru România.

Astfel, Mircea Lucescu a debutat cu o victorie pe banca naționalei României, la cel de-al doilea său mandat la cârma primei reprezentative.

VIDEO Rezumat Kosovo - România 0-3

Pentru mai multe detalii, va invitam sa vizitati stirea originala.
📈 ROBOTFX MetaTrader Expert Advisors and Indicators to maximize profits and minimize the risks

Ultimele stiri digi sport

Ce lovitură! Patrick Mouratoglou a semnat cu o jucătoare de top, după scandalul de dopaj al Simonei Halep

Patronul a mărit salarii, a schimbat antrenori, a făcut eforturi imense, dar echipa e tot penultima

Steaua - Focșani 1-0 / Viitorul Pandurii - Corvinul 1-3. Programul complet al etapei, clasamentul și televizările

Antrenorul lui Rangers, ”tras de urechi” pe seama lui Ianis Hagi: ”A fost tratat oribil. Nu sunt naivi”

Pep Guardiola a dat cărțile pe față: "Sunt mai aproape să plec decât să rămân!"