Gameloft este prezentă pe piața din România din 1999. Studioul din Cluj a fost deschis în august 2010.
„La nivel de companie trebuie să reevaluăm în mod constant capacitățile noastre de producție. După o analiză atentă și răspunzând condițiilor unei piete în continuă schimbare, a devenit necesar să implementăm o reducere a forței de muncă. Din păcate, acest lucru ne aduce în situația de a închide punctul nostru de lucru din Cluj și de a ne despărți de cei 136 de angajați. O nouă formulă de calcul al salariului minim. Nivelul de 50% din salariul mediu va fi ”orientativ” Această decizie nu a fost una ușoară și înțelegem impactul pe care îl are asupra angajaților afectați. Vom lucra alături de ei, de la caz la caz, pentru a găsi cea mai bună modalitate de a gestiona situația”, este mesajul transmis de companie pentru Profit.
Ultima zi de lucru pentru angajaţi va fi 10 iulie.
Ți-a plăcut acest articol?
Like